Folders |
2018 Results - Bob Hayes InvitationalPublished by
Website:Click here Results: Delta Timin Delta Timing Group - Contractor License 3/17/2018
Bob Hayes Invitational Track and Field Meet - 3/17/2018
William M. Raines High School
Results
Event 25 Girls Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Ivy, Kiara 12 Gainesville 2.82m 9-03.00 10
2.05 2.20 2.35 2.50 2.65 2.82 2.97
P P P P P XO XXX
2 Bobkoskie, Mikayla 11 Richmond Hill 2.35m 7-08.50 8
2.05 2.20 2.35 2.50
P O O XXX
3 Gray, Tiana Battery Creek J2.35m 7-08.50 6
2.05 2.20 2.35 2.50
P O XO XXX
4 Brink, Sarah 10 Sandalwood 2.20m 7-02.50 5
2.05 2.20 2.35
O XO XXX
5 Skinkle, Ellie 12 Richmond Hill J2.20m 7-02.50 4
2.05 2.20 2.35
O XXO XXX
-- Janklaw, Jamie 10 Sandalwood NH
2.05
XXX
-- Fregoso, Karla 11 Liberty NH
2.05
XXX
-- Chambers, Olivia 12 Liberty NH
2.05
XXX
-- Carter, Kathryn 10 Olympia NH
2.05 2.20 2.35
P P XXX
-- Riley, Rose 10 Matanzas NH
2.05
XXX
Event 27 Girls Long Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Flight 1
1 Sykes, Jhayda 11 Ribault J4.84m NWI 15-10.50
FOUL FOUL 4.84m(NWI) ND(NWI)
2 Sneed, Ashley 09 Mandarin 4.56m NWI 14-11.50
4.56m(NWI) 4.23m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
3 Ion, Ana 10 Episcopal 4.43m NWI 14-06.50
4.31m(NWI) 4.43m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
4 Wilson, Shanya 12 Wolfson 4.42m NWI 14-06.00
4.42m(NWI) FOUL FOUL FOUL
5 Grant, Kennedy 10 Paxon 4.38m NWI 14-04.50
4.03m(NWI) 4.38m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
6 Riley, Cairah 09 Olympia 4.26m NWI 13-11.75
FOUL FOUL FOUL 4.26m(NWI)
7 Miller, Kierra 12 Atlantic Coast 3.72m NWI 12-02.50
3.72m(NWI) FOUL ND(NWI) ND(NWI)
8 Merced Calderon, Darielu 12 P. K. Yonge 3.03m NWI 9-11.25
FOUL 3.03m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
Flight 2
1 Martin, Kieran 09 Hillcrest 5.19m NWI 17-00.50
4.28m(NWI) FOUL 4.93m(NWI) 5.19m(NWI)
2 Hines, Jade 12 Bradford 5.13m NWI 16-10.00
4.78m(NWI) 4.86m(NWI) 5.13m(NWI) 5.10m(NWI)
3 Logon, Tashana 11 Famu Drs 5.01m NWI 16-05.25
4.79m(NWI) 4.96m(NWI) 5.01m(NWI)
4 Williams, Amber 12 Raines J5.01m NWI 16-05.25
3.51m(NWI) ND(NWI) FOUL 5.01m(NWI)
5 Bonzil, Christelle 10 Liberty 4.90m NWI 16-01.00
4.71m(NWI) 4.90m(NWI) 4.09m(NWI) ND(NWI)
6 Mayo, Alanna 12 Liberty J4.90m NWI 16-01.00
FOUL 4.59m(NWI) 4.90m(NWI)
7 Washington, Tatyana 12 Olympia 4.88m NWI 16-00.25
FOUL FOUL 4.88m(NWI) 4.83m(NWI)
8 Kent, Leeann 12 Mainland 4.84m NWI 15-10.50
4.66m(NWI) FOUL ND(NWI) 4.84m(NWI)
9 Folson, Charmaine 09 Rickards 4.42m NWI 14-06.00
4.42m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
10 Morant, JaNelle 10 P. K. Yonge 4.37m NWI 14-04.00
FOUL 4.17m(NWI) 4.37m(NWI) ND(NWI)
11 Cohen, Charisse Battery Creek 4.30m NWI 14-01.25
3.70m(NWI) 4.22m(NWI) 4.30m(NWI)
12 Williams, Jakell 11 Rickards 4.22m NWI 13-10.25
4.22m(NWI) ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
13 Jones, Angel 11 Lincoln 3.92m NWI 12-10.50
FOUL 3.92m(NWI) ND(NWI)
14 Philpot, Asia 10 Famu Drs 3.77m NWI 12-04.50
3.77m(NWI) ND(NWI) FOUL FOUL
-- O'Banner, Akyrah 10 Godby FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Woods, Calisia 11 Eastside FOUL
FOUL FOUL
-- Byas, Cienna Battery Creek FOUL
FOUL FOUL ND(NWI)
-- Jones, Kahdia 09 Atlantic (Po) FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Flight 3
1 Green, Trentorria 12 East Gadsden 5.75m NWI 18-10.50 10
5.35m(NWI) 5.75m(NWI) 5.31m(NWI) 5.36m(NWI)
2 Harper, Simone 12 Stephenson 5.54m NWI 18-02.25 8
5.31m(NWI) 5.54m(NWI) 5.24m(NWI) 5.45m(NWI)
3 Collins, Nadia 09 Leon J5.54m NWI 18-02.25 6
5.35m(NWI) 5.54m(NWI) 5.03m(NWI) 5.00m(NWI)
4 Myers, Marquasha 12 Oak Ridge 5.47m NWI 17-11.50 5
FOUL 5.47m(NWI) 5.40m(NWI) 5.03m(NWI)
5 Green, Leiya 10 Paxon 5.44m NWI 17-10.25 4
5.44m(NWI) x
6 Stokes, Jayla 11 Camden County 5.43m NWI 17-09.75 3
5.33m(NWI) 5.43m(NWI) FOUL 5.38m(NWI)
7 Hamlet, Ameion 10 Godby 5.36m NWI 17-07.00 2
5.25m(NWI) 5.02m(NWI) FOUL 5.36m(NWI)
8 Kingcade, Christon 11 Miami Northwestern 5.32m NWI 17-05.50 1
4.77m(NWI) 5.32m(NWI) 4.92m(NWI) 5.32m(NWI)
9 James, Natiya 10 Eastside 5.27m NWI 17-03.50
5.00m(NWI) 5.22m(NWI) 5.27m(NWI) FOUL
10 McGhee, Semaj 12 Bishop Snyder J5.27m NWI 17-03.50
4.85m(NWI) 5.20m(NWI) 4.83m(NWI) 5.27m(NWI)
11 Simpson, Cara 12 Atlantic Coast 5.26m NWI 17-03.25
4.86m(NWI) 4.96m(NWI) 5.26m(NWI) 5.06m(NWI)
12 Neal, Jayla 12 Stephenson 5.18m NWI 17-00.00
FOUL FOUL 5.18m(NWI) FOUL
13 Johnson, Loren 11 Oakleaf J5.13m NWI 16-10.00
4.98m(NWI) 4.90m(NWI) 5.13m(NWI) 4.98m(NWI)
14 Close, Nataki 11 Lincoln 4.98m NWI 16-04.25
FOUL 4.98m(NWI) 4.94m(NWI) 4.92m(NWI)
15 Trawick, Brittany 12 Baldwin Georgia 4.95m NWI 16-03.00
FOUL 4.95m(NWI) FOUL FOUL
16 Dixson, Quenteria 12 Gainesville 4.79m NWI 15-08.75
4.79m(NWI) 4.77m(NWI) FOUL FOUL
17 Jobe, Stephanie 10 Miami Northwestern 4.73m NWI 15-06.25
FOUL FOUL 4.73m(NWI) ND(NWI)
-- Naveah, Ezell 09 Miami Killian FOUL
FOUL FOUL
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Finals
1 Green, Trentorria 12 East Gadsden 5.75m NWI 18-10.50 10
5.35m(NWI) 5.75m(NWI) 5.31m(NWI) 5.36m(NWI)
2 Harper, Simone 12 Stephenson 5.54m NWI 18-02.25 8
5.31m(NWI) 5.54m(NWI) 5.24m(NWI) 5.45m(NWI)
3 Collins, Nadia 09 Leon J5.54m NWI 18-02.25 6
5.35m(NWI) 5.54m(NWI) 5.03m(NWI) 5.00m(NWI)
4 Myers, Marquasha 12 Oak Ridge 5.47m NWI 17-11.50 5
FOUL 5.47m(NWI) 5.40m(NWI) 5.03m(NWI)
5 Green, Leiya 10 Paxon 5.44m NWI 17-10.25 4
5.44m(NWI) x
6 Stokes, Jayla 11 Camden County 5.43m NWI 17-09.75 3
5.33m(NWI) 5.43m(NWI) FOUL 5.38m(NWI)
7 Hamlet, Ameion 10 Godby 5.36m NWI 17-07.00 2
5.25m(NWI) 5.02m(NWI) FOUL 5.36m(NWI)
8 Kingcade, Christon 11 Miami Northwestern 5.32m NWI 17-05.50 1
4.77m(NWI) 5.32m(NWI) 4.92m(NWI) 5.32m(NWI)
9 James, Natiya 10 Eastside 5.27m NWI 17-03.50
5.00m(NWI) 5.22m(NWI) 5.27m(NWI) FOUL
10 McGhee, Semaj 12 Bishop Snyder J5.27m NWI 17-03.50
4.85m(NWI) 5.20m(NWI) 4.83m(NWI) 5.27m(NWI)
11 Simpson, Cara 12 Atlantic Coast 5.26m NWI 17-03.25
4.86m(NWI) 4.96m(NWI) 5.26m(NWI) 5.06m(NWI)
12 Martin, Kieran 09 Hillcrest 5.19m NWI 17-00.50
4.28m(NWI) FOUL 4.93m(NWI) 5.19m(NWI)
13 Neal, Jayla 12 Stephenson 5.18m NWI 17-00.00
FOUL FOUL 5.18m(NWI) FOUL
14 Hines, Jade 12 Bradford 5.13m NWI 16-10.00
4.78m(NWI) 4.86m(NWI) 5.13m(NWI) 5.10m(NWI)
15 Johnson, Loren 11 Oakleaf J5.13m NWI 16-10.00
4.98m(NWI) 4.90m(NWI) 5.13m(NWI) 4.98m(NWI)
16 Logon, Tashana 11 Famu Drs 5.01m NWI 16-05.25
4.79m(NWI) 4.96m(NWI) 5.01m(NWI)
17 Williams, Amber 12 Raines J5.01m NWI 16-05.25
3.51m(NWI) ND(NWI) FOUL 5.01m(NWI)
18 Close, Nataki 11 Lincoln 4.98m NWI 16-04.25
FOUL 4.98m(NWI) 4.94m(NWI) 4.92m(NWI)
19 Trawick, Brittany 12 Baldwin Georgia 4.95m NWI 16-03.00
FOUL 4.95m(NWI) FOUL FOUL
20 Bonzil, Christelle 10 Liberty 4.90m NWI 16-01.00
4.71m(NWI) 4.90m(NWI) 4.09m(NWI) ND(NWI)
21 Mayo, Alanna 12 Liberty J4.90m NWI 16-01.00
FOUL 4.59m(NWI) 4.90m(NWI)
22 Washington, Tatyana 12 Olympia 4.88m NWI 16-00.25
FOUL FOUL 4.88m(NWI) 4.83m(NWI)
23 Kent, Leeann 12 Mainland 4.84m NWI 15-10.50
4.66m(NWI) FOUL ND(NWI) 4.84m(NWI)
24 Sykes, Jhayda 11 Ribault J4.84m NWI 15-10.50
FOUL FOUL 4.84m(NWI) ND(NWI)
25 Dixson, Quenteria 12 Gainesville 4.79m NWI 15-08.75
4.79m(NWI) 4.77m(NWI) FOUL FOUL
26 Jobe, Stephanie 10 Miami Northwestern 4.73m NWI 15-06.25
FOUL FOUL 4.73m(NWI) ND(NWI)
27 Sneed, Ashley 09 Mandarin 4.56m NWI 14-11.50
4.56m(NWI) 4.23m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
28 Ion, Ana 10 Episcopal 4.43m NWI 14-06.50
4.31m(NWI) 4.43m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
29 Wilson, Shanya 12 Wolfson 4.42m NWI 14-06.00
4.42m(NWI) FOUL FOUL FOUL
29 Folson, Charmaine 09 Rickards 4.42m NWI 14-06.00
4.42m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
31 Grant, Kennedy 10 Paxon 4.38m NWI 14-04.50
4.03m(NWI) 4.38m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
32 Morant, JaNelle 10 P. K. Yonge 4.37m NWI 14-04.00
FOUL 4.17m(NWI) 4.37m(NWI) ND(NWI)
33 Cohen, Charisse Battery Creek 4.30m NWI 14-01.25
3.70m(NWI) 4.22m(NWI) 4.30m(NWI)
34 Riley, Cairah 09 Olympia 4.26m NWI 13-11.75
FOUL FOUL FOUL 4.26m(NWI)
35 Williams, Jakell 11 Rickards 4.22m NWI 13-10.25
4.22m(NWI) ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
36 Jones, Angel 11 Lincoln 3.92m NWI 12-10.50
FOUL 3.92m(NWI) ND(NWI)
37 Philpot, Asia 10 Famu Drs 3.77m NWI 12-04.50
3.77m(NWI) ND(NWI) FOUL FOUL
38 Miller, Kierra 12 Atlantic Coast 3.72m NWI 12-02.50
3.72m(NWI) FOUL ND(NWI) ND(NWI)
39 Merced Calderon, Darielu 12 P. K. Yonge 3.03m NWI 9-11.25
FOUL 3.03m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
-- Byas, Cienna Battery Creek FOUL
FOUL FOUL ND(NWI)
-- Jones, Kahdia 09 Atlantic (Po) FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Naveah, Ezell 09 Miami Killian FOUL
FOUL FOUL
-- O'Banner, Akyrah 10 Godby FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Woods, Calisia 11 Eastside FOUL
FOUL FOUL
Event 31 Girls Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Flight 1
1 Taylor, Ashley 12 Paxon 27.50m 90-03
27.30m 27.50m 26.60m 25.46m
2 Smith, Kelsey 12 Paxon 25.30m 83-00
25.30m ND ND FOUL
3 Neal, Tremaja 12 Baldwin Georgia 24.82m 81-05
24.82m ND ND ND
4 McWhite, Malisa 09 First Coast 24.54m 80-06
21.82m ND 24.54m ND
5 Sampeur, Rodenaika 12 Liberty 24.44m 80-02
23.72m 24.44m ND ND
6 Daise, Ashley 12 Liberty 24.40m 80-01
FOUL FOUL 24.40m ND
7 Bates, Maniya 12 Westside 23.40m 76-09
23.40m ND ND ND
8 Williams, Alexis 12 Robert E. Lee 21.80m 71-06
FOUL FOUL 21.80m ND
9 McWhite, Maleeya 11 First Coast 21.44m 70-04
FOUL 21.44m ND ND
10 Kelley, Alexus 11 Robert E. Lee 21.22m 69-07
21.22m ND ND ND
11 Mims, Lafaharrs 12 Palatka 19.64m 64-05
19.64m ND ND FOUL
12 Hanson, Ana 10 P. K. Yonge 19.42m 63-08
19.42m FOUL FOUL FOUL
13 Brown, Tecora 10 Ribault 17.68m 58-00
17.68m ND ND ND
14 Bakken, Kurston 12 Union County 17.14m 56-03
17.14m ND ND FOUL
15 Roseke, Erica 09 Union County 16.20m 53-02
16.20m ND FOUL FOUL
16 Roberts, Asliseya 09 Wolfson 8.10m 26-07
8.10m ND FOUL ND
-- Fox, Riley 10 Gainesville FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- McClain, Denae 11 Ribault FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Flight 2
1 Dawson, Chanel 12 Miami Northwestern 37.84m 124-02 10
37.84m 36.58m 33.88m 34.90m
2 Richard, Alyssia 11 Miami Northwestern 35.74m 117-03 8
31.90m 32.98m 35.50m 35.74m
3 Peppard, Dakota 12 Middleburg 32.98m 108-02 6
FOUL 27.80m 30.98m 32.98m
4 Lake, Sydney 09 Yulee 31.14m 102-02 5
FOUL 31.14m 30.56m 30.40m
5 Novotasky, Paige 12 Middleburg 30.62m 100-05 4
29.20m 30.48m 30.62m 30.28m
6 Stevenson, Journee 10 Pine Forest 30.36m 99-07 3
FOUL FOUL FOUL 30.36m
7 Johnson, Allison 11 Hillcrest 30.02m 98-06 2
FOUL FOUL 28.90m 30.02m
8 Galette, Abigail 10 Bishop Snyder 29.18m 95-09 1
27.90m 29.18m FOUL FOUL
9 Brown, Deborah 10 Ed White 28.94m 94-11
FOUL 28.94m 26.12m 26.46m
10 Lecointe, Alana 10 Bishop Snyder J27.50m 90-03
27.50m 26.66m ND FOUL
11 Walker, Zoe 12 Atlantic Coast 27.08m 88-10
27.08m FOUL FOUL FOUL
12 Motley, Madison 11 Richmond Hill 26.64m 87-05
23.06m 26.64m 25.24m 25.76m
13 Carver, Madison 11 Bell 26.44m 86-09
FOUL 23.72m 26.44m FOUL
14 Hinton, Dazanni Battery Creek 26.34m 86-05
FOUL FOUL 26.34m 24.58m
15 Melton, Jar'Tiyona 11 Palatka 25.58m 83-11
23.05m 25.58m FOUL ND
16 Milledge, Lashae Battery Creek 23.94m 78-06
FOUL FOUL FOUL 23.94m
17 Peters, Kantenesha 10 Rickards 22.50m 73-10
FOUL FOUL FOUL 22.50m
18 Foxx, Kiya 11 Stephenson 19.54m 64-01
19.54m FOUL ND ND
18 Fuller, Irie'l 11 Mandarin 19.54m 64-01
FOUL FOUL FOUL 19.54m
-- Touray, Aminata 11 Stephenson FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Dawson, Chanel 12 Miami Northwestern 37.84m 124-02 10
37.84m 36.58m 33.88m 34.90m
2 Richard, Alyssia 11 Miami Northwestern 35.74m 117-03 8
31.90m 32.98m 35.50m 35.74m
3 Peppard, Dakota 12 Middleburg 32.98m 108-02 6
FOUL 27.80m 30.98m 32.98m
4 Lake, Sydney 09 Yulee 31.14m 102-02 5
FOUL 31.14m 30.56m 30.40m
5 Novotasky, Paige 12 Middleburg 30.62m 100-05 4
29.20m 30.48m 30.62m 30.28m
6 Stevenson, Journee 10 Pine Forest 30.36m 99-07 3
FOUL FOUL FOUL 30.36m
7 Johnson, Allison 11 Hillcrest 30.02m 98-06 2
FOUL FOUL 28.90m 30.02m
8 Galette, Abigail 10 Bishop Snyder 29.18m 95-09 1
27.90m 29.18m FOUL FOUL
9 Brown, Deborah 10 Ed White 28.94m 94-11
FOUL 28.94m 26.12m 26.46m
10 Taylor, Ashley 12 Paxon 27.50m 90-03
27.30m 27.50m 26.60m 25.46m
11 Lecointe, Alana 10 Bishop Snyder J27.50m 90-03
27.50m 26.66m ND FOUL
12 Walker, Zoe 12 Atlantic Coast 27.08m 88-10
27.08m FOUL FOUL FOUL
13 Motley, Madison 11 Richmond Hill 26.64m 87-05
23.06m 26.64m 25.24m 25.76m
14 Carver, Madison 11 Bell 26.44m 86-09
FOUL 23.72m 26.44m FOUL
15 Hinton, Dazanni Battery Creek 26.34m 86-05
FOUL FOUL 26.34m 24.58m
16 Melton, Jar'Tiyona 11 Palatka 25.58m 83-11
23.05m 25.58m FOUL ND
17 Smith, Kelsey 12 Paxon 25.30m 83-00
25.30m ND ND FOUL
18 Neal, Tremaja 12 Baldwin Georgia 24.82m 81-05
24.82m ND ND ND
19 McWhite, Malisa 09 First Coast 24.54m 80-06
21.82m ND 24.54m ND
20 Sampeur, Rodenaika 12 Liberty 24.44m 80-02
23.72m 24.44m ND ND
21 Daise, Ashley 12 Liberty 24.40m 80-01
FOUL FOUL 24.40m ND
22 Milledge, Lashae Battery Creek 23.94m 78-06
FOUL FOUL FOUL 23.94m
23 Bates, Maniya 12 Westside 23.40m 76-09
23.40m ND ND ND
24 Peters, Kantenesha 10 Rickards 22.50m 73-10
FOUL FOUL FOUL 22.50m
25 Williams, Alexis 12 Robert E. Lee 21.80m 71-06
FOUL FOUL 21.80m ND
26 McWhite, Maleeya 11 First Coast 21.44m 70-04
FOUL 21.44m ND ND
27 Kelley, Alexus 11 Robert E. Lee 21.22m 69-07
21.22m ND ND ND
28 Mims, Lafaharrs 12 Palatka 19.64m 64-05
19.64m ND ND FOUL
29 Fuller, Irie'l 11 Mandarin 19.54m 64-01
FOUL FOUL FOUL 19.54m
29 Foxx, Kiya 11 Stephenson 19.54m 64-01
19.54m FOUL ND ND
31 Hanson, Ana 10 P. K. Yonge 19.42m 63-08
19.42m FOUL FOUL FOUL
32 Brown, Tecora 10 Ribault 17.68m 58-00
17.68m ND ND ND
33 Bakken, Kurston 12 Union County 17.14m 56-03
17.14m ND ND FOUL
34 Roseke, Erica 09 Union County 16.20m 53-02
16.20m ND FOUL FOUL
35 Roberts, Asliseya 09 Wolfson 8.10m 26-07
8.10m ND FOUL ND
-- Touray, Aminata 11 Stephenson FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- McClain, Denae 11 Ribault FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Fox, Riley 10 Gainesville FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 19 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Miami Northwestern 'A' 9:34.76 10
1) Johnson, Charity 11 2) Gbolade, Ayoola 12
3) Burgos, Nina 11 4) Johnson, Kouraje 09
2 Hillcrest 'A' 9:37.73 8
1) McGowan, Nya 09 2) Robinson, Bayley 10
3) Talbert, Jalyn 10 4) Egbula, Camile 09
3 Paxon 'A' 10:04.19 6
1) Perryman, Majani 11 2) Blake, Brazyl 10
3) Kirkland, Kendall 11 4) Wilkerson, Lauren 10
4 West Orange 'A' 10:18.26 5
1) Registre, Jahnile 09 2) Williams, Jasmine 12
3) Hannah, Megan 12 4) Mayes, Shyanne 11
5 Matanzas 'A' 10:42.35 4
1) Marti, Rain 12 2) Tuggle, Allison 09
3) Steffens, Kelly 10 4) Sharman, Morgan 12
6 Raines 'A' 10:51.23 3
1) Coleman, Samaiyah 12 2) Fitz, Kayla 12
3) Smith, Shamira 10 4) Brown, Andrea 12
7 Eastside 'A' 10:51.42 2
1) Tyndall, Jordynn 12 2) Tovkach, Anna 12
3) Hillmiles, Taylor 09 4) Smith, Grace 09
8 Olympia 'A' 10:58.71 1
1) Weber, Morgan 10 2) Figueroa, Taylor 10
3) Flament, Alice 10 4) Gomez, Rachael 10
9 Stephenson 'A' 11:01.44
1) Williams, Jordan 10 2) Jackson, Angelina 10
3) Rawlings, Deanna 11 4) Tillman, Diamond 11
10 Miami Palmetto 'A' 11:17.21
1) Shapirio, Jordan 10 2) Werry, Aaliyah 09
3) Roatta, Anais 09 4) Ortiz, Sabina 10
11 Sandalwood 'A' 11:21.58
1) Zow, Ashanti 12 2) Schroeder, Ashley 12
3) Osundu, Zenzele 09 4) Nhiri, Maha 11
12 Gainesville 'A' 11:42.59
1) Chalfin-Smith, Safi 10 2) Beachy, Emma 10
3) Banko, Analiese 10 4) Silvey, Scotlyn 10
13 Liberty 'A' 12:15.57
1) Brumarie, Magda 10 2) Morales, Tiana 10
3) Elliot, Jasmine 09 4) Fregoso, Karla 11
Event 1 Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: 0.3
1 Sims, Camille 12 Winter Springs 15.97
2 Harper, Simone 12 Stephenson 16.39
3 Grant, Kennedy 10 Paxon 17.08
4 Lawrence, Makiah 09 Wolfson 18.28
5 Talbert, Camille 8 Hillcrest 18.85
6 Ellis, Dashya 10 Stanton 18.92
7 Woods, Calisia 11 Eastside 19.32 19.318
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.2
1 Holland, Corliss 11 Raines 15.02q
2 Williams, Armani 11 Godby 15.57q
3 Sheppard, Reighan 10 Paxon 15.91q
4 Morris, Kiomy 11 Stephenson 15.96
5 Williams, Jasmine 12 West Orange 16.76
6 Tillman, Trinity 10 Pine Forest 16.81
7 Thomas, Savana 10 Bell 18.08
Heat 3 Preliminaries Wind: -0.4
1 Myers, Marquasha 12 Oak Ridge 15.04q
2 Arrington, Koriyunna 10 Pine Forest 16.34
3 Ivy, Kiara 12 Gainesville 16.94
4 Deadwyler, Jordan 09 Lincoln 17.86
5 Pusey, shanell 10 Matanzas 18.59
6 Morales, Tiana 10 Liberty 19.32 19.315
-- Perry, Keonna 11 Eastside DNF
Heat 4 Preliminaries Wind: 0.7
1 Hart, Markalah 10 Miami Northwestern 15.28q
2 Minozzi, Carolina 10 Bartram Trail 15.94q
3 Tliman, Faith 12 Lincoln 17.71
4 Washington, Tatyana 12 Olympia 17.92
5 Williams, Brea 10 Gainesville 18.50
6 Enoch, Chloe' 09 Richmond Hill 23.09
-- Richardson, Taniya 11 Hillcrest FS
Heat 5 Preliminaries Wind: 1.1
1 Clark, Carina 12 Winter Springs 15.41q
2 Johnson, Kouraje 09 Miami Northwestern 15.48q
3 Bradwell, Samieryah 12 Godby 16.03
4 Manning, Anina 10 Camden County 18.17
5 Terpstra, Catherine 12 Atlantic (Po) 20.42
6 Hayward, Hailee 8 Bell 20.64
-- Hall-Murray, Satara 09 Sandalwood DNF
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Holland, Corliss 11 Raines 15.02q -0.2 2
2 Myers, Marquasha 12 Oak Ridge 15.04q -0.4 3
3 Hart, Markalah 10 Miami Northwestern 15.28q 0.7 4
4 Clark, Carina 12 Winter Springs 15.41q 1.1 5
5 Johnson, Kouraje 09 Miami Northwestern 15.48q 1.1 5
6 Williams, Armani 11 Godby 15.57q -0.2 2
7 Sheppard, Reighan 10 Paxon 15.91q -0.2 2
8 Minozzi, Carolina 10 Bartram Trail 15.94q 0.7 4
9 Morris, Kiomy 11 Stephenson 15.96 -0.2 2
10 Sims, Camille 12 Winter Springs 15.97 0.3 1
11 Bradwell, Samieryah 12 Godby 16.03 1.1 5
12 Arrington, Koriyunna 10 Pine Forest 16.34 -0.4 3
13 Harper, Simone 12 Stephenson 16.39 0.3 1
14 Williams, Jasmine 12 West Orange 16.76 -0.2 2
15 Tillman, Trinity 10 Pine Forest 16.81 -0.2 2
16 Ivy, Kiara 12 Gainesville 16.94 -0.4 3
17 Grant, Kennedy 10 Paxon 17.08 0.3 1
18 Tliman, Faith 12 Lincoln 17.71 0.7 4
19 Deadwyler, Jordan 09 Lincoln 17.86 -0.4 3
20 Washington, Tatyana 12 Olympia 17.92 0.7 4
21 Thomas, Savana 10 Bell 18.08 -0.2 2
22 Manning, Anina 10 Camden County 18.17 1.1 5
23 Lawrence, Makiah 09 Wolfson 18.28 0.3 1
24 Williams, Brea 10 Gainesville 18.50 0.7 4
25 Pusey, shanell 10 Matanzas 18.59 -0.4 3
26 Talbert, Camille 8 Hillcrest 18.85 0.3 1
27 Ellis, Dashya 10 Stanton 18.92 0.3 1
28 Morales, Tiana 10 Liberty 19.32 -0.4 3 19.315
29 Woods, Calisia 11 Eastside 19.32 0.3 1 19.318
30 Terpstra, Catherine 12 Atlantic (Po) 20.42 1.1 5
31 Hayward, Hailee 8 Bell 20.64 1.1 5
32 Enoch, Chloe' 09 Richmond Hill 23.09 0.7 4
-- Richardson, Taniya 11 Hillcrest FS 0.7 4
-- Hall-Murray, Satara 09 Sandalwood DNF 1.1 5
-- Perry, Keonna 11 Eastside DNF -0.4 3
Event 3 Girls 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: 0.9
1 Trawick, Brittany 12 Baldwin Georgia 12.49
2 Gordon, Jhanel 11 Oak Ridge 12.66
3 Campbell, Charity 11 Atlantic Coast 12.73
4 Wright, Camron 11 Mainland 12.89
5 Lowry, Takeyiah 12 Ribault 12.98
6 Williams, Jakell 11 Rickards 13.06
7 Jackson, Alicya 09 Sandalwood 13.15
8 Folson, Charmaine 09 Rickards 14.18
Heat 2 Preliminaries Wind: 0.4
1 Cleveland, Tiera 12 Paxon 12.39q
2 Mason, Jasmine 12 Lincoln 12.52 12.512
3 Dennis, Gionet 12 Raines 12.78
4 Frei, Mackenzie 12 Richmond Hill 13.14
5 Davis, Xyla 12 West Orange 13.18
6 Crumiel, Sanaa 09 Famu Drs 13.33
7 Kellum, Cynthia 11 Bishop Snyder 14.43
-- Patterson, Keyontee 09 Gainesville FS
Heat 3 Preliminaries Wind: 2.2
1 Douglas, Hannah 09 Olympia 12.26q
2 Washington, Lamaria 09 Miami Northwestern 12.41q
3 Jones, Auzjay 11 Bishop Kenny 12.96
4 Jacobs, Alandi 11 Liberty 13.24
5 Valentines, Cartashous 09 Palatka 13.29
6 Royal, A'Millian 10 Wolfson 13.91 13.903
7 Mosley, Courtney 09 Mandarin 13.91 13.905
Heat 4 Preliminaries Wind: 0.5
1 Toussaint, Ulani 12 Miami Northwestern 12.28q
2 Accius, Tamar 12 Atlantic Coast 12.57
3 Hamlet, Ameion 10 Godby 12.75
4 Reed, Zuriel 7 P. K. Yonge 13.05
5 Jacobs, Alani 11 Liberty 13.19
6 Wilson, Shanya 12 Wolfson 13.31
7 King, Amanda 10 Stephenson 13.41 13.402
8 Diaab, Jania 11 Miami Palmetto 14.67
Heat 5 Preliminaries Wind: 1.1
1 Dumas, Zariere 10 Hillcrest 12.10q
2 Small, Saterria 11 Ed White 12.81
3 Grieves, Kerrisa 10 Bell 12.82
4 Turner, Faith 11 Eastside 13.00
5 Hardwick, Jade 8 Episcopal 13.02
6 McCormik, Kayvasia 10 Palatka 13.07
7 Morant, JaNelle 10 P. K. Yonge 13.87
8 Whitehead, Madelyn 09 Union County 14.10
Heat 6 Preliminaries Wind: 0.4
1 Williams, Briana 10 Northeast (Op) 11.83q
2 Diallo, Autumn 12 Bartram Trail 12.52 12.511
3 Williams-Gould, Autaliah 09 Pine Forest 12.63
4 Bryant, La'Queria 11 First Coast 13.21
5 Smith, Myra Battery Creek 13.46
6 Chester, Jasmine 12 Baldwin Georgia 13.57
7 Patillo, Katrina 12 Fort White 13.60 13.596
8 Wright, Brandi 11 Richmond Hill 13.72
Heat 7 Preliminaries Wind: 1.6
1 Jones, Jaqueivia 12 Lincoln 12.44q
2 Clowers, Rena 12 Stephenson 12.52 12.514
3 King, Madison 10 Godby 12.62
4 Logon, Tashana 11 Famu Drs 13.41 13.409
5 Williams, Jasmine 11 Westside 13.77
6 Byas, Cienna Battery Creek 13.83
7 Bery, Vanessa 09 Palm Beach Central 14.41
-- Drew, Kristina 11 Gainesville DNF
Heat 8 Preliminaries Wind: 1.0
1 Harper, Aniya 10 Westside 12.32q
2 Higgs, Ashley 12 Oak Ridge 12.59
3 Laster, Kya 12 Pine Forest 12.74
4 Jeffery-Lee, Nyzjayla 11 Hillcrest 12.90
5 Padilla, Jacielle 10 Olympia 13.52
6 Dunbar, Trinity 12 Raines 13.60 13.594
7 Jones, Kahdia 09 Atlantic (Po) 13.92
8 Collins, Charity 10 Ribault 13.94
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Williams, Briana 10 Northeast (Op) 11.83q 0.4 6
2 Dumas, Zariere 10 Hillcrest 12.10q 1.1 5
3 Douglas, Hannah 09 Olympia 12.26q 2.2 3
4 Toussaint, Ulani 12 Miami Northwestern 12.28q 0.5 4
5 Harper, Aniya 10 Westside 12.32q 1.0 8
6 Cleveland, Tiera 12 Paxon 12.39q 0.4 2
7 Washington, Lamaria 09 Miami Northwestern 12.41q 2.2 3
8 Jones, Jaqueivia 12 Lincoln 12.44q 1.6 7
9 Trawick, Brittany 12 Baldwin Georgia 12.49 0.9 1
10 Diallo, Autumn 12 Bartram Trail 12.52 0.4 6 12.511
11 Mason, Jasmine 12 Lincoln 12.52 0.4 2 12.512
12 Clowers, Rena 12 Stephenson 12.52 1.6 7 12.514
13 Accius, Tamar 12 Atlantic Coast 12.57 0.5 4
14 Higgs, Ashley 12 Oak Ridge 12.59 1.0 8
15 King, Madison 10 Godby 12.62 1.6 7
16 Williams-Gould, Autaliah 09 Pine Forest 12.63 0.4 6
17 Gordon, Jhanel 11 Oak Ridge 12.66 0.9 1
18 Campbell, Charity 11 Atlantic Coast 12.73 0.9 1
19 Laster, Kya 12 Pine Forest 12.74 1.0 8
20 Hamlet, Ameion 10 Godby 12.75 0.5 4
21 Dennis, Gionet 12 Raines 12.78 0.4 2
22 Small, Saterria 11 Ed White 12.81 1.1 5
23 Grieves, Kerrisa 10 Bell 12.82 1.1 5
24 Wright, Camron 11 Mainland 12.89 0.9 1
25 Jeffery-Lee, Nyzjayla 11 Hillcrest 12.90 1.0 8
26 Jones, Auzjay 11 Bishop Kenny 12.96 2.2 3
27 Lowry, Takeyiah 12 Ribault 12.98 0.9 1
28 Turner, Faith 11 Eastside 13.00 1.1 5
29 Hardwick, Jade 8 Episcopal 13.02 1.1 5
30 Reed, Zuriel 7 P. K. Yonge 13.05 0.5 4
31 Williams, Jakell 11 Rickards 13.06 0.9 1
32 McCormik, Kayvasia 10 Palatka 13.07 1.1 5
33 Frei, Mackenzie 12 Richmond Hill 13.14 0.4 2
34 Jackson, Alicya 09 Sandalwood 13.15 0.9 1
35 Davis, Xyla 12 West Orange 13.18 0.4 2
36 Jacobs, Alani 11 Liberty 13.19 0.5 4
37 Bryant, La'Queria 11 First Coast 13.21 0.4 6
38 Jacobs, Alandi 11 Liberty 13.24 2.2 3
39 Valentines, Cartashous 09 Palatka 13.29 2.2 3
40 Wilson, Shanya 12 Wolfson 13.31 0.5 4
41 Crumiel, Sanaa 09 Famu Drs 13.33 0.4 2
42 King, Amanda 10 Stephenson 13.41 0.5 4 13.402
43 Logon, Tashana 11 Famu Drs 13.41 1.6 7 13.409
44 Smith, Myra Battery Creek 13.46 0.4 6
45 Padilla, Jacielle 10 Olympia 13.52 1.0 8
46 Chester, Jasmine 12 Baldwin Georgia 13.57 0.4 6
47 Dunbar, Trinity 12 Raines 13.60 1.0 8 13.594
48 Patillo, Katrina 12 Fort White 13.60 0.4 6 13.596
49 Wright, Brandi 11 Richmond Hill 13.72 0.4 6
50 Williams, Jasmine 11 Westside 13.77 1.6 7
51 Byas, Cienna Battery Creek 13.83 1.6 7
52 Morant, JaNelle 10 P. K. Yonge 13.87 1.1 5
53 Royal, A'Millian 10 Wolfson 13.91 2.2 3 13.903
54 Mosley, Courtney 09 Mandarin 13.91 2.2 3 13.905
55 Jones, Kahdia 09 Atlantic (Po) 13.92 1.0 8
56 Collins, Charity 10 Ribault 13.94 1.0 8
57 Whitehead, Madelyn 09 Union County 14.10 1.1 5
58 Folson, Charmaine 09 Rickards 14.18 0.9 1
59 Bery, Vanessa 09 Palm Beach Central 14.41 1.6 7
60 Kellum, Cynthia 11 Bishop Snyder 14.43 0.4 2
61 Diaab, Jania 11 Miami Palmetto 14.67 0.5 4
-- Patterson, Keyontee 09 Gainesville FS 0.4 2
-- Drew, Kristina 11 Gainesville DNF 1.6 7
Event 7 Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Miami Northwestern 'A' 47.90q
1) Hart, Markalah 10 2) Washington, Lamaria 09
3) Toussaint, Ulani 12 4) Robinson, Dascha 11
2 Stephenson 'A' 47.93q
1) Morris, Kiomy 11 2) Harper, Simone 12
3) Edwards, Capri 12 4) Clowers, Rena 12
3 Paxon 'A' 48.17q
1) Berry, Shaniya 10 2) Stanford, Asia 09
3) Sheppard, Reighan 10 4) Kirkland, Kai'lyn 10
4 Atlantic Coast 'A' 48.52q
1) Accius, Tamar 12 2) Campbell, Charity 11
3) Gilmore, Jailyn 12 4) Simpson, Cara 12
5 Mainland 'A' 50.22
1) Graves, Acura 10 2) Wilder, Shaniya 11
3) Wright, Camron 11 4) Wright, Sydney 09
6 P. K. Yonge 'A' 52.45
1) Morant, JaNelle 10 2) Reed, Zuriel 7
3) Ducharme, Lee 12 4) Teasley, Jayda 12
7 Ribault 'A' 54.43
1) Lowry, Takeyiah 12 2) Stubbs, Keshanti 09
3) Richards, Ki'arie 11 4) Sykes, Jhayda 11
Heat 2 Preliminaries
1 Lincoln 'A' 48.07q
1) Close, Nataki 11 2) Harden, Miahna 09
3) Mason, Jasmine 12 4) Jones, Jaqueivia 12
2 Godby 'A' 48.49q
1) King, Madison 10 2) O'Banner, Akyrah 10
3) Hamlet, Ameion 10 4) Bradwell, Samieryah 12
3 Westside 'A' 49.42
1) Brown, Jamya 12 2) Harper, Aniya 10
3) Williams, Jasmine 11 4) Brown, Jayla 12
4 Baldwin Georgia 'A' 50.41
1) Ross, Lanika 11 2) Chester, Jasmine 12
3) Ricks, Rukiyah 12 4) Trawick, Brittany 12
5 Matanzas 'A' 52.13
1) Clayton, Oryiah 09 2) Clayton, Otyana 10
3) Catlin, Ja Dashia 09 4) Wilds, Cadaen 11
6 Famu Drs 'A' 52.21
1) Philpot, Asia 10 2) Maxwell, Maya 10
3) Stevens, Lakire 10 4) Logon, Tashana 11
7 Palatka 'A' 53.17
1) Poole, Ta'Zarryia 11 2) Douglas, Siona 11
3) McCormik, Kayvasia 10 4) Valentines, Cartashous 09
8 Raines 'A' 53.18
1) Dennis, Breanna 10 2) Smith, Shamira 10
3) Dunbar, Trinity 12 4) Johnson, Samiah 09
Heat 3 Preliminaries
1 Hillcrest 'A' 47.88q
1) Jeffery-Lee, Nyzjayla 11 2) Dumas, Zariere 10
3) Booker, Taja 10 4) Jones, Zahria 09
2 Oak Ridge 'A' 48.38q
1) Higgs, Ashley 12 2) Brown, Ranecia 09
3) Myers, Marquasha 12 4) Gordon, Jhanel 11
3 Pine Forest 'A' 48.83
1) Johnson, Deaundra 09 2) Laster, Kya 12
3) Williams-Gould, Autaliah 09 4) Arrington, Koriyunna 10
4 Olympia 'A' 49.72
1) Dease, Sarai 11 2) Padilla, Jacielle 10
3) Washington, Tatyana 12 4) Douglas, Hannah 09
5 Liberty 'A' 50.83
1) Bonzil, Christelle 10 2) Jacobs, Alani 11
3) Edouard, Emilie 10 4) Jacobs, Alandi 11
6 Camden County 'A' 52.93
1) Pinkney, Shamari 10 2) Hamilton, Talia 10
3) Hardwell, Kediedra 10 4) Stokes, Jayla 11
7 Bishop Kenny 'A' 53.03
1) Austin, Toni 11 2) Charles, Zenee 10
3) Austin, Anaje 10 4) Jones, Auzjay 11
-- Battery Creek High School 'A' DNF
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hillcrest 'A' 47.88q 3
1) Jeffery-Lee, Nyzjayla 11 2) Dumas, Zariere 10
3) Booker, Taja 10 4) Jones, Zahria 09
2 Miami Northwestern 'A' 47.90q 1
1) Hart, Markalah 10 2) Washington, Lamaria 09
3) Toussaint, Ulani 12 4) Robinson, Dascha 11
3 Stephenson 'A' 47.93q 1
1) Morris, Kiomy 11 2) Harper, Simone 12
3) Edwards, Capri 12 4) Clowers, Rena 12
4 Lincoln 'A' 48.07q 2
1) Close, Nataki 11 2) Harden, Miahna 09
3) Mason, Jasmine 12 4) Jones, Jaqueivia 12
5 Paxon 'A' 48.17q 1
1) Berry, Shaniya 10 2) Stanford, Asia 09
3) Sheppard, Reighan 10 4) Kirkland, Kai'lyn 10
6 Oak Ridge 'A' 48.38q 3
1) Higgs, Ashley 12 2) Brown, Ranecia 09
3) Myers, Marquasha 12 4) Gordon, Jhanel 11
7 Godby 'A' 48.49q 2
1) King, Madison 10 2) O'Banner, Akyrah 10
3) Hamlet, Ameion 10 4) Bradwell, Samieryah 12
8 Atlantic Coast 'A' 48.52q 1
1) Accius, Tamar 12 2) Campbell, Charity 11
3) Gilmore, Jailyn 12 4) Simpson, Cara 12
9 Pine Forest 'A' 48.83 3
1) Johnson, Deaundra 09 2) Laster, Kya 12
3) Williams-Gould, Autaliah 09 4) Arrington, Koriyunna 10
10 Westside 'A' 49.42 2
1) Brown, Jamya 12 2) Harper, Aniya 10
3) Williams, Jasmine 11 4) Brown, Jayla 12
11 Olympia 'A' 49.72 3
1) Dease, Sarai 11 2) Padilla, Jacielle 10
3) Washington, Tatyana 12 4) Douglas, Hannah 09
12 Mainland 'A' 50.22 1
1) Graves, Acura 10 2) Wilder, Shaniya 11
3) Wright, Camron 11 4) Wright, Sydney 09
13 Baldwin Georgia 'A' 50.41 2
1) Ross, Lanika 11 2) Chester, Jasmine 12
3) Ricks, Rukiyah 12 4) Trawick, Brittany 12
14 Liberty 'A' 50.83 3
1) Bonzil, Christelle 10 2) Jacobs, Alani 11
3) Edouard, Emilie 10 4) Jacobs, Alandi 11
15 Matanzas 'A' 52.13 2
1) Clayton, Oryiah 09 2) Clayton, Otyana 10
3) Catlin, Ja Dashia 09 4) Wilds, Cadaen 11
16 Famu Drs 'A' 52.21 2
1) Philpot, Asia 10 2) Maxwell, Maya 10
3) Stevens, Lakire 10 4) Logon, Tashana 11
17 P. K. Yonge 'A' 52.45 1
1) Morant, JaNelle 10 2) Reed, Zuriel 7
3) Ducharme, Lee 12 4) Teasley, Jayda 12
18 Camden County 'A' 52.93 3
1) Pinkney, Shamari 10 2) Hamilton, Talia 10
3) Hardwell, Kediedra 10 4) Stokes, Jayla 11
19 Bishop Kenny 'A' 53.03 3
1) Austin, Toni 11 2) Charles, Zenee 10
3) Austin, Anaje 10 4) Jones, Auzjay 11
20 Palatka 'A' 53.17 2
1) Poole, Ta'Zarryia 11 2) Douglas, Siona 11
3) McCormik, Kayvasia 10 4) Valentines, Cartashous 09
21 Raines 'A' 53.18 2
1) Dennis, Breanna 10 2) Smith, Shamira 10
3) Dunbar, Trinity 12 4) Johnson, Samiah 09
22 Ribault 'A' 54.43 1
1) Lowry, Takeyiah 12 2) Stubbs, Keshanti 09
3) Richards, Ki'arie 11 4) Sykes, Jhayda 11
-- Battery Creek High School 'A' DNF 3
Event 9 Girls 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Gay, Ma'Asa 12 Wakulla 56.93q
2 Eutsey, Paquisha 11 Oak Ridge 1:00.33 1:00.329
3 Jenkins, Toniece 12 Wolfson 1:00.58
4 Ulysse, Veronica 10 Mandarin 1:02.49
5 Guthrie, Lauren 10 Olympia 1:04.99
6 Smith, Dnajah 12 Mainland 1:06.94
7 Viney, Breyon 10 Palm Beach Central 1:10.14
8 Sanders, Keona Battery Creek 1:14.84
Heat 2 Preliminaries
1 Smith, Catera 12 Pine Forest 58.13q
2 Collins, Nadia 09 Leon 59.09q
3 Smith, Shamira 10 Raines 1:01.42
4 Gilmore, Jailyn 12 Atlantic Coast 1:01.44 1:01.436
5 Jackson, Jaylah 09 Wolfson 1:01.68
6 Harris, Meghan 09 Bradford 1:02.92
7 Crumiel, Sanaa 09 Famu Drs 1:03.67
8 Catlin, Ja Dashia 09 Matanzas 1:04.34
Heat 3 Preliminaries
1 Whiley, Taquaria 12 Miami Northwestern 58.61q
2 Reed, Zuriel 7 P. K. Yonge 1:00.33 1:00.330
3 Brown, Shakawanza 12 Atlantic (Po) 1:00.38
4 Arnold, Jirah 11 Lincoln 1:02.74
5 Ross, Lanika 11 Baldwin Georgia 1:03.60 1:03.591
6 Elder, Jordan 10 Mainland 1:04.60
7 Osundu, Zenzele 09 Sandalwood 1:06.32
8 Bryant, Hannah 12 Richmond Hill 1:10.87
Heat 4 Preliminaries
1 Kirkland, Kai'lyn 10 Paxon 57.40q
2 McGowan, Nya 09 Hillcrest 58.26q
3 Grace, Yasmin 09 Lincoln 59.26
4 Johnson, Kanesheaira 11 Raines 1:00.29
5 Nobles, Nicosha 11 Pine Forest 1:03.53
6 Richardson, Taniya 11 Hillcrest 1:05.61
7 Hunter, Sheyena 10 Stanton 1:11.76
8 Preston, Taaliyah Battery Creek 1:13.22
Heat 5 Preliminaries
1 Johnson, Charity 11 Miami Northwestern 58.33q
2 Henry, Taryn 10 Leon 59.43
3 Washington, Queen 12 Liberty 1:01.44 1:01.439
4 Barrs, Tamara 11 Mandarin 1:03.11
5 Dent, Kirby 11 Episcopal 1:05.09
6 Davis, Kali 10 Ribault 1:07.27
7 Williams, Shanika 12 Gainesville 1:13.68
Heat 6 Preliminaries
1 Small, Saterria 11 Ed White 59.25
2 Mayfield, Marisa 10 Stephenson 1:01.32
3 Jacobs, Alandi 11 Liberty 1:02.43
4 Perryman, Dasia 10 Paxon 1:02.59
5 Hurbert, Jakayla 11 Baldwin Georgia 1:03.60 1:03.596
6 Barnet, Ashley 12 First Coast 1:05.47
7 Clark, Arkeiona 12 First Coast 1:09.18
-- Teasley, Jayda 12 P. K. Yonge DNF
Heat 7 Preliminaries
1 Registre, Jahnile 09 West Orange 56.79q
2 Edwards, Capri 12 Stephenson 59.17
3 Mark, Alyssa 10 Olympia 1:01.55
4 Nunez, Amanda 10 Palm Beach Central 1:04.06
5 Clayton, Oryiah 09 Matanzas 1:06.78
6 Hendrix, Scharma 8 Bell 1:07.63
7 Royster, Kiyah 11 West Orange 1:08.33
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Registre, Jahnile 09 West Orange 56.79q 7
2 Gay, Ma'Asa 12 Wakulla 56.93q 1
3 Kirkland, Kai'lyn 10 Paxon 57.40q 4
4 Smith, Catera 12 Pine Forest 58.13q 2
5 McGowan, Nya 09 Hillcrest 58.26q 4
6 Johnson, Charity 11 Miami Northwestern 58.33q 5
7 Whiley, Taquaria 12 Miami Northwestern 58.61q 3
8 Collins, Nadia 09 Leon 59.09q 2
9 Edwards, Capri 12 Stephenson 59.17 7
10 Small, Saterria 11 Ed White 59.25 6
11 Grace, Yasmin 09 Lincoln 59.26 4
12 Henry, Taryn 10 Leon 59.43 5
13 Johnson, Kanesheaira 11 Raines 1:00.29 4
14 Eutsey, Paquisha 11 Oak Ridge 1:00.33 1 1:00.329
15 Reed, Zuriel 7 P. K. Yonge 1:00.33 3 1:00.330
16 Brown, Shakawanza 12 Atlantic (Po) 1:00.38 3
17 Jenkins, Toniece 12 Wolfson 1:00.58 1
18 Mayfield, Marisa 10 Stephenson 1:01.32 6
19 Smith, Shamira 10 Raines 1:01.42 2
20 Gilmore, Jailyn 12 Atlantic Coast 1:01.44 2 1:01.436
21 Washington, Queen 12 Liberty 1:01.44 5 1:01.439
22 Mark, Alyssa 10 Olympia 1:01.55 7
23 Jackson, Jaylah 09 Wolfson 1:01.68 2
24 Jacobs, Alandi 11 Liberty 1:02.43 6
25 Ulysse, Veronica 10 Mandarin 1:02.49 1
26 Perryman, Dasia 10 Paxon 1:02.59 6
27 Arnold, Jirah 11 Lincoln 1:02.74 3
28 Harris, Meghan 09 Bradford 1:02.92 2
29 Barrs, Tamara 11 Mandarin 1:03.11 5
30 Nobles, Nicosha 11 Pine Forest 1:03.53 4
31 Ross, Lanika 11 Baldwin Georgia 1:03.60 3 1:03.591
32 Hurbert, Jakayla 11 Baldwin Georgia 1:03.60 6 1:03.596
33 Crumiel, Sanaa 09 Famu Drs 1:03.67 2
34 Nunez, Amanda 10 Palm Beach Central 1:04.06 7
35 Catlin, Ja Dashia 09 Matanzas 1:04.34 2
36 Elder, Jordan 10 Mainland 1:04.60 3
37 Guthrie, Lauren 10 Olympia 1:04.99 1
38 Dent, Kirby 11 Episcopal 1:05.09 5
39 Barnet, Ashley 12 First Coast 1:05.47 6
40 Richardson, Taniya 11 Hillcrest 1:05.61 4
41 Osundu, Zenzele 09 Sandalwood 1:06.32 3
42 Clayton, Oryiah 09 Matanzas 1:06.78 7
43 Smith, Dnajah 12 Mainland 1:06.94 1
44 Davis, Kali 10 Ribault 1:07.27 5
45 Hendrix, Scharma 8 Bell 1:07.63 7
46 Royster, Kiyah 11 West Orange 1:08.33 7
47 Clark, Arkeiona 12 First Coast 1:09.18 6
48 Viney, Breyon 10 Palm Beach Central 1:10.14 1
49 Bryant, Hannah 12 Richmond Hill 1:10.87 3
50 Hunter, Sheyena 10 Stanton 1:11.76 4
51 Preston, Taaliyah Battery Creek 1:13.22 4
52 Williams, Shanika 12 Gainesville 1:13.68 5
53 Sanders, Keona Battery Creek 1:14.84 1
-- Teasley, Jayda 12 P. K. Yonge DNF 6
Event 33 Girls Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Flight 1
1 Farrie, Jayla 11 First Coast 10.07m 33-00.50 3
FOUL 10.02m 9.92m 10.07m
2 Bakken, Kurston 12 Union County 9.51m 31-02.50
9.07m 9.51m 9.26m 9.44m
3 Pierre, Manoucheca 10 Liberty 9.11m 29-10.75
9.11m FOUL FOUL FOUL
4 Ion, Ana 10 Episcopal 8.87m 29-01.25
8.87m FOUL FOUL FOUL
5 Brown, Tecora 10 Ribault 8.46m 27-09.25
8.46m FOUL FOUL FOUL
6 Taylor, Ashley 12 Paxon 8.38m 27-06.00
8.38m FOUL FOUL FOUL
7 Neal, Tremaja 12 Baldwin Georgia 8.36m 27-05.25
8.36m FOUL FOUL FOUL
8 Smith, Kelsey 12 Paxon 8.20m 26-11.00
8.20m FOUL FOUL
8 Daise, Ashley 12 Liberty 8.20m 26-11.00
8.20m FOUL FOUL
10 Peppard, Dakota 12 Middleburg 8.03m 26-04.25
FOUL 8.03m FOUL
11 McClain, Denae 11 Ribault 7.83m 25-08.25
7.83m FOUL FOUL FOUL
12 Monroe, Danerria 12 Palatka 7.70m 25-03.25
7.70m FOUL FOUL FOUL
13 Hall, Kalena 09 Robert E. Lee 7.40m 24-03.50
7.40m FOUL FOUL FOUL
14 Bates, Maniya 12 Westside 6.96m 22-10.00
FOUL 6.96m FOUL
15 Roberts, Asliseya 09 Wolfson 5.82m 19-01.25
5.82m FOUL FOUL FOUL
Flight 2
1 Richard, Alyssia 11 Miami Northwestern 13.12m 43-00.50 10
13.01m 12.06m 13.12m 12.95m
2 Dawson, Chanel 12 Miami Northwestern 11.79m 38-08.25 8
11.79m 11.53m FOUL FOUL
3 Peters, Kantenesha 10 Rickards 11.77m 38-07.50 6
11.77m 10.78m 11.47m 11.45m
4 Walker, Zoe 12 Atlantic Coast 11.13m 36-06.25 5
10.79m 10.61m 10.25m 11.13m
5 Fuller, Irie'l 11 Mandarin 10.60m 34-09.50 4
10.56m 10.04m 10.60m 9.36m
6 Brown, Deborah 10 Ed White 9.82m 32-02.75 1.50
9.82m 9.45m 9.60m FOUL
6 Motley, Madison 11 Richmond Hill 9.82m 32-02.75 1.50
9.74m 9.58m 9.82m FOUL
8 Jacobs, Alecia 12 Pine Forest 9.55m 31-04.00
9.55m FOUL FOUL 9.33m
9 Johnson, Allison 11 Hillcrest 9.54m 31-03.75
9.28m FOUL 9.54m FOUL
9 Melton, Jar'Tiyona 11 Palatka 9.54m 31-03.75
9.52m FOUL FOUL 9.54m
11 Carver, Madison 11 Bell 9.20m 30-02.25
FOUL 8.82m FOUL 9.20m
12 Milledge, Lashae Battery Creek 9.17m 30-01.00
9.17m FOUL FOUL FOUL
13 Gee, Helena 10 Pine Forest 9.16m 30-00.75
9.16m FOUL FOUL FOUL
14 McWhite, Maleeya 11 First Coast 8.86m 29-01.00
8.86m FOUL FOUL FOUL
15 Pickard, Tempist 12 Olympia 8.76m 28-09.00
8.76m FOUL FOUL FOUL
16 Novotasky, Paige 12 Middleburg 8.46m 27-09.25
8.46m FOUL FOUL FOUL
17 Foxx, Kiya 11 Stephenson 7.87m 25-10.00
FOUL FOUL FOUL 7.87m
18 Allen, Jakayla Battery Creek 7.79m 25-06.75
7.79m FOUL FOUL FOUL
19 Lake, Sydney 09 Yulee 7.44m 24-05.00
7.44m FOUL FOUL FOUL
20 Fox, Riley 10 Gainesville 7.02m 23-00.50
FOUL 7.02m FOUL FOUL
21 Touray, Aminata 11 Stephenson 7.01m 23-00.00
7.01m FOUL FOUL FOUL
-- Lecointe, Alana 10 Bishop Snyder FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Richard, Alyssia 11 Miami Northwestern 13.12m 43-00.50 10
13.01m 12.06m 13.12m 12.95m
2 Dawson, Chanel 12 Miami Northwestern 11.79m 38-08.25 8
11.79m 11.53m FOUL FOUL
3 Peters, Kantenesha 10 Rickards 11.77m 38-07.50 6
11.77m 10.78m 11.47m 11.45m
4 Walker, Zoe 12 Atlantic Coast 11.13m 36-06.25 5
10.79m 10.61m 10.25m 11.13m
5 Fuller, Irie'l 11 Mandarin 10.60m 34-09.50 4
10.56m 10.04m 10.60m 9.36m
6 Farrie, Jayla 11 First Coast 10.07m 33-00.50 3
FOUL 10.02m 9.92m 10.07m
7 Motley, Madison 11 Richmond Hill 9.82m 32-02.75 1.50
9.74m 9.58m 9.82m FOUL
7 Brown, Deborah 10 Ed White 9.82m 32-02.75 1.50
9.82m 9.45m 9.60m FOUL
9 Jacobs, Alecia 12 Pine Forest 9.55m 31-04.00
9.55m FOUL FOUL 9.33m
10 Johnson, Allison 11 Hillcrest 9.54m 31-03.75
9.28m FOUL 9.54m FOUL
10 Melton, Jar'Tiyona 11 Palatka 9.54m 31-03.75
9.52m FOUL FOUL 9.54m
12 Bakken, Kurston 12 Union County 9.51m 31-02.50
9.07m 9.51m 9.26m 9.44m
13 Carver, Madison 11 Bell 9.20m 30-02.25
FOUL 8.82m FOUL 9.20m
14 Milledge, Lashae Battery Creek 9.17m 30-01.00
9.17m FOUL FOUL FOUL
15 Gee, Helena 10 Pine Forest 9.16m 30-00.75
9.16m FOUL FOUL FOUL
16 Pierre, Manoucheca 10 Liberty 9.11m 29-10.75
9.11m FOUL FOUL FOUL
17 Ion, Ana 10 Episcopal 8.87m 29-01.25
8.87m FOUL FOUL FOUL
18 McWhite, Maleeya 11 First Coast 8.86m 29-01.00
8.86m FOUL FOUL FOUL
19 Pickard, Tempist 12 Olympia 8.76m 28-09.00
8.76m FOUL FOUL FOUL
20 Novotasky, Paige 12 Middleburg 8.46m 27-09.25
8.46m FOUL FOUL FOUL
20 Brown, Tecora 10 Ribault 8.46m 27-09.25
8.46m FOUL FOUL FOUL
22 Taylor, Ashley 12 Paxon 8.38m 27-06.00
8.38m FOUL FOUL FOUL
23 Neal, Tremaja 12 Baldwin Georgia 8.36m 27-05.25
8.36m FOUL FOUL FOUL
24 Smith, Kelsey 12 Paxon 8.20m 26-11.00
8.20m FOUL FOUL
24 Daise, Ashley 12 Liberty 8.20m 26-11.00
8.20m FOUL FOUL
26 Peppard, Dakota 12 Middleburg 8.03m 26-04.25
FOUL 8.03m FOUL
27 Foxx, Kiya 11 Stephenson 7.87m 25-10.00
FOUL FOUL FOUL 7.87m
28 McClain, Denae 11 Ribault 7.83m 25-08.25
7.83m FOUL FOUL FOUL
29 Allen, Jakayla Battery Creek 7.79m 25-06.75
7.79m FOUL FOUL FOUL
30 Monroe, Danerria 12 Palatka 7.70m 25-03.25
7.70m FOUL FOUL FOUL
31 Lake, Sydney 09 Yulee 7.44m 24-05.00
7.44m FOUL FOUL FOUL
32 Hall, Kalena 09 Robert E. Lee 7.40m 24-03.50
7.40m FOUL FOUL FOUL
33 Fox, Riley 10 Gainesville 7.02m 23-00.50
FOUL 7.02m FOUL FOUL
34 Touray, Aminata 11 Stephenson 7.01m 23-00.00
7.01m FOUL FOUL FOUL
35 Bates, Maniya 12 Westside 6.96m 22-10.00
FOUL 6.96m FOUL
36 Roberts, Asliseya 09 Wolfson 5.82m 19-01.25
5.82m FOUL FOUL FOUL
-- Lecointe, Alana 10 Bishop Snyder FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 23 Girls High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Speights, Mollie 10 Baldwin Georgia 1.67m 5-05.75 10
1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67 1.70
PPP O O O O O XO XXX
2 Petrosky, Kaley 12 Middleburg 1.62m 5-03.75 8
1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67
PPP PPP O O O O XXX
3 Martin, Kieran 09 Hillcrest J1.62m 5-03.75 6
1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62 1.67
PPP XXO O O XO XO XXX
4 Bonzil, Christelle 10 Liberty 1.57m 5-01.75 5
1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.62
PPP PPP O O O XXX
5 Holland, Corliss 11 Raines 1.52m 4-11.75 4
1.37 1.42 1.47 1.52 1.57
PPP PPP XO O XXX
6 Ricks, Rukiyah 12 Baldwin Georgia 1.47m 4-09.75 3
1.37 1.42 1.47 1.52
PPP O XO XXX
7 Jobe, Stephanie 10 Miami Northwestern 1.42m 4-07.75 0.60
1.37 1.42 1.47
PPP O XXX
7 Lawrence, Makiah 09 Wolfson 1.42m 4-07.75 0.60
1.37 1.42 1.47
PPP O XXX
7 Mayo, Alanna 12 Liberty 1.42m 4-07.75 0.60
1.37 1.42 1.47
PPP O XXX
7 Bryant, Hannah 12 Richmond Hill 1.42m 4-07.75 0.60
1.37 1.42 1.47
PPP O XXX
7 Jones, Angel 11 Lincoln 1.42m 4-07.75 0.60
1.37 1.42 1.47
PPP O XXX
12 Cleveland, Alexandra 10 Paxon J1.42m 4-07.75
1.37 1.42 1.47
PPP XO XXX
-- Egson, Malaya 11 Stephenson NH
1.37 1.42
PPP XXX
-- Auguste, Yvonika 10 West Orange NH
1.37 1.42
PPP XXX
-- Morris, Kiomy 11 Stephenson NH
1.37 1.42 1.47
PPP PPP XXX
-- Mayor, Taylor 10 Atlantic Coast NH
1.37 1.42
PPP XXX
-- Carter, Gabi 11 Episcopal NH
1.37 1.42 1.47
PPP PPP XXX
-- Sanders, Keona Battery Creek NH
1.37 1.42
PPP XXX
-- Wilson, Jasmine 10 Atlantic (Po) NH
1.37 1.42
PPP XXX
-- Steimer, Samantha 12 Olympia NH
1.37 1.42
PPP XXX
-- Pinckney, Sashea 12 Sandalwood NH
1.37 1.42
PPP XXX
-- McKee, Isabella 09 Gainesville NH
1.37
XXX
-- Eutsey, Paquisha 11 Oak Ridge NH
1.37 1.42
PPP XXX
Event 29 Girls Triple Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Flight 1
1 Jolly, Mikayla 12 Paxon 10.39m NWI 34-01.25
10.39m(-0.0) 10.32m(-0.0) FOUL FOUL
2 Grant, Kennedy 10 Paxon 10.33m NWI 33-10.75
9.95m(-0.0) 10.02m(-0.0) 10.33m(-0.0) 9.79m(-0.0)
3 Williams, Brea 10 Gainesville 10.02m NWI 32-10.50
8.85m(-0.0) 9.85m(-0.0) 10.02m(-0.0) 9.73m(-0.0)
4 Johnson, Emonee Battery Creek 9.79m NWI 32-01.50
FOUL 9.79m(-0.0) 9.25m(-0.0) FOUL
5 Felton, Maya 10 Matanzas J9.77m NWI 32-00.75
9.77m(-0.0) 9.03m(-0.0) FOUL FOUL
6 Roman, Juliaris 12 Liberty 9.40m NWI 30-10.25
FOUL 9.18m(-0.0) 9.40m(-0.0) 9.36m(-0.0)
7 Dubois, Bella 11 Richmond Hill 9.34m NWI 30-07.75
FOUL 8.89m(-0.0) FOUL 9.34m(-0.0)
8 Sneed, Ashley 09 Mandarin 9.17m NWI 30-01.00
8.97m(-0.0) 9.17m(-0.0) FOUL FOUL
9 Guthrie, Lauren 10 Olympia 9.13m NWI 29-11.50
9.13m(-0.0) FOUL FOUL FOUL
10 McWhite, Malisa 09 First Coast 7.79m NWI 25-06.75
7.79m(-0.0) 7.74m(-0.0) FOUL FOUL
Flight 2
1 mobley, ciara 12 Camden County 10.70m NWI 35-01.25
10.41m(-0.0) 10.49m(-0.0) 10.49m(-0.0) 10.70m(-0.0)
2 Durant, Elaysha 11 Pine Forest 10.63m NWI 34-10.50
10.47m(-0.0) 10.63m(-0.0) 9.55m(-0.0) 9.62m(-0.0)
3 Dunbar, Trinity 12 Raines 10.45m NWI 34-03.50
FOUL FOUL 10.43m(-0.0) 10.45m(-0.0)
4 Logon, Tashana 11 Famu Drs 10.27m NWI 33-08.50
9.72m(-0.0) 9.81m(-0.0) 10.27m(-0.0) 9.89m(-0.0)
5 Mayo, Alanna 12 Liberty 10.19m NWI 33-05.25
10.19m(-0.0) 10.13m(-0.0) 10.13m(-0.0) 9.83m(-0.0)
6 Jones, Angel 11 Lincoln 10.16m NWI 33-04.00
10.16m(-0.0) FOUL 10.04m(-0.0) 9.97m(-0.0)
7 Simpson, Cara 12 Atlantic Coast 10.14m NWI 33-03.25
10.14m(-0.0) 10.03m(-0.0) FOUL 9.97m(-0.0)
8 Avevor, Sefakor 10 Sandalwood 9.82m NWI 32-02.75
9.48m(-0.0) 9.82m(-0.0) 9.27m(-0.0) 9.71m(-0.0)
9 Ion, Ana 10 Episcopal 9.70m NWI 31-10.00
FOUL 9.43m(-0.0) 9.52m(-0.0) 9.70m(-0.0)
10 Hodge, Shelcy 10 Sandalwood 9.59m NWI 31-05.75
FOUL 9.59m(-0.0) FOUL 9.50m(-0.0)
11 Washington, Tatyana 12 Olympia 9.50m NWI 31-02.00
FOUL 9.50m(-0.0) 9.47m(-0.0) FOUL
12 Bery, Vanessa 09 Palm Beach Central 9.44m NWI 30-11.75
9.22m(-0.0) 9.44m(-0.0) FOUL PASS
13 Viney, Breyon 10 Palm Beach Central 8.92m NWI 29-03.25
8.71m(-0.0) FOUL 8.92m(-0.0) ND(NWI)
-- Anderson, Victoria 12 Ed White FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Woods, Calisia 11 Eastside FOUL
FOUL FOUL FOUL PASS
Flight 3
1 Myers, Marquasha 12 Oak Ridge 12.03m NWI 39-05.75 10
11.29m(-0.0) 11.61m(-0.0) 12.03m(-0.0) PASS
2 Johnson, Loren 11 Oakleaf 11.97m NWI 39-03.25 8
11.60m(-0.0) FOUL 11.97m(-0.0) 11.85m(-0.0)
3 Green, Trentorria 12 East Gadsden 11.46m NWI 37-07.25 6
10.97m(-0.0) 10.99m(-0.0) 11.16m(-0.0) 11.46m(-0.0)
4 McGhee, Semaj 12 Bishop Snyder 11.45m NWI 37-06.75 5
11.45m(-0.0) 10.79m(-0.0) 10.69m(-0.0) 11.01m(-0.0)
5 Stokes, Jayla 11 Camden County 11.27m NWI 36-11.75 4
10.97m(-0.0) 11.27m(-0.0) FOUL 11.11m(-0.0)
6 Dotson, Taryn 12 West Orange 11.13m NWI 36-06.25 3
11.12m(-0.0) 11.13m(-0.0) FOUL 10.97m(-0.0)
7 Trawick, Brittany 12 Baldwin Georgia 11.02m NWI 36-02.00 2
10.39m(-0.0) 10.09m(-0.0) 11.01m(-0.0) 11.02m(-0.0)
8 Jobe, Stephanie 10 Miami Northwestern 10.97m NWI 36-00.00 1
10.97m(-0.0) FOUL 9.56m(-0.0) 10.39m(-0.0)
9 Harden, Miahna 09 Lincoln 10.64m NWI 34-11.00
10.28m(-0.0) 10.64m(-0.0) 10.33m(-0.0) 10.50m(-0.0)
10 Martin, Kieran 09 Hillcrest J10.63m NWI 34-10.50
10.14m(-0.0) 10.63m(-0.0) 10.41m(-0.0) 10.04m(-0.0)
11 Dixson, Quenteria 12 Gainesville 10.57m NWI 34-08.25
FOUL 10.57m(-0.0) 9.99m(-0.0) FOUL
12 Neal, Jayla 12 Stephenson 10.25m NWI 33-07.50
10.25m(-0.0) 10.15m(-0.0) 10.18m(-0.0) 10.07m(-0.0)
13 Williams, Amber 12 Raines 10.09m NWI 33-01.25
FOUL FOUL FOUL 10.09m(-0.0)
14 Milliedge, Kyanna Battery Creek 9.77m NWI 32-00.75
9.77m(-0.0) 9.38m(-0.0) FOUL 8.96m(-0.0)
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Finals
1 Myers, Marquasha 12 Oak Ridge 12.03m NWI 39-05.75 10
11.29m(-0.0) 11.61m(-0.0) 12.03m(-0.0) PASS
2 Johnson, Loren 11 Oakleaf 11.97m NWI 39-03.25 8
11.60m(-0.0) FOUL 11.97m(-0.0) 11.85m(-0.0)
3 Green, Trentorria 12 East Gadsden 11.46m NWI 37-07.25 6
10.97m(-0.0) 10.99m(-0.0) 11.16m(-0.0) 11.46m(-0.0)
4 McGhee, Semaj 12 Bishop Snyder 11.45m NWI 37-06.75 5
11.45m(-0.0) 10.79m(-0.0) 10.69m(-0.0) 11.01m(-0.0)
5 Stokes, Jayla 11 Camden County 11.27m NWI 36-11.75 4
10.97m(-0.0) 11.27m(-0.0) FOUL 11.11m(-0.0)
6 Dotson, Taryn 12 West Orange 11.13m NWI 36-06.25 3
11.12m(-0.0) 11.13m(-0.0) FOUL 10.97m(-0.0)
7 Trawick, Brittany 12 Baldwin Georgia 11.02m NWI 36-02.00 2
10.39m(-0.0) 10.09m(-0.0) 11.01m(-0.0) 11.02m(-0.0)
8 Jobe, Stephanie 10 Miami Northwestern 10.97m NWI 36-00.00 1
10.97m(-0.0) FOUL 9.56m(-0.0) 10.39m(-0.0)
9 mobley, ciara 12 Camden County 10.70m NWI 35-01.25
10.41m(-0.0) 10.49m(-0.0) 10.49m(-0.0) 10.70m(-0.0)
10 Harden, Miahna 09 Lincoln 10.64m NWI 34-11.00
10.28m(-0.0) 10.64m(-0.0) 10.33m(-0.0) 10.50m(-0.0)
11 Durant, Elaysha 11 Pine Forest 10.63m NWI 34-10.50
10.47m(-0.0) 10.63m(-0.0) 9.55m(-0.0) 9.62m(-0.0)
12 Martin, Kieran 09 Hillcrest J10.63m NWI 34-10.50
10.14m(-0.0) 10.63m(-0.0) 10.41m(-0.0) 10.04m(-0.0)
13 Dixson, Quenteria 12 Gainesville 10.57m NWI 34-08.25
FOUL 10.57m(-0.0) 9.99m(-0.0) FOUL
14 Dunbar, Trinity 12 Raines 10.45m NWI 34-03.50
FOUL FOUL 10.43m(-0.0) 10.45m(-0.0)
15 Jolly, Mikayla 12 Paxon 10.39m NWI 34-01.25
10.39m(-0.0) 10.32m(-0.0) FOUL FOUL
16 Grant, Kennedy 10 Paxon 10.33m NWI 33-10.75
9.95m(-0.0) 10.02m(-0.0) 10.33m(-0.0) 9.79m(-0.0)
17 Logon, Tashana 11 Famu Drs 10.27m NWI 33-08.50
9.72m(-0.0) 9.81m(-0.0) 10.27m(-0.0) 9.89m(-0.0)
18 Neal, Jayla 12 Stephenson 10.25m NWI 33-07.50
10.25m(-0.0) 10.15m(-0.0) 10.18m(-0.0) 10.07m(-0.0)
19 Mayo, Alanna 12 Liberty 10.19m NWI 33-05.25
10.19m(-0.0) 10.13m(-0.0) 10.13m(-0.0) 9.83m(-0.0)
20 Jones, Angel 11 Lincoln 10.16m NWI 33-04.00
10.16m(-0.0) FOUL 10.04m(-0.0) 9.97m(-0.0)
21 Simpson, Cara 12 Atlantic Coast 10.14m NWI 33-03.25
10.14m(-0.0) 10.03m(-0.0) FOUL 9.97m(-0.0)
22 Williams, Amber 12 Raines 10.09m NWI 33-01.25
FOUL FOUL FOUL 10.09m(-0.0)
23 Williams, Brea 10 Gainesville 10.02m NWI 32-10.50
8.85m(-0.0) 9.85m(-0.0) 10.02m(-0.0) 9.73m(-0.0)
24 Avevor, Sefakor 10 Sandalwood 9.82m NWI 32-02.75
9.48m(-0.0) 9.82m(-0.0) 9.27m(-0.0) 9.71m(-0.0)
25 Johnson, Emonee Battery Creek 9.79m NWI 32-01.50
FOUL 9.79m(-0.0) 9.25m(-0.0) FOUL
26 Milliedge, Kyanna Battery Creek 9.77m NWI 32-00.75
9.77m(-0.0) 9.38m(-0.0) FOUL 8.96m(-0.0)
27 Felton, Maya 10 Matanzas J9.77m NWI 32-00.75
9.77m(-0.0) 9.03m(-0.0) FOUL FOUL
28 Ion, Ana 10 Episcopal 9.70m NWI 31-10.00
FOUL 9.43m(-0.0) 9.52m(-0.0) 9.70m(-0.0)
29 Hodge, Shelcy 10 Sandalwood 9.59m NWI 31-05.75
FOUL 9.59m(-0.0) FOUL 9.50m(-0.0)
30 Washington, Tatyana 12 Olympia 9.50m NWI 31-02.00
FOUL 9.50m(-0.0) 9.47m(-0.0) FOUL
31 Bery, Vanessa 09 Palm Beach Central 9.44m NWI 30-11.75
9.22m(-0.0) 9.44m(-0.0) FOUL PASS
32 Roman, Juliaris 12 Liberty 9.40m NWI 30-10.25
FOUL 9.18m(-0.0) 9.40m(-0.0) 9.36m(-0.0)
33 Dubois, Bella 11 Richmond Hill 9.34m NWI 30-07.75
FOUL 8.89m(-0.0) FOUL 9.34m(-0.0)
34 Sneed, Ashley 09 Mandarin 9.17m NWI 30-01.00
8.97m(-0.0) 9.17m(-0.0) FOUL FOUL
35 Guthrie, Lauren 10 Olympia 9.13m NWI 29-11.50
9.13m(-0.0) FOUL FOUL FOUL
36 Viney, Breyon 10 Palm Beach Central 8.92m NWI 29-03.25
8.71m(-0.0) FOUL 8.92m(-0.0) ND(NWI)
37 McWhite, Malisa 09 First Coast 7.79m NWI 25-06.75
7.79m(-0.0) 7.74m(-0.0) FOUL FOUL
-- Woods, Calisia 11 Eastside FOUL
FOUL FOUL FOUL PASS
-- Anderson, Victoria 12 Ed White FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 11 Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Hart, Markalah 10 Miami Northwestern 46.49q
2 Minozzi, Carolina 10 Bartram Trail 48.14
3 Williams, Armani 11 Godby 50.07
4 Whyte, Kalia 11 Richmond Hill 50.12
5 Redding, Itiania 12 Atlantic Coast 50.49
6 Bass, Shaquirah 10 Mandarin 52.99
7 Hayward, Hailee 8 Bell 56.02
Heat 2 Preliminaries
1 Williams, Jasmine 12 West Orange 45.54q
2 Clark, Carina 12 Winter Springs 46.63q
3 Bennon, Adia 12 Hillcrest 46.88
4 Hurbert, Jakayla 11 Baldwin Georgia 49.68
5 Talbert, Camille 8 Hillcrest 49.78
6 Clayton, Otyana 10 Matanzas 52.30
7 Carmil, Langelie 09 Liberty 59.41
8 Enoch, Chloe' 09 Richmond Hill 1:07.38
Heat 3 Preliminaries
1 Kirkland, Kendall 11 Paxon 46.28q
2 Deadwyler, Jordan 09 Lincoln 47.12
3 Sims, Camille 12 Winter Springs 47.19
4 Collins, Kelsey 11 Camden County 47.87
5 Odom, Dacarrah 10 Paxon 51.03
6 Thomas, Savana 10 Bell 52.93
7 Taylor, Ayanni 09 Raines 52.95
8 Gray, Tiana Battery Creek 54.24
Heat 4 Preliminaries
1 Holland, Corliss 11 Raines 44.80q
2 McGuire, Darnisha 12 Miami Killian 45.11q
3 Tliman, Faith 12 Lincoln 47.38
4 Ivy, Kiara 12 Gainesville 48.58
5 Carmil, Leiphka 12 Liberty 54.12
6 Manning, Anina 10 Camden County 55.81
7 Terpstra, Catherine 12 Atlantic (Po) 58.28
Heat 5 Preliminaries
1 Johnson, Kouraje 09 Miami Northwestern 47.03
2 Thomas, Karmen 12 Stanton 48.00
3 Morris, Kiomy 11 Stephenson 48.37
4 Bradwell, Samieryah 12 Godby 48.40
5 Tillman, Trinity 10 Pine Forest 51.25
6 McKee, Isabella 09 Gainesville 55.97
-- Jones, Auzjay 11 Bishop Kenny DNF
Heat 6 Preliminaries
1 James, Natiya 10 Eastside 46.15q
2 Arrington, Koriyunna 10 Pine Forest 46.61q
3 Dotson, Taryn 12 West Orange 47.04
4 Pusey, shanell 10 Matanzas 52.11
5 Folson, Charmaine 09 Rickards 54.41
6 Whitten, Madeline 09 P. K. Yonge 59.98
7 Neal, Jayla 12 Stephenson 1:04.87
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Holland, Corliss 11 Raines 44.80q 4
2 McGuire, Darnisha 12 Miami Killian 45.11q 4
3 Williams, Jasmine 12 West Orange 45.54q 2
4 James, Natiya 10 Eastside 46.15q 6
5 Kirkland, Kendall 11 Paxon 46.28q 3
6 Hart, Markalah 10 Miami Northwestern 46.49q 1
7 Arrington, Koriyunna 10 Pine Forest 46.61q 6
8 Clark, Carina 12 Winter Springs 46.63q 2
9 Bennon, Adia 12 Hillcrest 46.88 2
10 Johnson, Kouraje 09 Miami Northwestern 47.03 5
11 Dotson, Taryn 12 West Orange 47.04 6
12 Deadwyler, Jordan 09 Lincoln 47.12 3
13 Sims, Camille 12 Winter Springs 47.19 3
14 Tliman, Faith 12 Lincoln 47.38 4
15 Collins, Kelsey 11 Camden County 47.87 3
16 Thomas, Karmen 12 Stanton 48.00 5
17 Minozzi, Carolina 10 Bartram Trail 48.14 1
18 Morris, Kiomy 11 Stephenson 48.37 5
19 Bradwell, Samieryah 12 Godby 48.40 5
20 Ivy, Kiara 12 Gainesville 48.58 4
21 Hurbert, Jakayla 11 Baldwin Georgia 49.68 2
22 Talbert, Camille 8 Hillcrest 49.78 2
23 Williams, Armani 11 Godby 50.07 1
24 Whyte, Kalia 11 Richmond Hill 50.12 1
25 Redding, Itiania 12 Atlantic Coast 50.49 1
26 Odom, Dacarrah 10 Paxon 51.03 3
27 Tillman, Trinity 10 Pine Forest 51.25 5
28 Pusey, shanell 10 Matanzas 52.11 6
29 Clayton, Otyana 10 Matanzas 52.30 2
30 Thomas, Savana 10 Bell 52.93 3
31 Taylor, Ayanni 09 Raines 52.95 3
32 Bass, Shaquirah 10 Mandarin 52.99 1
33 Carmil, Leiphka 12 Liberty 54.12 4
34 Gray, Tiana Battery Creek 54.24 3
35 Folson, Charmaine 09 Rickards 54.41 6
36 Manning, Anina 10 Camden County 55.81 4
37 McKee, Isabella 09 Gainesville 55.97 5
38 Hayward, Hailee 8 Bell 56.02 1
39 Terpstra, Catherine 12 Atlantic (Po) 58.28 4
40 Carmil, Langelie 09 Liberty 59.41 2
41 Whitten, Madeline 09 P. K. Yonge 59.98 6
42 Neal, Jayla 12 Stephenson 1:04.87 6
43 Enoch, Chloe' 09 Richmond Hill 1:07.38 2
-- Jones, Auzjay 11 Bishop Kenny DNF 5
Event 15 Girls 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: 1.8
1 Williams, Briana 10 Northeast (Op) 24.36q
2 Johnson, Deaundra 09 Pine Forest 24.91q
3 Campbell, Charity 11 Atlantic Coast 25.64
4 Jacobs, Alani 11 Liberty 26.37 26.370
5 Rawls, Reagan 09 Episcopal 27.38
6 Patillo, Katrina 12 Fort White 27.86
7 Dean, Cheniseya Battery Creek 29.73 29.726
Heat 2 Preliminaries Wind: 3.8
1 Davis, Tamari 09 Gainesville 23.12q
2 Harden, Miahna 09 Lincoln 25.59
3 Grieves, Kerrisa 10 Bell 25.87
4 Padilla, Jacielle 10 Olympia 27.39
5 Williams, Jakell 11 Rickards 27.49
6 Jackson, Antonia 11 Stephenson 28.96
7 May, Bailey 10 Bishop Snyder 30.43
Heat 3 Preliminaries Wind: 2.9
1 Smith, De'aria 10 Miami Killian 25.21
2 Mason, Jasmine 12 Lincoln 25.32
3 Diallo, Autumn 12 Bartram Trail 25.72
4 Graves, Acura 10 Mainland 26.27
5 Frei, Mackenzie 12 Richmond Hill 26.28
6 Anderson, Tautianna 11 Sandalwood 28.21
7 Viney, Breyon 10 Palm Beach Central 28.51
Heat 4 Preliminaries Wind: 2.1
1 Gay, Ma'Asa 12 Wakulla 25.15q
2 Berry, Shaniya 10 Paxon 25.66
3 Dennis, Gionet 12 Raines 25.68
4 Williams, Amber 12 Raines 25.98
5 Turner, Faith 11 Eastside 26.50
6 Sykes, Jhayda 11 Ribault 26.97
7 Powell, Latavia 10 Mandarin 27.16
8 Bery, Vanessa 09 Palm Beach Central 28.65
Heat 5 Preliminaries Wind: 1.8
1 Douglas, Hannah 09 Olympia 24.66q
2 Sanders, M’kynzi 09 Miami Killian 25.26
3 Edouard, Emilie 10 Liberty 26.78
4 Chester, Jasmine 12 Baldwin Georgia 27.21
5 Philpot, Asia 10 Famu Drs 27.36
6 Bradley, Kawana 09 Robert E. Lee 27.64
7 Douglas, Siona 11 Palatka 29.73 29.730
8 Preston, Taaliyah Battery Creek 30.02
Heat 6 Preliminaries Wind: 2.3
1 Harper, Aniya 10 Westside 24.92q
2 Jones, Zahria 09 Hillcrest 25.85
3 Jenkins, Toniece 12 Wolfson 26.62
4 Bryant, La'Queria 11 First Coast 27.10
5 Austin, Anaje 10 Bishop Kenny 28.64
6 Diaab, Jania 11 Miami Palmetto 29.79
7 Personette, Sydney 11 Union County 32.49
Heat 7 Preliminaries Wind: -0.4
1 Wright, Sydney 09 Mainland 25.12q
2 Washington, Lamaria 09 Miami Northwestern 25.17
3 Higgs, Ashley 12 Oak Ridge 26.03
4 Collins, Nadia 09 Leon 26.37 26.364
5 Davis, Xyla 12 West Orange 28.10
6 Baker, Tehya 10 Gainesville 29.04
7 Wilson, Shanya 12 Wolfson 29.88
Heat 8 Preliminaries Wind: 0.1
1 Toussaint, Ulani 12 Miami Northwestern 25.00q
2 Accius, Tamar 12 Atlantic Coast 25.36
3 Booker, Taja 10 Hillcrest 26.25
4 Hines, Jade 12 Bradford 27.03
5 Barrs, Tamara 11 Mandarin 27.56
6 Valentines, Cartashous 09 Palatka 27.89
7 Lockett, Kayla 09 Ribault 29.00
8 Ducharme, Lee 12 P. K. Yonge 30.09
Heat 9 Preliminaries Wind: 0.9
1 O'Banner, Akyrah 10 Godby 25.52
2 King, Madison 10 Godby 26.05
3 Henry, Taryn 10 Leon 26.15
4 Brown, Ranecia 09 Oak Ridge 26.33
5 Simpo, Kendra 11 First Coast 28.32
6 McCall, Nadya 11 Richmond Hill 28.86
7 Jones, Kaneya 11 Stephenson 30.27
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Davis, Tamari 09 Gainesville 23.12q 3.8 2
2 Williams, Briana 10 Northeast (Op) 24.36q 1.8 1
3 Douglas, Hannah 09 Olympia 24.66q 1.8 5
4 Johnson, Deaundra 09 Pine Forest 24.91q 1.8 1
5 Harper, Aniya 10 Westside 24.92q 2.3 6
6 Toussaint, Ulani 12 Miami Northwestern 25.00q 0.1 8
7 Wright, Sydney 09 Mainland 25.12q -0.4 7
8 Gay, Ma'Asa 12 Wakulla 25.15q 2.1 4
9 Washington, Lamaria 09 Miami Northwestern 25.17 -0.4 7
10 Smith, De'aria 10 Miami Killian 25.21 2.9 3
11 Sanders, M’kynzi 09 Miami Killian 25.26 1.8 5
12 Mason, Jasmine 12 Lincoln 25.32 2.9 3
13 Accius, Tamar 12 Atlantic Coast 25.36 0.1 8
14 O'Banner, Akyrah 10 Godby 25.52 0.9 9
15 Harden, Miahna 09 Lincoln 25.59 3.8 2
16 Campbell, Charity 11 Atlantic Coast 25.64 1.8 1
17 Berry, Shaniya 10 Paxon 25.66 2.1 4
18 Dennis, Gionet 12 Raines 25.68 2.1 4
19 Diallo, Autumn 12 Bartram Trail 25.72 2.9 3
20 Jones, Zahria 09 Hillcrest 25.85 2.3 6
21 Grieves, Kerrisa 10 Bell 25.87 3.8 2
22 Williams, Amber 12 Raines 25.98 2.1 4
23 Higgs, Ashley 12 Oak Ridge 26.03 -0.4 7
24 King, Madison 10 Godby 26.05 0.9 9
25 Henry, Taryn 10 Leon 26.15 0.9 9
26 Booker, Taja 10 Hillcrest 26.25 0.1 8
27 Graves, Acura 10 Mainland 26.27 2.9 3
28 Frei, Mackenzie 12 Richmond Hill 26.28 2.9 3
29 Brown, Ranecia 09 Oak Ridge 26.33 0.9 9
30 Collins, Nadia 09 Leon 26.37 -0.4 7 26.364
31 Jacobs, Alani 11 Liberty 26.37 1.8 1 26.370
32 Turner, Faith 11 Eastside 26.50 2.1 4
33 Jenkins, Toniece 12 Wolfson 26.62 2.3 6
34 Edouard, Emilie 10 Liberty 26.78 1.8 5
35 Sykes, Jhayda 11 Ribault 26.97 2.1 4
36 Hines, Jade 12 Bradford 27.03 0.1 8
37 Bryant, La'Queria 11 First Coast 27.10 2.3 6
38 Powell, Latavia 10 Mandarin 27.16 2.1 4
39 Chester, Jasmine 12 Baldwin Georgia 27.21 1.8 5
40 Philpot, Asia 10 Famu Drs 27.36 1.8 5
41 Rawls, Reagan 09 Episcopal 27.38 1.8 1
42 Padilla, Jacielle 10 Olympia 27.39 3.8 2
43 Williams, Jakell 11 Rickards 27.49 3.8 2
44 Barrs, Tamara 11 Mandarin 27.56 0.1 8
45 Bradley, Kawana 09 Robert E. Lee 27.64 1.8 5
46 Patillo, Katrina 12 Fort White 27.86 1.8 1
47 Valentines, Cartashous 09 Palatka 27.89 0.1 8
48 Davis, Xyla 12 West Orange 28.10 -0.4 7
49 Anderson, Tautianna 11 Sandalwood 28.21 2.9 3
50 Simpo, Kendra 11 First Coast 28.32 0.9 9
51 Viney, Breyon 10 Palm Beach Central 28.51 2.9 3
52 Austin, Anaje 10 Bishop Kenny 28.64 2.3 6
53 Bery, Vanessa 09 Palm Beach Central 28.65 2.1 4
54 McCall, Nadya 11 Richmond Hill 28.86 0.9 9
55 Jackson, Antonia 11 Stephenson 28.96 3.8 2
56 Lockett, Kayla 09 Ribault 29.00 0.1 8
57 Baker, Tehya 10 Gainesville 29.04 -0.4 7
58 Dean, Cheniseya Battery Creek 29.73 1.8 1 29.726
59 Douglas, Siona 11 Palatka 29.73 1.8 5 29.730
60 Diaab, Jania 11 Miami Palmetto 29.79 2.3 6
61 Wilson, Shanya 12 Wolfson 29.88 -0.4 7
62 Preston, Taaliyah Battery Creek 30.02 1.8 5
63 Ducharme, Lee 12 P. K. Yonge 30.09 0.1 8
64 Jones, Kaneya 11 Stephenson 30.27 0.9 9
65 May, Bailey 10 Bishop Snyder 30.43 3.8 2
66 Personette, Sydney 11 Union County 32.49 2.3 6
Event 5 Girls 1600 Meter Run
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
Finals
1 French, Rylee 10 Lincoln 5:56.66
2 Calhoun, Sally 11 Stanton 5:56.79
3 Hollingsworth, Josie 12 Hillcrest 5:58.62
4 Butts, Makayla 12 Baldwin Georgia 6:07.92
5 Silvey, Scotlyn 10 Gainesville 6:08.17
6 Johnson, Ashley 09 Baldwin Georgia 6:12.01
7 Braddy, Ella 8 P. K. Yonge 6:17.91
8 Mai, Kathy 11 West Orange 6:21.89
9 Watkins, Faith 10 Stephenson 6:32.95
10 Peterson, Syteria 09 Ribault 6:35.38
11 Santana, Maria 11 Liberty 6:43.26
12 Brumarie, Magda 10 Liberty 6:43.98
13 Banko, Analiese 10 Gainesville 6:44.50
14 Small, Nytajah Battery Creek 6:49.67
15 Willcox, Kaysen 7 Fort White 7:12.99
16 Clary, Emma 7 Fort White 7:14.63
17 Kramer, Nadia 8 P. K. Yonge 7:34.81
Event 1 Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Hart, Markalah 10 Miami Northwestern 14.26 0.5 10
2 Myers, Marquasha 12 Oak Ridge 14.78 0.5 8
3 Johnson, Kouraje 09 Miami Northwestern 14.81 0.5 6
4 Holland, Corliss 11 Raines 15.00 0.5 5
5 Sheppard, Reighan 10 Paxon 15.10 0.5 4
6 Williams, Armani 11 Godby 15.14 0.5 3
7 Clark, Carina 12 Winter Springs 15.25 0.5 2
8 Minozzi, Carolina 10 Bartram Trail 15.30 0.5 1
Event 3 Girls 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Williams, Briana 10 Northeast (Op) 11.13 1.7 10
2 Harper, Aniya 10 Westside 11.88 1.7 8
3 Dumas, Zariere 10 Hillcrest 11.89 1.7 6
4 Toussaint, Ulani 12 Miami Northwestern 11.99 1.7 5
5 Douglas, Hannah 09 Olympia 12.03 1.7 4
6 Jones, Jaqueivia 12 Lincoln 12.11 1.7 3
7 Cleveland, Tiera 12 Paxon 12.24 1.7 2
8 Washington, Lamaria 09 Miami Northwestern 12.27 1.7 1
Event 36 Girls 1600 Meter Run LEWIS SIPLIN
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Czurak, Mackenzie 10 Winter Springs 5:15.06 10
2 Burgos, Nina 11 Miami Northwestern 5:18.80 8
3 Churchill, Megan 10 Lincoln 5:19.91 6
4 Egbula, Camile 09 Hillcrest 5:24.33 5
5 Davis, Alivia 12 Stanton 5:27.22 4
6 Gholar, Kayla 10 Richmond Hill 5:34.55 3
7 Marti, Rain 12 Matanzas 5:34.57 2
8 Mooney-McMillan, Mattie 12 Rickards 5:35.96 1
9 Mayes, Shyanne 11 West Orange 5:51.49
10 Elkins, Taylor 11 Richmond Hill 5:55.18
11 Tuggle, Allison 09 Matanzas 6:01.33
12 Weber, Morgan 10 Olympia 6:01.49
13 Flament, Alice 10 Olympia 6:06.27
14 Rawlings, Deanna 11 Stephenson 6:10.68
15 Barker, Brilie Battery Creek 6:14.70
Event 7 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Miami Northwestern 'A' 46.77 10
2 Lincoln 'A' 47.39 8
3 Stephenson 'A' 47.42 6
4 Atlantic Coast 'A' 47.66 5
5 Oak Ridge 'A' 47.78 4
6 Hillcrest 'A' 48.02 3
7 Paxon 'A' 48.06 2
8 Godby 'A' 48.31 1
Event 9 Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Kirkland, Kai'lyn 10 Paxon 56.16 10
2 Gay, Ma'Asa 12 Wakulla 56.24 8
3 Registre, Jahnile 09 West Orange 57.10 6
4 McGowan, Nya 09 Hillcrest 57.36 5
5 Smith, Catera 12 Pine Forest 57.44 4
6 Whiley, Taquaria 12 Miami Northwestern 59.70 3
7 Collins, Nadia 09 Leon 1:00.41 2
8 Johnson, Charity 11 Miami Northwestern 1:00.60 1
Event 11 Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Hart, Markalah 10 Miami Northwestern 44.07 10
2 Arrington, Koriyunna 10 Pine Forest 44.80 8
3 Williams, Jasmine 12 West Orange 45.04 6
4 McGuire, Darnisha 12 Miami Killian 45.28 5
5 Kirkland, Kendall 11 Paxon 45.57 4
6 Holland, Corliss 11 Raines 45.93 3
7 James, Natiya 10 Eastside 47.10 2
8 Clark, Carina 12 Winter Springs 47.44 1
Event 13 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Coleman, Samaiyah 12 Raines 2:30.51
2 Robinson, Bayley 10 Hillcrest 2:30.71
3 Henry, Ambria 12 Baldwin Georgia 2:46.58
4 Feely, Zorah 09 Stanton 2:47.19
5 Beachy, Emma 10 Gainesville 2:49.78
6 Waugh, Kalyn 11 Fort White 2:50.62
7 Werry, Aaliyah 09 Miami Palmetto 2:57.26
8 Roatta, Anais 09 Miami Palmetto 2:58.27
9 Zow, Ashanti 12 Sandalwood 3:05.84
Section 2
1 Gilmore, Jailyn 12 Atlantic Coast 2:30.98
2 Fountain, Jazmyn 10 Pine Forest 2:31.38
3 Butts, Makayla 12 Baldwin Georgia 2:32.58
4 Nunez, Amanda 10 Palm Beach Central 2:34.99
5 Robinson, Alyssa 10 Richmond Hill 2:36.25
6 Jackson, Angelina 10 Stephenson 2:36.80
7 Fitz, Kayla 12 Raines 2:37.22
8 Herron, Laci 8 P. K. Yonge 2:37.51
9 Hodges, Cheyenne 11 Fort White 2:37.59
10 Mullings, Sasha 11 West Orange 2:37.89
11 Romnell, Haley 8 P. K. Yonge 2:47.97
12 Auguste, Yvonika 10 West Orange 2:50.01
Section 3
1 Gbolade, Ayoola 12 Miami Northwestern 2:16.46 10
2 Bahr, Elayna 10 Winter Springs 2:18.64 8
3 Tyndall, Jordynn 12 Eastside 2:19.81 6
4 Fountain, Gabrielle 12 Pine Forest 2:24.28 5
5 Small, Saterria 11 Ed White 2:26.56 4
6 Wilkerson, Lauren 10 Paxon 2:28.37 3
7 Mooney-McMillan, Mattie 12 Rickards 2:29.59 2
8 Gholar, Kayla 10 Richmond Hill 2:30.27 1
9 Arnold, Jirah 11 Lincoln 2:31.48
10 Williams, Jordan 10 Stephenson 2:31.59
11 Talbert, Jalyn 10 Hillcrest 2:35.88
12 Hendrix, Scharma 8 Bell 2:36.53
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Gbolade, Ayoola 12 Miami Northwestern 2:16.46 3 10
2 Bahr, Elayna 10 Winter Springs 2:18.64 3 8
3 Tyndall, Jordynn 12 Eastside 2:19.81 3 6
4 Fountain, Gabrielle 12 Pine Forest 2:24.28 3 5
5 Small, Saterria 11 Ed White 2:26.56 3 4
6 Wilkerson, Lauren 10 Paxon 2:28.37 3 3
7 Mooney-McMillan, Mattie 12 Rickards 2:29.59 3 2
8 Gholar, Kayla 10 Richmond Hill 2:30.27 3 1
9 Coleman, Samaiyah 12 Raines 2:30.51 1
10 Robinson, Bayley 10 Hillcrest 2:30.71 1
11 Gilmore, Jailyn 12 Atlantic Coast 2:30.98 2
12 Fountain, Jazmyn 10 Pine Forest 2:31.38 2
13 Arnold, Jirah 11 Lincoln 2:31.48 3
14 Williams, Jordan 10 Stephenson 2:31.59 3
15 Butts, Makayla 12 Baldwin Georgia 2:32.58 2
16 Nunez, Amanda 10 Palm Beach Central 2:34.99 2
17 Talbert, Jalyn 10 Hillcrest 2:35.88 3
18 Robinson, Alyssa 10 Richmond Hill 2:36.25 2
19 Hendrix, Scharma 8 Bell 2:36.53 3
20 Jackson, Angelina 10 Stephenson 2:36.80 2
21 Fitz, Kayla 12 Raines 2:37.22 2
22 Herron, Laci 8 P. K. Yonge 2:37.51 2
23 Hodges, Cheyenne 11 Fort White 2:37.59 2
24 Mullings, Sasha 11 West Orange 2:37.89 2
25 Henry, Ambria 12 Baldwin Georgia 2:46.58 1
26 Feely, Zorah 09 Stanton 2:47.19 1
27 Romnell, Haley 8 P. K. Yonge 2:47.97 2
28 Beachy, Emma 10 Gainesville 2:49.78 1
29 Auguste, Yvonika 10 West Orange 2:50.01 2
30 Waugh, Kalyn 11 Fort White 2:50.62 1
31 Werry, Aaliyah 09 Miami Palmetto 2:57.26 1
32 Roatta, Anais 09 Miami Palmetto 2:58.27 1
33 Zow, Ashanti 12 Sandalwood 3:05.84 1
Event 15 Girls 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Davis, Tamari 09 Gainesville 23.06 1.5 10
2 Toussaint, Ulani 12 Miami Northwestern 24.45 1.5 8
3 Douglas, Hannah 09 Olympia 24.61 1.5 6
4 Gay, Ma'Asa 12 Wakulla 24.85 1.5 5
5 Johnson, Deaundra 09 Pine Forest 24.88 1.5 4
6 Harper, Aniya 10 Westside 24.96 1.5 3
7 Wright, Sydney 09 Mainland 25.19 1.5 2
Event 17 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Shapiro, Jordan 10 Miami Palmetto 11:14.98 10
2 Burgos, Nina 11 Miami Northwestern 11:53.63 8
3 Steffens, Kelly 10 Matanzas 11:55.19 6
4 Sharman, Morgan 12 Matanzas 12:47.59 5
5 Pierre-Louis, Stella 11 Richmond Hill 13:03.82 4
6 Hannah, Megan 12 West Orange 13:07.00 3
7 Schroeder, Ashley 12 Sandalwood 13:08.01 2
8 Chalfin-Smith, Safi 10 Gainesville 13:10.43 1
9 Huggins, Gabrielle Battery Creek 13:18.85
10 Gomez, Rachael 10 Olympia 13:20.42
11 Hollingsworth, Josie 12 Hillcrest 13:32.16
12 Elkins, Taylor 11 Richmond Hill 13:38.39
13 Mai, Tereasa 11 West Orange 14:05.57
14 Rawlings, Deanna 11 Stephenson 14:10.92
15 Hardman, Savanna 8 P. K. Yonge 14:16.62
16 Vanzant, Brooke 09 Camden County 14:19.82
17 frost, devon 10 Camden County 14:36.00
18 Johnson, Ashley 09 Baldwin Georgia 14:43.09
19 Mkuu, Rayanah 7 Bell 14:47.82
20 Brumarie, Magda 10 Liberty 15:08.62
21 Santana, Maria 11 Liberty 16:56.34
-- Ortiz, Sabina 10 Miami Palmetto DNF
Event 21 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Ribault 'A' 4:23.28
1) Richards, Ki'arie 11 2) Davis, Kali 10
3) McClendon, Tania 10 4) Peterson, Syteria 09
2 Camden County 'A' 4:27.57
1) Manning, Anina 10 2) Rhodes, Nakieva 11
3) knapp, alaina 12 4) Collins, Kelsey 11
3 Battery Creek High School 'A' 4:42.05
1) Gray, Tiana 2) Coney, Trinity
3) Milliedge, Kyanna 4) Johnson, Emonee
4 Bell 'A' 4:46.35
1) Hendrix, Scharma 8 2) Bost, Madi 10
3) Hayward, Hailee 8 4) Thomas, Savana 10
5 Palatka 'A' 4:51.16
1) McCormik, Kayvasia 10 2) Douglas, Siona 11
3) Clark, Kimberely 10 4) Valentines, Cartashous 09
Section 2
1 Raines 'A' 4:06.28 2
1) Dennis, Gionet 12 2) Holland, Corliss 11
3) Coleman, Samaiyah 12 4) Johnson, Kanesheaira 11
2 Mainland 'A' 4:08.32
1) Wright, Sydney 09 2) Wilder, Shaniya 11
3) Wright, Camron 11 4) Elder, Jordan 10
3 Liberty 'A' 4:11.34
1) Jacobs, Alani 11 2) Bonzil, Christelle 10
3) Jacobs, Alandi 11 4) Washington, Queen 12
4 Matanzas 'A' 4:15.70
1) Clayton, Oryiah 09 2) Pusey, shanell 10
3) Wilds, Cadaen 11 4) Catlin, Ja Dashia 09
5 Bishop Snyder 'A' 4:15.85
1) Kellum, Cynthia 11 2) May, Bailey 10
3) Silva, Sarah 10 4) Moore, Ashley 11
Section 3
1 Paxon 'A' 3:56.98 6
1) Kirkland, Kendall 11 2) Kirkland, Kai'lyn 10
3) Blake, Brazyl 10 4) Perryman, Dasia 10
2 Stephenson 'A' 4:00.52 4
1) Edwards, Capri 12 2) Harper, Simone 12
3) Mayfield, Marisa 10 4) Clowers, Rena 12
3 Pine Forest 'A' 4:06.68
1) Arrington, Koriyunna 10 2) Fountain, Gabrielle 12
3) Johnson, Deaundra 09 4) Smith, Catera 12
4 Godby 'A' 4:09.82
1) O'Banner, Akyrah 10 2) Jones, Amaya 09
3) Bradwell, Samieryah 12 4) Williams, Armani 11
5 Winter Springs 'A' 4:12.54
1) Bahr, Elayna 10 2) Shaw, Marqia 12
3) Czurak, Mackenzie 10 4) Clark, Carina 12
6 Baldwin Georgia 'A' 4:35.11
1) Butts, Makayla 12 2) Ricks, Rukiyah 12
3) Ross, Lanika 11 4) Speights, Mollie 10
Section 4
1 Miami Northwestern 'A' 3:48.37 10
1) Whiley, Taquaria 12 2) Toussaint, Ulani 12
3) Gbolade, Ayoola 12 4) Hart, Markalah 10
2 Hillcrest 'A' 3:56.81 8
1) McGowan, Nya 09 2) Jones, Zahria 09
3) Booker, Taja 10 4) Dumas, Zariere 10
3 West Orange 'A' 3:59.45 5
1) Registre, Jahnile 09 2) Dotson, Taryn 12
3) Williams, Jasmine 12 4) Mayes, Shyanne 11
4 Atlantic Coast 'A' 4:04.55 3
1) Accius, Tamar 12 2) Bogadanova, Lera 11
3) Gilmore, Jailyn 12 4) Redding, Itiania 12
5 Oak Ridge 'A' 4:06.57 1
1) Higgs, Ashley 12 2) Eutsey, Paquisha 11
3) Brown, Ranecia 09 4) Gordon, Jhanel 11
6 Miami Killian 'A' 4:16.00
1) Sanders, M’kynzi 09 2) Smith, De'aria 10
3) McGuire, Darnisha 12 4) West, Dymond 11
7 Olympia 'A' 4:19.88
1) Douglas, Hannah 09 2) Guthrie, Lauren 10
3) Mark, Alyssa 10 4) Padilla, Jacielle 10
-- Lincoln 'A' DNF
1) Mason, Jasmine 12 2) Grace, Yasmin 09
3) Deadwyler, Jordan 09 4) Tliman, Faith 12
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Miami Northwestern 'A' 3:48.37 4 10
1) Whiley, Taquaria 12 2) Toussaint, Ulani 12
3) Gbolade, Ayoola 12 4) Hart, Markalah 10
2 Hillcrest 'A' 3:56.81 4 8
1) McGowan, Nya 09 2) Jones, Zahria 09
3) Booker, Taja 10 4) Dumas, Zariere 10
3 Paxon 'A' 3:56.98 3 6
1) Kirkland, Kendall 11 2) Kirkland, Kai'lyn 10
3) Blake, Brazyl 10 4) Perryman, Dasia 10
4 West Orange 'A' 3:59.45 4 5
1) Registre, Jahnile 09 2) Dotson, Taryn 12
3) Williams, Jasmine 12 4) Mayes, Shyanne 11
5 Stephenson 'A' 4:00.52 3 4
1) Edwards, Capri 12 2) Harper, Simone 12
3) Mayfield, Marisa 10 4) Clowers, Rena 12
6 Atlantic Coast 'A' 4:04.55 4 3
1) Accius, Tamar 12 2) Bogadanova, Lera 11
3) Gilmore, Jailyn 12 4) Redding, Itiania 12
7 Raines 'A' 4:06.28 2 2
1) Dennis, Gionet 12 2) Holland, Corliss 11
3) Coleman, Samaiyah 12 4) Johnson, Kanesheaira 11
8 Oak Ridge 'A' 4:06.57 4 1
1) Higgs, Ashley 12 2) Eutsey, Paquisha 11
3) Brown, Ranecia 09 4) Gordon, Jhanel 11
9 Pine Forest 'A' 4:06.68 3
1) Arrington, Koriyunna 10 2) Fountain, Gabrielle 12
3) Johnson, Deaundra 09 4) Smith, Catera 12
10 Mainland 'A' 4:08.32 2
1) Wright, Sydney 09 2) Wilder, Shaniya 11
3) Wright, Camron 11 4) Elder, Jordan 10
11 Godby 'A' 4:09.82 3
1) O'Banner, Akyrah 10 2) Jones, Amaya 09
3) Bradwell, Samieryah 12 4) Williams, Armani 11
12 Liberty 'A' 4:11.34 2
1) Jacobs, Alani 11 2) Bonzil, Christelle 10
3) Jacobs, Alandi 11 4) Washington, Queen 12
13 Winter Springs 'A' 4:12.54 3
1) Bahr, Elayna 10 2) Shaw, Marqia 12
3) Czurak, Mackenzie 10 4) Clark, Carina 12
14 Matanzas 'A' 4:15.70 2
1) Clayton, Oryiah 09 2) Pusey, shanell 10
3) Wilds, Cadaen 11 4) Catlin, Ja Dashia 09
15 Bishop Snyder 'A' 4:15.85 2
1) Kellum, Cynthia 11 2) May, Bailey 10
3) Silva, Sarah 10 4) Moore, Ashley 11
16 Miami Killian 'A' 4:16.00 4
1) Sanders, M’kynzi 09 2) Smith, De'aria 10
3) McGuire, Darnisha 12 4) West, Dymond 11
17 Olympia 'A' 4:19.88 4
1) Douglas, Hannah 09 2) Guthrie, Lauren 10
3) Mark, Alyssa 10 4) Padilla, Jacielle 10
18 Ribault 'A' 4:23.28 1
1) Richards, Ki'arie 11 2) Davis, Kali 10
3) McClendon, Tania 10 4) Peterson, Syteria 09
19 Camden County 'A' 4:27.57 1
1) Manning, Anina 10 2) Rhodes, Nakieva 11
3) knapp, alaina 12 4) Collins, Kelsey 11
20 Baldwin Georgia 'A' 4:35.11 3
1) Butts, Makayla 12 2) Ricks, Rukiyah 12
3) Ross, Lanika 11 4) Speights, Mollie 10
21 Battery Creek High School 'A' 4:42.05 1
1) Gray, Tiana 2) Coney, Trinity
3) Milliedge, Kyanna 4) Johnson, Emonee
22 Bell 'A' 4:46.35 1
1) Hendrix, Scharma 8 2) Bost, Madi 10
3) Hayward, Hailee 8 4) Thomas, Savana 10
23 Palatka 'A' 4:51.16 1
1) McCormik, Kayvasia 10 2) Douglas, Siona 11
3) Clark, Kimberely 10 4) Valentines, Cartashous 09
-- Lincoln 'A' DNF 4
1) Mason, Jasmine 12 2) Grace, Yasmin 09
3) Deadwyler, Jordan 09 4) Tliman, Faith 12
Event 34 Boys Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Flight 1
1 Watson, Kevin 11 Robert E. Lee 13.67m 44-10.25
12.40m 12.83m 13.67m 13.05m
2 Petit, Dave 11 Atlantic Coast 12.49m 40-11.75
12.49m FOUL 12.34m 12.48m
3 Altman, Calvin 12 Westside 12.03m 39-05.75
11.30m 12.03m FOUL FOUL
4 holstead, Joseph 12 Liberty 11.39m 37-04.50
11.39m FOUL FOUL FOUL
5 Parks, Willie 12 Baldwin Georgia 11.13m 36-06.25
11.13m FOUL FOUL FOUL
6 Roberts, Jamazin 09 Baldwin Georgia 11.10m 36-05.00
FOUL FOUL 11.10m FOUL
7 Wilburn, Donnie 12 Gainesville 11.04m 36-02.75
FOUL 11.04m FOUL FOUL
8 Taylor, Richard 12 Liberty 11.00m 36-01.25
11.00m FOUL FOUL FOUL
9 Baker, Richard 11 First Coast 9.88m 32-05.00
9.88m FOUL FOUL FOUL
10 Webb, Demarcus Andrew Jackson 8.96m 29-04.75
8.96m FOUL FOUL FOUL
11 Valles, Hector 12 Bell 8.70m 28-06.50
8.70m FOUL FOUL FOUL
12 Jenkins, Austin 11 Robert E. Lee 8.58m 28-01.75
FOUL 8.58m FOUL FOUL
13 Hamilton, Vernon 12 Atlantic (Po) 8.14m 26-08.50
FOUL 8.14m FOUL FOUL
14 Mulberry, Quinten 12 Atlantic (Po) 7.95m 26-01.00
7.95m FOUL FOUL FOUL
15 Mahone, KJ Andrew Jackson 7.70m 25-03.25
FOUL 7.70m FOUL FOUL
Flight 2
1 Dimauro, Matt 11 Fort White 12.89m 42-03.50
12.32m 12.23m 12.35m 12.89m
2 Holt, Lachlan 11 Richmond Hill 12.48m 40-11.50
12.00m 12.16m 12.48m FOUL
3 Miracle, Lance 12 Richmond Hill 12.37m 40-07.00
11.08m FOUL 12.37m 11.89m
4 Heaton, Brevan 11 Stanton 12.22m 40-01.25
11.60m 12.21m FOUL 12.22m
5 Wilson, Brandon Battery Creek 11.44m 37-06.50
11.44m FOUL FOUL FOUL
6 Logue, David 10 Bishop Snyder 11.20m 36-09.00
11.20m FOUL FOUL FOUL
7 Hill, Deryk 12 Ed White 11.14m 36-06.75
11.14m FOUL FOUL FOUL
8 Barfield, Alex 12 Middleburg 11.12m 36-05.75
11.12m FOUL FOUL FOUL
9 Musgrove, Sayrend Battery Creek 11.10m 36-05.00
FOUL FOUL FOUL 11.10m
10 Ellis, Jamarian 10 Palatka 10.64m 34-11.00
10.64m FOUL FOUL FOUL
11 Goad, Garrette 12 Fort White 10.45m 34-03.50
10.45m FOUL FOUL FOUL
12 Carley, Robert 12 Ed White 10.40m 34-01.50
10.40m FOUL FOUL FOUL
13 Cohens, Cameron 10 Gainesville 10.02m 32-10.50
FOUL 10.02m FOUL FOUL
14 Coverley, Thomas 12 Miami Killian 9.55m 31-04.00
9.55m FOUL FOUL FOUL
15 Walker, Arthur 11 Atlantic Coast 9.54m 31-03.75
FOUL FOUL FOUL 9.54m
-- Ryker, Isaiah 12 Bell FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Flight 3
1 Pierce, Jeremiah 12 Carrollton 18.40m 60-04.50 10
15.22m 17.73m 18.40m FOUL
2 Pringle, Katray 12 Stratford 15.44m 50-08.00 8
15.44m 14.74m FOUL 14.79m
3 Jackson, Elijah 12 West Orange 14.98m 49-01.75 6
14.64m 14.44m 14.98m 13.83m
4 Wheeler, Tucker 12 Stratford 14.50m 47-07.00 5
14.20m 14.26m 14.10m 14.50m
5 Smith, Tim 10 Sebastian River 14.46m 47-05.25 4
FOUL 13.88m 14.09m 14.46m
6 Hamilton, Earl 12 Johnson, Savannah 14.28m 46-10.25 3
14.28m FOUL FOUL 12.18m
7 Ford, Howard 11 Raines 14.25m 46-09.00 2
FOUL FOUL 14.25m FOUL
8 Chambliss, Chaz 09 Carrollton 13.93m 45-08.50 1
FOUL 13.93m FOUL FOUL
9 Logan, Jefferson 11 Sebastian River 13.58m 44-06.75
FOUL 13.58m 13.42m FOUL
10 Walston, Mansa 11 Cocoa 13.34m 43-09.25
12.31m 12.88m 13.34m 12.58m
11 Seldon, Previs 12 Stephenson 13.22m 43-04.50
12.50m 13.22m FOUL FOUL
12 Slonecker, Michael 10 Bishop Snyder 12.59m 41-03.75
FOUL 12.59m FOUL FOUL
13 Johnson, Michael 12 P. K. Yonge 12.55m 41-02.25
FOUL 12.55m FOUL 12.38m
14 George, Tyrell 12 West Orange 12.50m 41-00.25
12.22m 12.36m 12.50m FOUL
15 Peters, Kelvin 12 Stephenson 12.03m 39-05.75
12.03m FOUL 11.26m FOUL
16 Perry, Craig 12 Eastside 11.58m 38-00.00
11.58m FOUL FOUL FOUL
-- Landers, Anthony 12 P. K. Yonge FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Pierce, Jeremiah 12 Carrollton 18.40m 60-04.50 10
15.22m 17.73m 18.40m FOUL
2 Pringle, Katray 12 Stratford 15.44m 50-08.00 8
15.44m 14.74m FOUL 14.79m
3 Jackson, Elijah 12 West Orange 14.98m 49-01.75 6
14.64m 14.44m 14.98m 13.83m
4 Wheeler, Tucker 12 Stratford 14.50m 47-07.00 5
14.20m 14.26m 14.10m 14.50m
5 Smith, Tim 10 Sebastian River 14.46m 47-05.25 4
FOUL 13.88m 14.09m 14.46m
6 Hamilton, Earl 12 Johnson, Savannah 14.28m 46-10.25 3
14.28m FOUL FOUL 12.18m
7 Ford, Howard 11 Raines 14.25m 46-09.00 2
FOUL FOUL 14.25m FOUL
8 Chambliss, Chaz 09 Carrollton 13.93m 45-08.50 1
FOUL 13.93m FOUL FOUL
9 Watson, Kevin 11 Robert E. Lee 13.67m 44-10.25
12.40m 12.83m 13.67m 13.05m
10 Logan, Jefferson 11 Sebastian River 13.58m 44-06.75
FOUL 13.58m 13.42m FOUL
11 Walston, Mansa 11 Cocoa 13.34m 43-09.25
12.31m 12.88m 13.34m 12.58m
12 Seldon, Previs 12 Stephenson 13.22m 43-04.50
12.50m 13.22m FOUL FOUL
13 Dimauro, Matt 11 Fort White 12.89m 42-03.50
12.32m 12.23m 12.35m 12.89m
14 Slonecker, Michael 10 Bishop Snyder 12.59m 41-03.75
FOUL 12.59m FOUL FOUL
15 Johnson, Michael 12 P. K. Yonge 12.55m 41-02.25
FOUL 12.55m FOUL 12.38m
16 George, Tyrell 12 West Orange 12.50m 41-00.25
12.22m 12.36m 12.50m FOUL
17 Petit, Dave 11 Atlantic Coast 12.49m 40-11.75
12.49m FOUL 12.34m 12.48m
18 Holt, Lachlan 11 Richmond Hill 12.48m 40-11.50
12.00m 12.16m 12.48m FOUL
19 Miracle, Lance 12 Richmond Hill 12.37m 40-07.00
11.08m FOUL 12.37m 11.89m
20 Heaton, Brevan 11 Stanton 12.22m 40-01.25
11.60m 12.21m FOUL 12.22m
21 Altman, Calvin 12 Westside 12.03m 39-05.75
11.30m 12.03m FOUL FOUL
21 Peters, Kelvin 12 Stephenson 12.03m 39-05.75
12.03m FOUL 11.26m FOUL
23 Perry, Craig 12 Eastside 11.58m 38-00.00
11.58m FOUL FOUL FOUL
24 Wilson, Brandon Battery Creek 11.44m 37-06.50
11.44m FOUL FOUL FOUL
25 holstead, Joseph 12 Liberty 11.39m 37-04.50
11.39m FOUL FOUL FOUL
26 Logue, David 10 Bishop Snyder 11.20m 36-09.00
11.20m FOUL FOUL FOUL
27 Hill, Deryk 12 Ed White 11.14m 36-06.75
11.14m FOUL FOUL FOUL
28 Parks, Willie 12 Baldwin Georgia 11.13m 36-06.25
11.13m FOUL FOUL FOUL
29 Barfield, Alex 12 Middleburg 11.12m 36-05.75
11.12m FOUL FOUL FOUL
30 Roberts, Jamazin 09 Baldwin Georgia 11.10m 36-05.00
FOUL FOUL 11.10m FOUL
30 Musgrove, Sayrend Battery Creek 11.10m 36-05.00
FOUL FOUL FOUL 11.10m
32 Wilburn, Donnie 12 Gainesville 11.04m 36-02.75
FOUL 11.04m FOUL FOUL
33 Taylor, Richard 12 Liberty 11.00m 36-01.25
11.00m FOUL FOUL FOUL
34 Ellis, Jamarian 10 Palatka 10.64m 34-11.00
10.64m FOUL FOUL FOUL
35 Goad, Garrette 12 Fort White 10.45m 34-03.50
10.45m FOUL FOUL FOUL
36 Carley, Robert 12 Ed White 10.40m 34-01.50
10.40m FOUL FOUL FOUL
37 Cohens, Cameron 10 Gainesville 10.02m 32-10.50
FOUL 10.02m FOUL FOUL
38 Baker, Richard 11 First Coast 9.88m 32-05.00
9.88m FOUL FOUL FOUL
39 Coverley, Thomas 12 Miami Killian 9.55m 31-04.00
9.55m FOUL FOUL FOUL
40 Walker, Arthur 11 Atlantic Coast 9.54m 31-03.75
FOUL FOUL FOUL 9.54m
41 Webb, Demarcus Andrew Jackson 8.96m 29-04.75
8.96m FOUL FOUL FOUL
42 Valles, Hector 12 Bell 8.70m 28-06.50
8.70m FOUL FOUL FOUL
43 Jenkins, Austin 11 Robert E. Lee 8.58m 28-01.75
FOUL 8.58m FOUL FOUL
44 Hamilton, Vernon 12 Atlantic (Po) 8.14m 26-08.50
FOUL 8.14m FOUL FOUL
45 Mulberry, Quinten 12 Atlantic (Po) 7.95m 26-01.00
7.95m FOUL FOUL FOUL
46 Mahone, KJ Andrew Jackson 7.70m 25-03.25
FOUL 7.70m FOUL FOUL
-- Landers, Anthony 12 P. K. Yonge FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Ryker, Isaiah 12 Bell FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 24 Boys High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Flight 1
-- Butler, Preston 11 Hillcrest NH
1.83
XXX
-- Mercer, Fernando 11 Westside NH
1.83
XXX
-- Kilmer, Jeremy 10 Nease NH
1.83
XXX
-- Alvera, Iszairh 10 Liberty NH
1.83
XXX
-- Gray, Omar 12 Westside NH
1.83
XXX
-- Diston, Jalen 11 Union County NH
1.83
XXX
-- Douglas, Zion 12 Hillcrest NH
1.83
XXX
-- Williams, Mike 11 Palatka NH
1.83
XXX
-- Cohen, Maurice 12 Ribault NH
1.83
XXX
-- Hayes, Isaac 12 Gainesville NH
1.83
XXX
-- Dove, Ricky Andrew Jackson NH
1.83
XXX
-- Saunders, Tyree 10 First Coast NH
1.83
XXX
Flight 2
1 Quiett, Bryce 11 Middleburg 1.98m 6-06.00 10
1.83 1.87 1.93 1.98
XO XXO XXO XXO
2 Long, David 12 Atlantic (Po) 1.93m 6-04.00 8
1.83 1.87 1.93 1.98
XXO XO XO XXX
3 Williams, Jamari 11 Cocoa J1.93m 6-04.00 6
1.83 1.87 1.93 1.98
XXO O XXO XXX
4 Robinson, Dataveus 12 Godby 1.87m 6-01.50 5
1.83 1.87 1.93
XO O XXX
5 Cooper, Miles 10 Terry Parker 1.83m 6-00.00 4
1.83 1.87
O XXX
-- Gaines, Jalen 11 Ribault NH
1.83
XXX
-- Williams, Malachi 12 Sandalwood NH
1.83
XXX
-- Jeffery, Justin 12 Richmond Hill NH
1.83
XXX
-- Walker, Rodney 12 Baldwin Georgia NH
1.83
XXX
-- Roberts, Malcolm 11 Richmond Hill NH
1.83
XXX
-- Stoudimere, Deshon 11 Stephenson NH
1.83
XXX
-- Howard, Jaleel 11 Lincoln NH
1.83
XXX
-- Williams, Charles 12 Lincoln NH
1.83
XXX
-- Seavers, Norman 12 Gainesville NH
1.83
XXX
-- Ukrugenzi, Kojo 10 Godby NH
1.83
XXX
-- Williams, Curtis 09 Leon NH
1.83
XXX
-- Whitehead, Kenneth 12 Nease NH
1.83
XXX
-- Cole, Jackson 09 Eastside NH
1.83
XXX
-- Wilson, Jordan Battery Creek NH
1.83
XXX
-- Stephens, Javonte 11 First Coast NH
1.83
XXX
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Quiett, Bryce 11 Middleburg 1.98m 6-06.00 10
1.83 1.87 1.93 1.98
XO XXO XXO XXO
2 Long, David 12 Atlantic (Po) 1.93m 6-04.00 8
1.83 1.87 1.93 1.98
XXO XO XO XXX
3 Williams, Jamari 11 Cocoa J1.93m 6-04.00 6
1.83 1.87 1.93 1.98
XXO O XXO XXX
4 Robinson, Dataveus 12 Godby 1.87m 6-01.50 5
1.83 1.87 1.93
XO O XXX
5 Cooper, Miles 10 Terry Parker 1.83m 6-00.00 4
1.83 1.87
O XXX
-- Williams, Mike 11 Palatka NH
1.83
XXX
-- Gaines, Jalen 11 Ribault NH
1.83
XXX
-- Cohen, Maurice 12 Ribault NH
1.83
XXX
-- Stoudimere, Deshon 11 Stephenson NH
1.83
XXX
-- Wilson, Jordan Battery Creek NH
1.83
XXX
-- Whitehead, Kenneth 12 Nease NH
1.83
XXX
-- Kilmer, Jeremy 10 Nease NH
1.83
XXX
-- Douglas, Zion 12 Hillcrest NH
1.83
XXX
-- Walker, Rodney 12 Baldwin Georgia NH
1.83
XXX
-- Roberts, Malcolm 11 Richmond Hill NH
1.83
XXX
-- Jeffery, Justin 12 Richmond Hill NH
1.83
XXX
-- Williams, Malachi 12 Sandalwood NH
1.83
XXX
-- Diston, Jalen 11 Union County NH
1.83
XXX
-- Hayes, Isaac 12 Gainesville NH
1.83
XXX
-- Saunders, Tyree 10 First Coast NH
1.83
XXX
-- Ukrugenzi, Kojo 10 Godby NH
1.83
XXX
-- Seavers, Norman 12 Gainesville NH
1.83
XXX
-- Cole, Jackson 09 Eastside NH
1.83
XXX
-- Dove, Ricky Andrew Jackson NH
1.83
XXX
-- Stephens, Javonte 11 First Coast NH
1.83
XXX
-- Gray, Omar 12 Westside NH
1.83
XXX
-- Howard, Jaleel 11 Lincoln NH
1.83
XXX
-- Butler, Preston 11 Hillcrest NH
1.83
XXX
-- Mercer, Fernando 11 Westside NH
1.83
XXX
-- Alvera, Iszairh 10 Liberty NH
1.83
XXX
-- Williams, Curtis 09 Leon NH
1.83
XXX
-- Williams, Charles 12 Lincoln NH
1.83
XXX
Event 28 Boys Long Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Flight 1
1 Harris, Leonard 11 First Coast 6.19m NWI 20-03.75
6.19m(NWI) FOUL FOUL FOUL
2 Williams, Adrian 11 Gainesville 5.86m NWI 19-02.75
5.86m(NWI) FOUL FOUL FOUL
3 Bullard, Javon 09 Baldwin Georgia 5.66m NWI 18-07.00
5.66m(NWI) 5.21m(NWI) FOUL FOUL
4 Floyd, Jaden 09 West Orange 5.64m NWI 18-06.00
FOUL 5.64m(NWI) FOUL FOUL
5 Odom, Zireaus 10 Raines 5.54m NWI 18-02.25
5.54m(NWI) FOUL FOUL FOUL
6 Powell, Alfonso 12 Olympia 5.40m NWI 17-08.75
5.40m(NWI) FOUL FOUL FOUL
7 Milne, Dougie 11 Episcopal 5.19m NWI 17-00.50
5.19m(NWI) FOUL FOUL FOUL
8 Hope, Jayden 09 Palm Beach Central 5.15m NWI 16-10.75
5.15m(NWI) FOUL FOUL FOUL
9 Mercer, Fernando 11 Westside 5.08m NWI 16-08.00
4.87m(NWI) 5.08m(NWI) FOUL FOUL
10 Thomasson, Caleb 10 Westside 4.76m NWI 15-07.50
FOUL 4.76m(NWI) FOUL FOUL
11 Seaborn, Malcolm 09 Paxon 4.70m NWI 15-05.00
4.25m(NWI) 4.70m(NWI) FOUL FOUL
12 Roberts, Joshua 11 Ribault 4.69m NWI 15-04.75
4.69m(NWI) FOUL FOUL FOUL
12 Harvey, BJ 09 Union County 4.69m NWI 15-04.75
4.69m(NWI) FOUL FOUL FOUL
14 Banks, Will 12 P. K. Yonge 4.64m NWI 15-02.75
4.64m(NWI) FOUL FOUL FOUL
15 Simpson, Ramauri SR N F E I 4.49m NWI 14-08.75
FOUL FOUL 4.49m(NWI) FOUL
16 Lee, Te'von 11 Union County 4.39m NWI 14-05.00
FOUL FOUL 4.39m(NWI) FOUL
Flight 2
1 Jeffery, Justin 12 Richmond Hill 6.36m NWI 20-10.50
FOUL FOUL 5.81m(NWI) 6.36m(NWI)
1 Wells, Marquez 12 Bishop Kenny 6.36m NWI 20-10.50
5.80m(NWI) FOUL FOUL 6.36m(NWI)
3 Long, David 12 Atlantic (Po) 6.28m NWI 20-07.25
6.28m(NWI) FOUL FOUL PASS
4 beckford, quavon 12 Miami Northwestern 6.11m NWI 20-00.50
6.11m(NWI) FOUL FOUL FOUL
4 Hagans, Corbein 12 Bartram Trail 6.11m NWI 20-00.50
6.11m(NWI) FOUL FOUL FOUL
6 Howard, Earon 12 Ed White 5.95m NWI 19-06.25
5.95m(NWI) FOUL FOUL FOUL
7 Rolon, Jonathan 12 Liberty 5.84m NWI 19-02.00
5.84m(NWI) FOUL FOUL FOUL
8 Robinson, Domictress 09 Ribault 5.73m NWI 18-09.75
5.73m(NWI) FOUL FOUL FOUL
9 Mitchell, Amontaie 12 Gainesville 5.69m NWI 18-08.00
5.69m(NWI) FOUL FOUL FOUL
9 Ceasar, Ardarius 11 Stephenson 5.69m NWI 18-08.00
FOUL 5.69m(NWI) FOUL FOUL
11 Mealing, Douglas 12 Terry Parker 5.56m NWI 18-03.00
FOUL 5.56m(NWI) FOUL FOUL
12 Butler, Preston 11 Hillcrest 5.55m NWI 18-02.50
FOUL 5.55m(NWI) FOUL FOUL
13 Pierce, Allen Cocoa 5.53m NWI 18-01.75
FOUL FOUL FOUL 5.53m(NWI)
14 Glanton, Joshua 12 Carrollton 5.51m NWI 18-01.00
5.51m(NWI) FOUL FOUL FOUL
15 Deloach, John Battery Creek 5.30m NWI 17-04.75
FOUL FOUL FOUL 5.30m(NWI)
16 Atkins, Trey 12 Hillcrest 4.96m NWI 16-03.25
FOUL 4.96m(NWI) FOUL FOUL
17 Jefferson, Bryce 11 P. K. Yonge 4.61m NWI 15-01.50
FOUL 4.61m(NWI) FOUL FOUL
-- Sancho, Rajauhn 09 Lincoln FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Flight 3
1 Watson, Queshan 12 Sebastian River 6.97m NWI 22-10.50 10
6.97m(NWI) FOUL FOUL 6.73m(NWI)
2 Sylvester, Latavies 12 Mainland 6.96m NWI 22-10.00 8
6.69m(NWI) 6.96m(NWI) FOUL FOUL
3 Robinson, Russell 11 West Orange 6.95m NWI 22-09.75 6
6.24m(NWI) 6.72m(NWI) FOUL 6.95m(NWI)
4 Briley, Melvin 12 Oakleaf 6.68m NWI 21-11.00 5
6.38m(NWI) FOUL 6.53m(NWI) 6.68m(NWI)
5 Adams, D'Marcus 12 Mainland 6.62m NWI 21-08.75 4
6.62m(NWI) 6.44m(NWI) 6.52m(NWI) 6.60m(NWI)
6 Goss, RJ 12 Camden County 6.61m NWI 21-08.25 3
6.61m(NWI) 6.43m(NWI) 6.43m(NWI) FOUL
7 Embry, Jhaylin 10 Sandalwood 6.60m NWI 21-08.00 2
6.60m(NWI) FOUL FOUL FOUL
8 Chance, Jalen 10 Bishop Snyder 6.47m NWI 21-02.75 1
6.34m(NWI) 6.47m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
9 crawford, micah 12 Camden County 6.41m NWI 21-00.50
6.41m(NWI) FOUL FOUL FOUL
10 Williams, Curtis 09 Leon 6.34m NWI 20-09.75
6.34m(NWI) FOUL FOUL FOUL
11 Sinclair, Craig 10 Bartram Trail 6.25m NWI 20-06.25
6.25m(NWI) FOUL FOUL FOUL
12 Barclay, Corey 11 Mandarin 6.11m NWI 20-00.50
6.11m(NWI) FOUL FOUL FOUL
13 oliver, sharrod 12 Miami Northwestern 6.09m NWI 19-11.75
6.09m(NWI) FOUL FOUL FOUL
14 Beard, Chris 10 Lincoln 5.55m NWI 18-02.50
5.55m(NWI) FOUL FOUL FOUL
15 Osborne, Markel Battery Creek 5.49m NWI 18-00.25
5.49m(NWI) FOUL FOUL FOUL
-- Bell, Keldrick 12 Baldwin Georgia FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Pearson, Elam 12 Stratford FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Gracia, Brian 11 Olympia FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Finals
1 Watson, Queshan 12 Sebastian River 6.97m NWI 22-10.50 10
6.97m(NWI) FOUL FOUL 6.73m(NWI)
2 Sylvester, Latavies 12 Mainland 6.96m NWI 22-10.00 8
6.69m(NWI) 6.96m(NWI) FOUL FOUL
3 Robinson, Russell 11 West Orange 6.95m NWI 22-09.75 6
6.24m(NWI) 6.72m(NWI) FOUL 6.95m(NWI)
4 Briley, Melvin 12 Oakleaf 6.68m NWI 21-11.00 5
6.38m(NWI) FOUL 6.53m(NWI) 6.68m(NWI)
5 Adams, D'Marcus 12 Mainland 6.62m NWI 21-08.75 4
6.62m(NWI) 6.44m(NWI) 6.52m(NWI) 6.60m(NWI)
6 Goss, RJ 12 Camden County 6.61m NWI 21-08.25 3
6.61m(NWI) 6.43m(NWI) 6.43m(NWI) FOUL
7 Embry, Jhaylin 10 Sandalwood 6.60m NWI 21-08.00 2
6.60m(NWI) FOUL FOUL FOUL
8 Chance, Jalen 10 Bishop Snyder 6.47m NWI 21-02.75 1
6.34m(NWI) 6.47m(NWI) ND(NWI) ND(NWI)
9 crawford, micah 12 Camden County 6.41m NWI 21-00.50
6.41m(NWI) FOUL FOUL FOUL
10 Jeffery, Justin 12 Richmond Hill 6.36m NWI 20-10.50
FOUL FOUL 5.81m(NWI) 6.36m(NWI)
10 Wells, Marquez 12 Bishop Kenny 6.36m NWI 20-10.50
5.80m(NWI) FOUL FOUL 6.36m(NWI)
12 Williams, Curtis 09 Leon 6.34m NWI 20-09.75
6.34m(NWI) FOUL FOUL FOUL
13 Long, David 12 Atlantic (Po) 6.28m NWI 20-07.25
6.28m(NWI) FOUL FOUL PASS
14 Sinclair, Craig 10 Bartram Trail 6.25m NWI 20-06.25
6.25m(NWI) FOUL FOUL FOUL
15 Harris, Leonard 11 First Coast 6.19m NWI 20-03.75
6.19m(NWI) FOUL FOUL FOUL
16 beckford, quavon 12 Miami Northwestern 6.11m NWI 20-00.50
6.11m(NWI) FOUL FOUL FOUL
16 Barclay, Corey 11 Mandarin 6.11m NWI 20-00.50
6.11m(NWI) FOUL FOUL FOUL
16 Hagans, Corbein 12 Bartram Trail 6.11m NWI 20-00.50
6.11m(NWI) FOUL FOUL FOUL
19 oliver, sharrod 12 Miami Northwestern 6.09m NWI 19-11.75
6.09m(NWI) FOUL FOUL FOUL
20 Howard, Earon 12 Ed White 5.95m NWI 19-06.25
5.95m(NWI) FOUL FOUL FOUL
21 Williams, Adrian 11 Gainesville 5.86m NWI 19-02.75
5.86m(NWI) FOUL FOUL FOUL
22 Rolon, Jonathan 12 Liberty 5.84m NWI 19-02.00
5.84m(NWI) FOUL FOUL FOUL
23 Robinson, Domictress 09 Ribault 5.73m NWI 18-09.75
5.73m(NWI) FOUL FOUL FOUL
24 Mitchell, Amontaie 12 Gainesville 5.69m NWI 18-08.00
5.69m(NWI) FOUL FOUL FOUL
24 Ceasar, Ardarius 11 Stephenson 5.69m NWI 18-08.00
FOUL 5.69m(NWI) FOUL FOUL
26 Bullard, Javon 09 Baldwin Georgia 5.66m NWI 18-07.00
5.66m(NWI) 5.21m(NWI) FOUL FOUL
27 Floyd, Jaden 09 West Orange 5.64m NWI 18-06.00
FOUL 5.64m(NWI) FOUL FOUL
28 Mealing, Douglas 12 Terry Parker 5.56m NWI 18-03.00
FOUL 5.56m(NWI) FOUL FOUL
29 Beard, Chris 10 Lincoln 5.55m NWI 18-02.50
5.55m(NWI) FOUL FOUL FOUL
29 Butler, Preston 11 Hillcrest 5.55m NWI 18-02.50
FOUL 5.55m(NWI) FOUL FOUL
31 Odom, Zireaus 10 Raines 5.54m NWI 18-02.25
5.54m(NWI) FOUL FOUL FOUL
32 Pierce, Allen Cocoa 5.53m NWI 18-01.75
FOUL FOUL FOUL 5.53m(NWI)
33 Glanton, Joshua 12 Carrollton 5.51m NWI 18-01.00
5.51m(NWI) FOUL FOUL FOUL
34 Osborne, Markel Battery Creek 5.49m NWI 18-00.25
5.49m(NWI) FOUL FOUL FOUL
35 Powell, Alfonso 12 Olympia 5.40m NWI 17-08.75
5.40m(NWI) FOUL FOUL FOUL
36 Deloach, John Battery Creek 5.30m NWI 17-04.75
FOUL FOUL FOUL 5.30m(NWI)
37 Milne, Dougie 11 Episcopal 5.19m NWI 17-00.50
5.19m(NWI) FOUL FOUL FOUL
38 Hope, Jayden 09 Palm Beach Central 5.15m NWI 16-10.75
5.15m(NWI) FOUL FOUL FOUL
39 Mercer, Fernando 11 Westside 5.08m NWI 16-08.00
4.87m(NWI) 5.08m(NWI) FOUL FOUL
40 Atkins, Trey 12 Hillcrest 4.96m NWI 16-03.25
FOUL 4.96m(NWI) FOUL FOUL
41 Thomasson, Caleb 10 Westside 4.76m NWI 15-07.50
FOUL 4.76m(NWI) FOUL FOUL
42 Seaborn, Malcolm 09 Paxon 4.70m NWI 15-05.00
4.25m(NWI) 4.70m(NWI) FOUL FOUL
43 Roberts, Joshua 11 Ribault 4.69m NWI 15-04.75
4.69m(NWI) FOUL FOUL FOUL
43 Harvey, BJ 09 Union County 4.69m NWI 15-04.75
4.69m(NWI) FOUL FOUL FOUL
45 Banks, Will 12 P. K. Yonge 4.64m NWI 15-02.75
4.64m(NWI) FOUL FOUL FOUL
46 Jefferson, Bryce 11 P. K. Yonge 4.61m NWI 15-01.50
FOUL 4.61m(NWI) FOUL FOUL
47 Simpson, Ramauri SR N F E I 4.49m NWI 14-08.75
FOUL FOUL 4.49m(NWI) FOUL
48 Lee, Te'von 11 Union County 4.39m NWI 14-05.00
FOUL FOUL 4.39m(NWI) FOUL
-- Sancho, Rajauhn 09 Lincoln FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Pearson, Elam 12 Stratford FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Gracia, Brian 11 Olympia FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Bell, Keldrick 12 Baldwin Georgia FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 20 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Miami Northwestern 'A' 7:53.06 10
1) burns, thomas 12 2) toussaint, wilbert 12
3) thompson, micheal 12 4) quinn, winston 10
2 Lincoln 'A' 7:58.24 8
1) Carlson, Clayton 12 2) Hruda, Charles 11
3) Douglas, Amari 12 4) Jackson, Byron 10
3 Richmond Hill 'A' 8:19.48 6
1) Murray, Jalen 11 2) Mack, Alex 10
3) Van Ginkel, Lucas 12 4) Littles, Rakeem 12
4 West Orange 'A' 8:24.39 5
1) Preddie, Rajay 10 2) Miller, Nicholas 11
3) Pierre-Paul, Christian 11 4) Young, Branden 12
5 Mainland 'A' 8:24.42 4
1) Kamara, Richard 12 2) Reed, Malcolm 11
3) Cooper, Lindon 11 4) White, Elijah 12
6 Paxon 'A' 8:35.09 3
1) Barney, Anthony 11 2) Burke, William 11
3) Bame, Kofi 10 4) Green, Xavier 11
7 Olympia 'A' 8:36.82 2
1) Marberry, William 12 2) Leongomez, Mark Dan 12
3) Jacquez, Shmael 11 4) Londono, Nicholas 12
8 Ribault 'A' 8:37.30 1
1) Simpkins, Jordan 12 2) Muldrow, Keon 10
3) Gibson, Ronald 12 4) Brazil, Marcus 10
9 Bishop Snyder 'A' 8:37.51
1) Biala, Aldren 10 2) Lynch, William 11
3) Tarantelli, Zachary 10 4) Randall, Jack 10
10 Hillcrest 'A' 8:38.30
1) Hiott, Zach 11 2) Kieu, Quin 12
3) Cervantes, Armando 12 4) Tate, William 12
11 Raines 'A' 8:38.71
1) Williams, Donavan 12 2) Tillman, Nate 10
3) Jacobs, Jashod 10 4) Jinks, Barry 12
12 Ed White 'A' 8:39.43
1) Brown, Nigel 11 2) Hall, Christian 12
3) Adrian, Alexander 10 4) Alexander III, Allen 11
13 Stephenson 'A' 8:43.13
1) Strothers, Christopher 12 2) Griffin, Donald 11
3) McMillian, Elijah 11 4) Foster, Jechorvion 12
14 Palm Beach Central 'A' 8:43.95
1) Ortiz, Joshua 12 2) Apalan, Marcus 12
3) Kart, Josh 12 4) Ross, Gavin 10
15 Miami Killian 'A' 8:58.04
1) Williams, Michael 12 2) Lopez, Nilson 12
3) Hall, Isaiah 09 4) Benvenuti, Alexander 12
16 Sandalwood 'A' 9:05.89
1) Walton, Jameson 12 2) Guerrier, Elijah 10
3) Exson, Jacari 10 4) McCall, Jermell 10
17 Gainesville 'A' 9:27.14
1) Ivy, Kadin 09 2) Brown, Alex 09
3) Ferguson, Daniel 11 4) Labender, Nicholas 09
18 Bell 'A' 9:33.89
1) Townsend, Ian 11 2) Townsend, Tristan 09
3) Manders, Bradon 8 4) Yoder, Tony 12
19 Miami Palmetto 'A' 9:44.59
1) Floyd, Nyheim 10 2) Del-Toro, Antonio 10
3) Cain, Hundson 10 4) Hernandez, David 10
20 Liberty 'A' 9:56.92
1) Alvera, Iszairh 10 2) Morales, Elijah 12
3) Jean, Stanley 11 4) Reyes, Jonathan 10
Event 2 Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: 0.8
1 Long, Jekhary 12 Sandalwood 14.54q
2 Drew, Tyler 10 Palm Beach Central 14.75q
3 Robinson, Russell 11 West Orange 15.57
4 Jones, Dacarious 11 Baldwin Georgia 15.96
5 Cole, Jackson 09 Eastside 16.00
6 Howard, Earon 12 Ed White 16.34
7 Baldwin, Ge'Kelvion 10 Godby 17.53
8 Douglas, Dale 12 Bell 19.22
Heat 2 Preliminaries Wind: 0.7
1 Mathews, Jalen 12 Raines 15.19q
2 Davis, Daidren 12 Bartram Trail 15.33q
3 Jean-Francois, Marvin 12 Palm Beach Central 15.86
4 seagraves, ben 12 Camden County 16.93
5 Hunte, Niles 12 Liberty 17.50
6 Thomas, Avonte 10 Wolfson 19.46
7 Langley, Jayson 12 Bell 21.89
Heat 3 Preliminaries Wind: 1.1
1 burns, thomas 12 Miami Northwestern 14.82q
2 Gatewood, Dominick 12 Bartram Trail 15.43
3 Brown, Marion 12 Liberty 16.16
4 Birdsong, Justin 12 Stephenson 16.30
5 Howard, Jaleel 11 Lincoln 16.98
6 Hale, Joseph 12 St. Johns Co 17.55
7 Davis, Maurice 12 Gainesville 17.71
Heat 4 Preliminaries Wind: 1.1
1 Miller, Jalien 12 Hillcrest 15.01q
2 Carter, Edwin 12 Sandalwood 15.30q
3 Jordan, Tyler 12 P. K. Yonge 15.78
4 Bembry, Felipe 11 Stephenson 16.60
5 Dunham, Tyrone 11 First Coast 18.28
6 Glanton, Joshua 12 Carrollton 19.16
-- Savage, Gary 11 Carrollton DNF
Heat 5 Preliminaries Wind: 0.8
1 Lindsey, Kendric 12 Hillcrest 14.95q
2 Murimwa, Simbarashe 12 Winter Springs 15.48
3 Glaze, Jalen 10 Lincoln 15.63
4 Hendley, Brandon 10 Westside 16.06
5 holmes, torry 11 Miami Northwestern 16.11
6 Bradford, David 11 Ed White 16.48
7 Thomas, Bryce 12 Camden County 16.71
8 Martin, Matthew 12 Gainesville 19.90
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Long, Jekhary 12 Sandalwood 14.54q 0.8 1
2 Drew, Tyler 10 Palm Beach Central 14.75q 0.8 1
3 burns, thomas 12 Miami Northwestern 14.82q 1.1 3
4 Lindsey, Kendric 12 Hillcrest 14.95q 0.8 5
5 Miller, Jalien 12 Hillcrest 15.01q 1.1 4
6 Mathews, Jalen 12 Raines 15.19q 0.7 2
7 Carter, Edwin 12 Sandalwood 15.30q 1.1 4
8 Davis, Daidren 12 Bartram Trail 15.33q 0.7 2
9 Gatewood, Dominick 12 Bartram Trail 15.43 1.1 3
10 Murimwa, Simbarashe 12 Winter Springs 15.48 0.8 5
11 Robinson, Russell 11 West Orange 15.57 0.8 1
12 Glaze, Jalen 10 Lincoln 15.63 0.8 5
13 Jordan, Tyler 12 P. K. Yonge 15.78 1.1 4
14 Jean-Francois, Marvin 12 Palm Beach Central 15.86 0.7 2
15 Jones, Dacarious 11 Baldwin Georgia 15.96 0.8 1
16 Cole, Jackson 09 Eastside 16.00 0.8 1
17 Hendley, Brandon 10 Westside 16.06 0.8 5
18 holmes, torry 11 Miami Northwestern 16.11 0.8 5
19 Brown, Marion 12 Liberty 16.16 1.1 3
20 Birdsong, Justin 12 Stephenson 16.30 1.1 3
21 Howard, Earon 12 Ed White 16.34 0.8 1
22 Bradford, David 11 Ed White 16.48 0.8 5
23 Bembry, Felipe 11 Stephenson 16.60 1.1 4
24 Thomas, Bryce 12 Camden County 16.71 0.8 5
25 seagraves, ben 12 Camden County 16.93 0.7 2
26 Howard, Jaleel 11 Lincoln 16.98 1.1 3
27 Hunte, Niles 12 Liberty 17.50 0.7 2
28 Baldwin, Ge'Kelvion 10 Godby 17.53 0.8 1
29 Hale, Joseph 12 St. Johns Co 17.55 1.1 3
30 Davis, Maurice 12 Gainesville 17.71 1.1 3
31 Dunham, Tyrone 11 First Coast 18.28 1.1 4
32 Glanton, Joshua 12 Carrollton 19.16 1.1 4
33 Douglas, Dale 12 Bell 19.22 0.8 1
34 Thomas, Avonte 10 Wolfson 19.46 0.7 2
35 Martin, Matthew 12 Gainesville 19.90 0.8 5
36 Langley, Jayson 12 Bell 21.89 0.7 2
-- Savage, Gary 11 Carrollton DNF 1.1 4
Event 4 Boys 100 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: 0.9
1 Dawson, Maurice 11 First Coast 10.94q
2 Johnson, Galen 09 Lincoln 11.13
3 Williams, Trayvon 11 Palatka 11.39
4 Marshall, Joshua 11 Olympia 11.42 11.415
5 Ross, Markiel 11 Atlantic Coast 11.44
6 Washington, Richard Andrew Jackson 11.69 11.687
7 Pace, Cornelius 11 Famu Drs 11.95
8 Sneed, Kahlil 12 P. K. Yonge 12.12
Heat 2 Preliminaries Wind: 0.6
1 Norman, Julius 12 Lincoln 11.05q
2 Lewis, Darius 11 First Coast 11.07q
3 Vaughns, David 12 Sandalwood 11.33 11.322
4 McDonald, Jr, Rossi 12 Gainesville 11.51
5 Driskell, Jordan 10 Baldwin Georgia 11.62 11.620
6 Hope, Jayden 09 Palm Beach Central 11.69 11.690
7 Thomas, Jaylen 12 Carrollton 11.82 11.817
8 Moscoso, Daniel 09 Miami Palmetto 12.88
Heat 3 Preliminaries Wind: 1.1
1 stuart, jaquez 11 Miami Northwestern 10.75q
2 Croft, Demadgyai 12 Hillcrest 11.03q
3 Robinson, Domictress 09 Ribault 11.38 11.374
4 Jones, David 10 West Orange 11.41
5 Clarke, Dante 11 Olympia 11.60
6 Clark, Matthew 11 Richmond Hill 11.62 11.612
7 Morten, Maurice 11 Liberty 11.76 11.759
8 Dove, Ricky Andrew Jackson 12.09
Heat 4 Preliminaries Wind: 0.9
1 Randolph, Michael 11 Winter Springs 11.06q
2 Kenison, Jake 11 Hillcrest 11.15
3 Moody, Terence 12 Stephenson 11.42 11.420
4 Woodson, Cedric 10 Ed White 11.67
5 Stephens, Devin 10 Baldwin Georgia 11.72 11.720
6 Floyd, Nyheim 10 Miami Palmetto 12.64
7 Moore, Mitchell 11 Bell 12.69
8 Bailey, Curtis 10 Bishop Snyder 12.84
Heat 5 Preliminaries Wind: 0.6
1 Brown, Joseph 11 Terry Parker 11.09q
2 Vaughn, Jeremiah 11 Bradford 11.21
3 Peterson, Trevon 10 Raines 11.31
4 Bonner, Jordan 12 Carrollton 11.33 11.324
5 McKinney, Angelo 12 Westside 11.33 11.328
6 Rasher, Markell 12 Palatka 11.35
7 Dean, Eliijah Battery Creek 11.63
8 Cromwell, Niles 11 Gainesville 11.83
Heat 6 Preliminaries Wind: 0.8
1 House, Julian 12 Sandalwood 11.25
2 Johnson, Tyreuan 11 Wolfson 11.27
3 Wilson, Trevor 11 Rickards 11.36
4 Sampson, Janotrisse 11 Richmond Hill 11.68
5 Clark, Brent 10 Eastside 11.73
6 Stewart, Kanell 11 Fort White 12.07
7 Price, Zai'vyon 11 Famu Drs 12.52
8 Mitchell, Daviion 12 Liberty 12.66
Heat 7 Preliminaries Wind: 0.4
1 wildgoose, rachad 12 Miami Northwestern 11.17
2 Broussard, Jamari 12 Atlantic Coast 11.37
3 Jones, Jashari 09 West Orange 11.72 11.715
4 Campbell, Maximus 09 Atlantic (Po) 11.76 11.754
5 Watkins, Jamal 10 Rickards 11.82 11.813
6 Deloach, John Battery Creek 11.97
7 Stamper, JaCorey SR N F E I 12.29
8 Miller, Phillip 09 P. K. Yonge 12.37
Heat 8 Preliminaries Wind: 0.8
1 Mosley, Connell 11 Mandarin 11.10q
2 Anderson, Mario 11 Stratford 11.26
3 Grantt, Carlton 11 Ribault 11.34
4 Pagan, Nelson 12 Westside 11.38 11.377
5 Brooks, Greg 10 Raines 11.57
6 Cray, Deondre 11 Fort White 12.17
7 Jeffries, Marcus SR N F E I 12.49
8 Ceasar, Ardarius 11 Stephenson 13.26
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 stuart, jaquez 11 Miami Northwestern 10.75q 1.1 3
2 Dawson, Maurice 11 First Coast 10.94q 0.9 1
3 Croft, Demadgyai 12 Hillcrest 11.03q 1.1 3
4 Norman, Julius 12 Lincoln 11.05q 0.6 2
5 Randolph, Michael 11 Winter Springs 11.06q 0.9 4
6 Lewis, Darius 11 First Coast 11.07q 0.6 2
7 Brown, Joseph 11 Terry Parker 11.09q 0.6 5
8 Mosley, Connell 11 Mandarin 11.10q 0.8 8
9 Johnson, Galen 09 Lincoln 11.13 0.9 1
10 Kenison, Jake 11 Hillcrest 11.15 0.9 4
11 wildgoose, rachad 12 Miami Northwestern 11.17 0.4 7
12 Vaughn, Jeremiah 11 Bradford 11.21 0.6 5
13 House, Julian 12 Sandalwood 11.25 0.8 6
14 Anderson, Mario 11 Stratford 11.26 0.8 8
15 Johnson, Tyreuan 11 Wolfson 11.27 0.8 6
16 Peterson, Trevon 10 Raines 11.31 0.6 5
17 Vaughns, David 12 Sandalwood 11.33 0.6 2 11.322
18 Bonner, Jordan 12 Carrollton 11.33 0.6 5 11.324
19 McKinney, Angelo 12 Westside 11.33 0.6 5 11.328
20 Grantt, Carlton 11 Ribault 11.34 0.8 8
21 Rasher, Markell 12 Palatka 11.35 0.6 5
22 Wilson, Trevor 11 Rickards 11.36 0.8 6
23 Broussard, Jamari 12 Atlantic Coast 11.37 0.4 7
24 Robinson, Domictress 09 Ribault 11.38 1.1 3 11.374
25 Pagan, Nelson 12 Westside 11.38 0.8 8 11.377
26 Williams, Trayvon 11 Palatka 11.39 0.9 1
27 Jones, David 10 West Orange 11.41 1.1 3
28 Marshall, Joshua 11 Olympia 11.42 0.9 1 11.415
29 Moody, Terence 12 Stephenson 11.42 0.9 4 11.420
30 Ross, Markiel 11 Atlantic Coast 11.44 0.9 1
31 McDonald, Jr, Rossi 12 Gainesville 11.51 0.6 2
32 Brooks, Greg 10 Raines 11.57 0.8 8
33 Clarke, Dante 11 Olympia 11.60 1.1 3
34 Clark, Matthew 11 Richmond Hill 11.62 1.1 3 11.612
35 Driskell, Jordan 10 Baldwin Georgia 11.62 0.6 2 11.620
36 Dean, Eliijah Battery Creek 11.63 0.6 5
37 Woodson, Cedric 10 Ed White 11.67 0.9 4
38 Sampson, Janotrisse 11 Richmond Hill 11.68 0.8 6
39 Washington, Richard Andrew Jackson 11.69 0.9 1 11.687
40 Hope, Jayden 09 Palm Beach Central 11.69 0.6 2 11.690
41 Jones, Jashari 09 West Orange 11.72 0.4 7 11.715
42 Stephens, Devin 10 Baldwin Georgia 11.72 0.9 4 11.720
43 Clark, Brent 10 Eastside 11.73 0.8 6
44 Campbell, Maximus 09 Atlantic (Po) 11.76 0.4 7 11.754
45 Morten, Maurice 11 Liberty 11.76 1.1 3 11.759
46 Watkins, Jamal 10 Rickards 11.82 0.4 7 11.813
47 Thomas, Jaylen 12 Carrollton 11.82 0.6 2 11.817
48 Cromwell, Niles 11 Gainesville 11.83 0.6 5
49 Pace, Cornelius 11 Famu Drs 11.95 0.9 1
50 Deloach, John Battery Creek 11.97 0.4 7
51 Stewart, Kanell 11 Fort White 12.07 0.8 6
52 Dove, Ricky Andrew Jackson 12.09 1.1 3
53 Sneed, Kahlil 12 P. K. Yonge 12.12 0.9 1
54 Cray, Deondre 11 Fort White 12.17 0.8 8
55 Stamper, JaCorey SR N F E I 12.29 0.4 7
56 Miller, Phillip 09 P. K. Yonge 12.37 0.4 7
57 Jeffries, Marcus SR N F E I 12.49 0.8 8
58 Price, Zai'vyon 11 Famu Drs 12.52 0.8 6
59 Floyd, Nyheim 10 Miami Palmetto 12.64 0.9 4
60 Mitchell, Daviion 12 Liberty 12.66 0.8 6
61 Moore, Mitchell 11 Bell 12.69 0.9 4
62 Bailey, Curtis 10 Bishop Snyder 12.84 0.9 4
63 Moscoso, Daniel 09 Miami Palmetto 12.88 0.6 2
64 Ceasar, Ardarius 11 Stephenson 13.26 0.8 8
Event 8 Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Miami Northwestern 'A' 41.52q
1) cook, james 12 2) wildgoose, rachad 12
3) robbins, larry 11 4) stuart, jaquez 11
2 Stephenson 'A' 42.95q
1) Bembry, Deonta 12 2) Moody, Terence 12
3) Sessom, Jordan 12 4) Favors, Bradley 09
3 Palatka 'A' 43.07q
1) Rasher, Markell 12 2) Sessions, Jaylan 11
3) Russell, Keshawn 11 4) Williams, Trayvon 11
4 Ribault 'A' 43.51
1) Lingard, Carl 11 2) Grantt, Carlton 11
3) Robinson, Domictress 09 4) Williams, Robert 09
5 Union County 'A' 45.83
1) Lee, Te'von 11 2) Young, Keyshawn 11
3) Harvey, BJ 09 4) Diston, Jalen 11
6 Bell 'A' 48.02
1) Trantham, Tyler 11 2) Langley, Jayson 12
3) Powers, John 10 4) Mcleod, Jordan 12
-- Mainland 'A' FS
1) Keith, Tahron 10 2) Daffin, Shawn 11
3) Dell, Nathaniel 12 4) Sylvester, Latavies 12
Heat 2 Preliminaries
1 Raines 'A' 41.82q
1) Ausgood, Eddie 12 2) Peterson, Trevon 10
3) Brooks, Marlon 11 4) Grier, Larry 12
2 Sandalwood 'A' 42.90q
1) McCorker, RZ 12 2) House, Julian 12
3) Long, Jekhary 12 4) Vaughns, David 12
3 Atlantic Coast 'A' 43.27
1) Broussard, Jamari 12 2) Cunningham, Cameron 12
3) Ross, Markiel 11 4) Byrd, Demetruis 11
4 P. K. Yonge 'A' 46.07
1) Miller, Phillip 09 2) Jordan, Tyler 12
3) Sneed, Kahlil 12 4) Jefferson, Bryce 11
5 Battery Creek High School 'A' 46.08
6 Richmond Hill 'A' 47.21
1) Clark, Matthew 11 2) Clark, Evan 09
3) Jeffery, Justin 12 4) Sampson, Janotrisse 11
-- Westside 'A' DNF
1) McKinney, Angelo 12 2) Builion, Jovon 12
3) Pagan, Nelson 12 4) Lance, Larry 11
Heat 3 Preliminaries
1 First Coast 'A' 42.23q
1) Best, Charles 11 2) Lewis, Darius 11
3) Moore, Jordan 10 4) Dawson, Maurice 11
2 Olympia 'A' 43.33
1) Booker, Maurice 10 2) Clarke, Dante 11
3) Sius, Brenden 11 4) Marshall, Joshua 11
3 Gainesville 'A' 44.01
1) McKnight, Will 12 2) Franklin, Joseph 12
3) Cromwell, Niles 11 4) White, Xavier 11
4 Baldwin Georgia 'A' 44.05
1) Moore, Gary 11 2) Bell, Keldrick 12
3) Stephens, Devin 10 4) Jones, Dacarious 11
5 Fort White 'A' 46.02
1) Latham, Izaya 10 2) Dryden, Cory 11
3) Roberson, Derek 10 4) Swayze, Joshua 12
6 Liberty 'A' 46.75
1) Hunte, Niles 12 2) Serrano, Miseal 12
3) Morten, Maurice 11 4) Berry, Rocci 12
7 North Florida Education Instit 'A' 47.03
1) Stamper, JaCorey SR 2) Marseille, Jean SR
3) Jeffries, Marcus SR 4) Moss, Johntay SR
-- Andrew Jackson High School 'A' FS
Heat 4 Preliminaries
1 Hillcrest 'A' 41.81q
1) Croft, Demadgyai 12 2) Talbert, Jeremiah 12
3) Kenison, Jake 11 4) Mathis, Xavier 12
2 Lincoln 'A' 42.34q
1) Johnson, Galen 09 2) Beard, Chris 10
3) Moses, Kcei 12 4) Norman, Julius 12
3 Mandarin 'A' 43.08
1) Absolu, Kasimir 11 2) Braxton, James 12
3) Mosley, Connell 11 4) DeMario, Douglas 11
4 Carrollton 'A' 43.97
1) Bonner, Jordan 12 2) Savage, Gary 11
3) Prather, Eddie 12 4) Thomas, Jaylen 12
5 West Orange 'A' 44.47
1) Valentine, Garrett 10 2) Thevenot, Christopher 12
3) Jones, Jashari 09 4) Jones, David 10
6 Ed White 'A' 44.82
1) Stephens, Zion 12 2) Woodson, Cedric 10
3) Steel, Charles 10 4) Flowers, Isaiah 11
7 Camden County 'A' 44.93
1) Thomas, Bryce 12 2) Goss, RJ 12
3) billups, jordan 10 4) Wright, Rojuan 12
8 Famu Drs 'A' 46.90
1) Price, Zai'vyon 11 2) Brown, Anthony 10
3) Pollock, Keyon 11 4) Pace, Cornelius 11
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Miami Northwestern 'A' 41.52q 1
1) cook, james 12 2) wildgoose, rachad 12
3) robbins, larry 11 4) stuart, jaquez 11
2 Hillcrest 'A' 41.81q 4
1) Croft, Demadgyai 12 2) Talbert, Jeremiah 12
3) Kenison, Jake 11 4) Mathis, Xavier 12
3 Raines 'A' 41.82q 2
1) Ausgood, Eddie 12 2) Peterson, Trevon 10
3) Brooks, Marlon 11 4) Grier, Larry 12
4 First Coast 'A' 42.23q 3
1) Best, Charles 11 2) Lewis, Darius 11
3) Moore, Jordan 10 4) Dawson, Maurice 11
5 Lincoln 'A' 42.34q 4
1) Johnson, Galen 09 2) Beard, Chris 10
3) Moses, Kcei 12 4) Norman, Julius 12
6 Sandalwood 'A' 42.90q 2
1) McCorker, RZ 12 2) House, Julian 12
3) Long, Jekhary 12 4) Vaughns, David 12
7 Stephenson 'A' 42.95q 1
1) Bembry, Deonta 12 2) Moody, Terence 12
3) Sessom, Jordan 12 4) Favors, Bradley 09
8 Palatka 'A' 43.07q 1
1) Rasher, Markell 12 2) Sessions, Jaylan 11
3) Russell, Keshawn 11 4) Williams, Trayvon 11
9 Mandarin 'A' 43.08 4
1) Absolu, Kasimir 11 2) Braxton, James 12
3) Mosley, Connell 11 4) DeMario, Douglas 11
10 Atlantic Coast 'A' 43.27 2
1) Broussard, Jamari 12 2) Cunningham, Cameron 12
3) Ross, Markiel 11 4) Byrd, Demetruis 11
11 Olympia 'A' 43.33 3
1) Booker, Maurice 10 2) Clarke, Dante 11
3) Sius, Brenden 11 4) Marshall, Joshua 11
12 Ribault 'A' 43.51 1
1) Lingard, Carl 11 2) Grantt, Carlton 11
3) Robinson, Domictress 09 4) Williams, Robert 09
13 Carrollton 'A' 43.97 4
1) Bonner, Jordan 12 2) Savage, Gary 11
3) Prather, Eddie 12 4) Thomas, Jaylen 12
14 Gainesville 'A' 44.01 3
1) McKnight, Will 12 2) Franklin, Joseph 12
3) Cromwell, Niles 11 4) White, Xavier 11
15 Baldwin Georgia 'A' 44.05 3
1) Moore, Gary 11 2) Bell, Keldrick 12
3) Stephens, Devin 10 4) Jones, Dacarious 11
16 West Orange 'A' 44.47 4
1) Valentine, Garrett 10 2) Thevenot, Christopher 12
3) Jones, Jashari 09 4) Jones, David 10
17 Ed White 'A' 44.82 4
1) Stephens, Zion 12 2) Woodson, Cedric 10
3) Steel, Charles 10 4) Flowers, Isaiah 11
18 Camden County 'A' 44.93 4
1) Thomas, Bryce 12 2) Goss, RJ 12
3) billups, jordan 10 4) Wright, Rojuan 12
19 Union County 'A' 45.83 1
1) Lee, Te'von 11 2) Young, Keyshawn 11
3) Harvey, BJ 09 4) Diston, Jalen 11
20 Fort White 'A' 46.02 3
1) Latham, Izaya 10 2) Dryden, Cory 11
3) Roberson, Derek 10 4) Swayze, Joshua 12
21 P. K. Yonge 'A' 46.07 2
1) Miller, Phillip 09 2) Jordan, Tyler 12
3) Sneed, Kahlil 12 4) Jefferson, Bryce 11
22 Battery Creek High School 'A' 46.08 2
23 Liberty 'A' 46.75 3
1) Hunte, Niles 12 2) Serrano, Miseal 12
3) Morten, Maurice 11 4) Berry, Rocci 12
24 Famu Drs 'A' 46.90 4
1) Price, Zai'vyon 11 2) Brown, Anthony 10
3) Pollock, Keyon 11 4) Pace, Cornelius 11
25 North Florida Education Instit 'A' 47.03 3
1) Stamper, JaCorey SR 2) Marseille, Jean SR
3) Jeffries, Marcus SR 4) Moss, Johntay SR
26 Richmond Hill 'A' 47.21 2
1) Clark, Matthew 11 2) Clark, Evan 09
3) Jeffery, Justin 12 4) Sampson, Janotrisse 11
27 Bell 'A' 48.02 1
1) Trantham, Tyler 11 2) Langley, Jayson 12
3) Powers, John 10 4) Mcleod, Jordan 12
-- Andrew Jackson High School 'A' FS 3
-- Mainland 'A' FS 1
1) Keith, Tahron 10 2) Daffin, Shawn 11
3) Dell, Nathaniel 12 4) Sylvester, Latavies 12
-- Westside 'A' DNF 2
1) McKinney, Angelo 12 2) Builion, Jovon 12
3) Pagan, Nelson 12 4) Lance, Larry 11
Event 26 Boys Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Street, Joe 11 Carrollton 3.97m 13-00.25 10
3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.97 4.27
P P P P P O XXX
2 Traylor, Andrew 11 Carrollton 3.72m 12-02.50 8
3.12 3.27 3.42 3.57 3.72 3.97
XO O O O XXO XXX
3 Sorrell, Drennan 11 Sebastian River 3.57m 11-08.50 6
3.12 3.27 3.42 3.57 3.72
P O O XXO XXX
4 Embry, Jhaylin 10 Sandalwood 3.42m 11-02.50 5
3.12 3.27 3.42 3.57
P P XO XXX
5 Harold, Rolle 10 Sandalwood 3.27m 10-08.75 3.50
3.12 3.27 3.42
O O XXX
5 Kameron, Keaton 11 Sebastian River 3.27m 10-08.75 3.50
3.12 3.27 3.42
P O XXX
7 Khola, Don 09 Episcopal 3.12m 10-02.75 2
3.12 3.27
XXO XXX
-- Hartry, Hezekiah 12 Baldwin Georgia NH
3.12 3.27
P XXX
-- Knox, Cj 10 Bishop Snyder NH
3.12
XXX
-- Kelleher, Justin 11 Olympia NH
3.12
XXX
-- DePass, Aaron Battery Creek NH
3.12 3.27 3.42
P P XXX
Event 32 Boys Discus Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Flight 1
1 Robinson, De'Andre 09 Olympia 32.34m 106-01
32.34m ND ND ND
2 Jenkins, Austin 11 Robert E. Lee 32.26m 105-10
32.26m FOUL FOUL FOUL
3 holstead, Joseph 12 Liberty 32.22m 105-08
FOUL 32.22m ND ND
4 Roberts, Ryan 12 Liberty 31.38m 102-11
31.38m ND ND ND
5 Baker, Richard 11 First Coast 31.22m 102-05
31.22m ND ND ND
6 Roberts, Jamazin 09 Baldwin Georgia 27.64m 90-08
27.64m ND ND ND
7 Walker, Arthur 11 Atlantic Coast 27.38m 89-10
27.38m ND ND ND
8 Greggs, Ezhri Battery Creek 26.34m 86-05
26.34m ND ND ND
9 Watson, Kevin 11 Robert E. Lee 26.32m 86-04
26.32m ND ND ND
10 Ellis, Jamarian 10 Palatka 22.38m 73-05
FOUL 22.38m ND FOUL
11 Sneed, Dequain Andrew Jackson 21.40m 70-02
21.40m ND ND ND
12 Mulberry, Quinten 12 Atlantic (Po) 19.30m 63-04
19.30m ND ND ND
-- Hunt, Gentle 10 Gainesville FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Flight 2
1 Johnson, Jordan 10 Raines 34.40m 112-10
FOUL 34.40m FOUL FOUL
2 Heaton, Brevan 11 Stanton 34.20m 112-02
34.20m ND ND FOUL
3 Blaschke, Collin 12 Richmond Hill 33.44m 109-08
33.44m ND ND ND
4 Hernandez, Ruii 11 Richmond Hill 32.10m 105-04
32.10m ND FOUL FOUL
5 Landers, Anthony 12 P. K. Yonge 30.84m 101-02
FOUL FOUL 30.84m ND
6 Perry, Craig 12 Eastside 30.08m 98-08
30.08m ND ND ND
7 Ryker, Isaiah 12 Bell 28.64m 93-11
28.64m FOUL FOUL FOUL
8 Lampley, Zion 12 Sandalwood 26.24m 86-01
FOUL 26.24m FOUL FOUL
9 Johnson, Michael 12 P. K. Yonge 25.74m 84-05
25.74m FOUL FOUL FOUL
10 Coverley, Thomas 12 Miami Killian 25.46m 83-06
FOUL FOUL 25.46m FOUL
11 Cohens, Cameron 10 Gainesville 22.92m 75-02
FOUL 22.92m ND FOUL
12 Carley, Robert 12 Ed White 20.34m 66-09
20.34m ND ND FOUL
13 Rubio, Charlie 11 Bell 20.00m 65-07
FOUL FOUL 20.00m ND
Flight 3
1 Pierce, Jeremiah 12 Carrollton 54.60m 179-02 10
51.52m FOUL 54.60m FOUL
2 Smith, Tim 10 Sebastian River 47.18m 154-09 8
FOUL 47.18m 46.88m 45.48m
3 McCants, Sellers 12 Stratford 43.68m 143-04 6
42.80m 42.88m 42.46m 43.68m
4 Sutherland, Simon 12 West Orange 41.12m 134-11 5
40.06m 41.12m FOUL 40.04m
5 Musselwhite, Jake 11 Carrollton 40.74m 133-08 4
FOUL 40.74m FOUL FOUL
6 Peters, Kelvin 12 Stephenson 38.88m 127-07 3
27.10m ND FOUL 38.88m
7 harris, robert 09 Miami Northwestern 38.66m 126-10 2
37.94m 36.60m 38.66m FOUL
8 Matson, Ryan 12 Chiles 38.62m 126-08 1
33.66m ND 36.24m 38.62m
9 Wheeler, Tucker 12 Stratford 38.54m 126-05
35.02m 37.16m 38.54m FOUL
10 Barfield, Alex 12 Middleburg 38.50m 126-04
FOUL 38.50m FOUL 38.26m
11 Hill, Deryk 12 Ed White 38.12m 125-01
37.30m 36.90m 38.12m ND
12 Slonecker, Michael 10 Bishop Snyder 34.52m 113-03
FOUL FOUL FOUL 34.52m
13 Jackson, Elijah 12 West Orange 34.14m 112-00
34.14m ND FOUL ND
14 Hinton, Dizayuh Battery Creek 33.78m 110-10
33.78m ND FOUL FOUL
15 Parks, Willie 12 Baldwin Georgia 32.54m 106-09
FOUL FOUL 32.54m FOUL
16 Hamilton, Earl 12 Johnson, Savannah 31.82m 104-05
31.82m ND FOUL ND
17 Walston, Mansa 11 Cocoa 31.72m 104-01
FOUL 31.72m FOUL FOUL
-- Seldon, Previs 12 Stephenson FOUL
FOUL FOUL FOUL ND
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Pierce, Jeremiah 12 Carrollton 54.60m 179-02 10
51.52m FOUL 54.60m FOUL
2 Smith, Tim 10 Sebastian River 47.18m 154-09 8
FOUL 47.18m 46.88m 45.48m
3 McCants, Sellers 12 Stratford 43.68m 143-04 6
42.80m 42.88m 42.46m 43.68m
4 Sutherland, Simon 12 West Orange 41.12m 134-11 5
40.06m 41.12m FOUL 40.04m
5 Musselwhite, Jake 11 Carrollton 40.74m 133-08 4
FOUL 40.74m FOUL FOUL
6 Peters, Kelvin 12 Stephenson 38.88m 127-07 3
27.10m ND FOUL 38.88m
7 harris, robert 09 Miami Northwestern 38.66m 126-10 2
37.94m 36.60m 38.66m FOUL
8 Matson, Ryan 12 Chiles 38.62m 126-08 1
33.66m ND 36.24m 38.62m
9 Wheeler, Tucker 12 Stratford 38.54m 126-05
35.02m 37.16m 38.54m FOUL
10 Barfield, Alex 12 Middleburg 38.50m 126-04
FOUL 38.50m FOUL 38.26m
11 Hill, Deryk 12 Ed White 38.12m 125-01
37.30m 36.90m 38.12m ND
12 Slonecker, Michael 10 Bishop Snyder 34.52m 113-03
FOUL FOUL FOUL 34.52m
13 Johnson, Jordan 10 Raines 34.40m 112-10
FOUL 34.40m FOUL FOUL
14 Heaton, Brevan 11 Stanton 34.20m 112-02
34.20m ND ND FOUL
15 Jackson, Elijah 12 West Orange 34.14m 112-00
34.14m ND FOUL ND
16 Hinton, Dizayuh Battery Creek 33.78m 110-10
33.78m ND FOUL FOUL
17 Blaschke, Collin 12 Richmond Hill 33.44m 109-08
33.44m ND ND ND
18 Parks, Willie 12 Baldwin Georgia 32.54m 106-09
FOUL FOUL 32.54m FOUL
19 Robinson, De'Andre 09 Olympia 32.34m 106-01
32.34m ND ND ND
20 Jenkins, Austin 11 Robert E. Lee 32.26m 105-10
32.26m FOUL FOUL FOUL
21 holstead, Joseph 12 Liberty 32.22m 105-08
FOUL 32.22m ND ND
22 Hernandez, Ruii 11 Richmond Hill 32.10m 105-04
32.10m ND FOUL FOUL
23 Hamilton, Earl 12 Johnson, Savannah 31.82m 104-05
31.82m ND FOUL ND
24 Walston, Mansa 11 Cocoa 31.72m 104-01
FOUL 31.72m FOUL FOUL
25 Roberts, Ryan 12 Liberty 31.38m 102-11
31.38m ND ND ND
26 Baker, Richard 11 First Coast 31.22m 102-05
31.22m ND ND ND
27 Landers, Anthony 12 P. K. Yonge 30.84m 101-02
FOUL FOUL 30.84m ND
28 Perry, Craig 12 Eastside 30.08m 98-08
30.08m ND ND ND
29 Ryker, Isaiah 12 Bell 28.64m 93-11
28.64m FOUL FOUL FOUL
30 Roberts, Jamazin 09 Baldwin Georgia 27.64m 90-08
27.64m ND ND ND
31 Walker, Arthur 11 Atlantic Coast 27.38m 89-10
27.38m ND ND ND
32 Greggs, Ezhri Battery Creek 26.34m 86-05
26.34m ND ND ND
33 Watson, Kevin 11 Robert E. Lee 26.32m 86-04
26.32m ND ND ND
34 Lampley, Zion 12 Sandalwood 26.24m 86-01
FOUL 26.24m FOUL FOUL
35 Johnson, Michael 12 P. K. Yonge 25.74m 84-05
25.74m FOUL FOUL FOUL
36 Coverley, Thomas 12 Miami Killian 25.46m 83-06
FOUL FOUL 25.46m FOUL
37 Cohens, Cameron 10 Gainesville 22.92m 75-02
FOUL 22.92m ND FOUL
38 Ellis, Jamarian 10 Palatka 22.38m 73-05
FOUL 22.38m ND FOUL
39 Sneed, Dequain Andrew Jackson 21.40m 70-02
21.40m ND ND ND
40 Carley, Robert 12 Ed White 20.34m 66-09
20.34m ND ND FOUL
41 Rubio, Charlie 11 Bell 20.00m 65-07
FOUL FOUL 20.00m ND
42 Mulberry, Quinten 12 Atlantic (Po) 19.30m 63-04
19.30m ND ND ND
-- Hunt, Gentle 10 Gainesville FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Seldon, Previs 12 Stephenson FOUL
FOUL FOUL FOUL ND
Event 30 Boys Triple Jump
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Flight 1
1 Roberts, Malcolm 11 Richmond Hill 12.41m NWI 40-08.75
12.00m(NWI) 12.24m(NWI) 12.29m(NWI) 12.41m(NWI)
2 Alvera, Iszairh 10 Liberty 12.27m NWI 40-03.25
FOUL 11.43m(NWI) FOUL 12.27m(NWI)
3 Bullard, Javon 09 Baldwin Georgia 11.91m NWI 39-01.00
11.91m(NWI) 11.69m(NWI) FOUL FOUL
4 Harrington, Jaden 10 West Orange 11.71m NWI 38-05.00
FOUL FOUL FOUL 11.71m(NWI)
5 Odum, Nick 12 Episcopal 11.54m NWI 37-10.50
11.54m(NWI) FOUL FOUL FOUL
6 Clark, Evan 09 Richmond Hill 11.53m NWI 37-10.00
11.53m(NWI) FOUL FOUL FOUL
7 Davis, Cecil 11 Stephenson 11.42m NWI 37-05.75
FOUL 11.42m(NWI) FOUL FOUL
8 Hendley, Christopher 10 Ribault 11.21m NWI 36-09.50
FOUL FOUL FOUL 11.21m(NWI)
9 Stravato, Joseph 09 West Orange 11.03m NWI 36-02.25
FOUL 11.03m(NWI) FOUL FOUL
10 Cummings, Simeon 10 Robert E. Lee 10.76m NWI 35-03.75
FOUL 10.76m(NWI) FOUL FOUL
Flight 2
1 Mitchell, Amontaie 12 Gainesville 13.10m NWI 42-11.75
12.68m(NWI) 12.97m(NWI) 13.10m(NWI) FOUL
2 Mealing, Douglas 12 Terry Parker 12.94m NWI 42-05.50
12.76m(NWI) 12.81m(NWI) 12.57m(NWI) 12.94m(NWI)
3 Long, David 12 Atlantic (Po) 12.68m NWI 41-07.25
12.20m(NWI) 12.47m(NWI) 12.48m(NWI) 12.68m(NWI)
4 Williams, Jaelin Bartram Trail 12.65m NWI 41-06.00
12.65m(NWI) FOUL FOUL FOUL
5 Powell, Alfonso 12 Olympia 12.18m NWI 39-11.50
12.18m(NWI) FOUL FOUL FOUL
6 Barclay, Corey 11 Mandarin 12.05m NWI 39-06.50
FOUL 12.05m(NWI) FOUL PASS
7 Aguilar, Jose 12 Mainland 11.84m NWI 38-10.25
11.84m(NWI) FOUL FOUL FOUL
8 Atkins, Trey 12 Hillcrest 11.51m NWI 37-09.25
FOUL 11.51m(NWI) FOUL FOUL
9 Glanton, Joshua 12 Carrollton 11.31m NWI 37-01.25
FOUL FOUL 11.31m(NWI) FOUL
-- Banks, Will 12 P. K. Yonge FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Stephens, Javonte 11 First Coast FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Flight 3
1 Briley, Melvin 12 Oakleaf 14.63m NWI 48-00.00 10
14.11m(NWI) 14.63m(NWI) 14.58m(NWI) 14.55m(NWI)
2 Watson, Queshan 12 Sebastian River 14.04m NWI 46-00.75 8
14.01m(NWI) 13.43m(NWI) 14.04m(NWI) 14.02m(NWI)
3 Floyd, Marcus 11 Middleburg 13.79m NWI 45-03.00 6
13.09m(NWI) FOUL 13.79m(NWI)
4 Douglas, Zion 12 Hillcrest 13.49m NWI 44-03.25 5
FOUL 13.49m(NWI) 13.24m(NWI) FOUL
5 Williams, Charles 12 Lincoln 13.46m NWI 44-02.00 4
12.89m(NWI) 13.21m(NWI) 13.43m(NWI) 13.46m(NWI)
6 Chance, Jalen 10 Bishop Snyder 13.44m NWI 44-01.25 3
13.44m(NWI) 13.03m(NWI) FOUL 13.16m(NWI)
7 Goss, RJ 12 Camden County 13.34m NWI 43-09.25 2
13.34m(NWI) FOUL FOUL 13.00m(NWI)
8 Mallory, Steffan 12 Mainland 13.16m NWI 43-02.25 1
13.09m(NWI) 12.81m(NWI) 12.73m(NWI) 13.16m(NWI)
9 Howard, Earon 12 Ed White 13.14m NWI 43-01.50
13.14m(NWI) 13.08m(NWI) 12.71m(NWI) 13.07m(NWI)
10 Howard, Jaleel 11 Lincoln 12.96m NWI 42-06.25
12.96m(NWI) 12.62m(NWI) FOUL FOUL
11 Harris, Leonard 11 First Coast 12.82m NWI 42-00.75
12.82m(NWI) FOUL FOUL FOUL
12 Bell, Keldrick 12 Baldwin Georgia 12.66m NWI 41-06.50
FOUL 12.66m(NWI) FOUL FOUL
13 McDonald, Jr, Rossi 12 Gainesville 12.56m NWI 41-02.50
12.43m(NWI) 12.56m(NWI) FOUL 12.50m(NWI)
-- Gracia, Brian 11 Olympia FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
Finals
1 Briley, Melvin 12 Oakleaf 14.63m NWI 48-00.00 10
14.11m(NWI) 14.63m(NWI) 14.58m(NWI) 14.55m(NWI)
2 Watson, Queshan 12 Sebastian River 14.04m NWI 46-00.75 8
14.01m(NWI) 13.43m(NWI) 14.04m(NWI) 14.02m(NWI)
3 Floyd, Marcus 11 Middleburg 13.79m NWI 45-03.00 6
13.09m(NWI) FOUL 13.79m(NWI)
4 Douglas, Zion 12 Hillcrest 13.49m NWI 44-03.25 5
FOUL 13.49m(NWI) 13.24m(NWI) FOUL
5 Williams, Charles 12 Lincoln 13.46m NWI 44-02.00 4
12.89m(NWI) 13.21m(NWI) 13.43m(NWI) 13.46m(NWI)
6 Chance, Jalen 10 Bishop Snyder 13.44m NWI 44-01.25 3
13.44m(NWI) 13.03m(NWI) FOUL 13.16m(NWI)
7 Goss, RJ 12 Camden County 13.34m NWI 43-09.25 2
13.34m(NWI) FOUL FOUL 13.00m(NWI)
8 Mallory, Steffan 12 Mainland 13.16m NWI 43-02.25 1
13.09m(NWI) 12.81m(NWI) 12.73m(NWI) 13.16m(NWI)
9 Howard, Earon 12 Ed White 13.14m NWI 43-01.50
13.14m(NWI) 13.08m(NWI) 12.71m(NWI) 13.07m(NWI)
10 Mitchell, Amontaie 12 Gainesville 13.10m NWI 42-11.75
12.68m(NWI) 12.97m(NWI) 13.10m(NWI) FOUL
11 Howard, Jaleel 11 Lincoln 12.96m NWI 42-06.25
12.96m(NWI) 12.62m(NWI) FOUL FOUL
12 Mealing, Douglas 12 Terry Parker 12.94m NWI 42-05.50
12.76m(NWI) 12.81m(NWI) 12.57m(NWI) 12.94m(NWI)
13 Harris, Leonard 11 First Coast 12.82m NWI 42-00.75
12.82m(NWI) FOUL FOUL FOUL
14 Long, David 12 Atlantic (Po) 12.68m NWI 41-07.25
12.20m(NWI) 12.47m(NWI) 12.48m(NWI) 12.68m(NWI)
15 Bell, Keldrick 12 Baldwin Georgia 12.66m NWI 41-06.50
FOUL 12.66m(NWI) FOUL FOUL
16 Williams, Jaelin Bartram Trail 12.65m NWI 41-06.00
12.65m(NWI) FOUL FOUL FOUL
17 McDonald, Jr, Rossi 12 Gainesville 12.56m NWI 41-02.50
12.43m(NWI) 12.56m(NWI) FOUL 12.50m(NWI)
18 Roberts, Malcolm 11 Richmond Hill 12.41m NWI 40-08.75
12.00m(NWI) 12.24m(NWI) 12.29m(NWI) 12.41m(NWI)
19 Alvera, Iszairh 10 Liberty 12.27m NWI 40-03.25
FOUL 11.43m(NWI) FOUL 12.27m(NWI)
20 Powell, Alfonso 12 Olympia 12.18m NWI 39-11.50
12.18m(NWI) FOUL FOUL FOUL
21 Barclay, Corey 11 Mandarin 12.05m NWI 39-06.50
FOUL 12.05m(NWI) FOUL PASS
22 Bullard, Javon 09 Baldwin Georgia 11.91m NWI 39-01.00
11.91m(NWI) 11.69m(NWI) FOUL FOUL
23 Aguilar, Jose 12 Mainland 11.84m NWI 38-10.25
11.84m(NWI) FOUL FOUL FOUL
24 Harrington, Jaden 10 West Orange 11.71m NWI 38-05.00
FOUL FOUL FOUL 11.71m(NWI)
25 Odum, Nick 12 Episcopal 11.54m NWI 37-10.50
11.54m(NWI) FOUL FOUL FOUL
26 Clark, Evan 09 Richmond Hill 11.53m NWI 37-10.00
11.53m(NWI) FOUL FOUL FOUL
27 Atkins, Trey 12 Hillcrest 11.51m NWI 37-09.25
FOUL 11.51m(NWI) FOUL FOUL
28 Davis, Cecil 11 Stephenson 11.42m NWI 37-05.75
FOUL 11.42m(NWI) FOUL FOUL
29 Glanton, Joshua 12 Carrollton 11.31m NWI 37-01.25
FOUL FOUL 11.31m(NWI) FOUL
30 Hendley, Christopher 10 Ribault 11.21m NWI 36-09.50
FOUL FOUL FOUL 11.21m(NWI)
31 Stravato, Joseph 09 West Orange 11.03m NWI 36-02.25
FOUL 11.03m(NWI) FOUL FOUL
32 Cummings, Simeon 10 Robert E. Lee 10.76m NWI 35-03.75
FOUL 10.76m(NWI) FOUL FOUL
-- Gracia, Brian 11 Olympia FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Stephens, Javonte 11 First Coast FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
-- Banks, Will 12 P. K. Yonge FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 10 Boys 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 Wilson, Trevor 11 Rickards 50.15
2 Campbell, Maximus 09 Atlantic (Po) 52.63
3 Polite, Brandon 11 Stratford 53.15
4 williamson, tyquandarius 12 Camden County 53.50
5 Eads, Bryce 11 Richmond Hill 53.79
6 Miller, Tavion 10 Palatka 55.34
7 Lundy, Torey 12 Stanton 55.71
Heat 2 Preliminaries
1 Nance, Jordan 12 Rickards 49.32q
2 Axon, Jason 12 Atlantic (Po) 50.95 50.941
3 Jackson, Byron 10 Lincoln 51.22
4 Walker, Xavier 11 Winter Springs 53.67
5 McDaniels, Corey 11 St. Johns Co 54.38
6 Thomson, Joshua 09 P. K. Yonge 56.90
7 Jackson, Jacoby Andrew Jackson 57.58
8 Ketter, Ja'Quez SR N F E I 1:11.97
Heat 3 Preliminaries
1 Bell, Aaron 09 Raines 50.65
2 Walton, Jameson 12 Sandalwood 51.87
3 Bell, Zachary 11 Paxon 52.17
4 Reed, Malcolm 11 Mainland 52.33
5 Sius, Brenden 11 Olympia 53.73
6 Chason, Alex 12 Bell 1:00.69
7 DePass, Aaron Battery Creek 1:01.30
Heat 4 Preliminaries
1 thompson, micheal 12 Miami Northwestern 49.03q
2 McNealey, Bryce 12 Carrollton 49.41q
3 Williams, Tony 10 First Coast 51.45
4 Jackson, Jalil 11 Westside 54.19
5 Kennedy, Devon 12 Liberty 54.79
6 Thomas, Kamren 10 Bradford 58.26
7 Moscoso, Daniel 09 Miami Palmetto 58.85
8 Frazier, Alex Battery Creek 59.56
Heat 5 Preliminaries
1 Sessom, Jordan 12 Stephenson 50.14q
2 Mathis, Xavier 12 Hillcrest 52.46
3 Mitchell, Kris 11 Mandarin 52.72
4 Muldrow, Keon 10 Ribault 53.88
5 Elzy, Ryan 12 Atlantic Coast 54.75
6 White, Xavier 11 Gainesville 55.08
7 Prindle, Javon SR N F E I 1:02.66
Heat 6 Preliminaries
1 Fuller, Davonte 12 Stratford 49.40q
2 Scarver, Leroy 10 First Coast 51.42
3 Pointer, Namon 11 Johnson, Savannah 52.97
4 Humphrey, Blake 12 Terry Parker 52.99
5 bolton, dominick 12 Camden County 55.89
6 Pierce, Allen Cocoa 56.37
7 Stanley, Jesse 12 Bishop Snyder 57.16
8 Steingraber, Matthew 12 Bell 57.20
Heat 7 Preliminaries
1 Talbert, Jeremiah 12 Hillcrest 48.77q
2 Austin, Rodheim 12 Terry Parker 50.91
3 Bourne, Ezra 11 Ed White 52.18
4 Young, Branden 12 West Orange 52.22
5 Gaines, Jalen 11 Ribault 54.50
6 James, Elijah 10 Stephenson 58.84
7 Baez, Alexander 09 Miami Killian 1:02.72
Heat 8 Preliminaries
1 James, Sam 12 Richmond Hill 49.93q
2 Steel, Charles 10 Ed White 49.96q
3 Brown, Nicholi 11 Stanton 50.78
4 Isley, Jett 11 St. Johns Co 53.70
5 Lovell, Austin 09 Bradford 55.75
Heat 9 Preliminaries
1 Jack, Rakeel 11 Lincoln 50.93
2 Booker, Maurice 10 Olympia 50.95 50.943
3 Cummings, Simeon 10 Robert E. Lee 51.91
4 Kilgore, James 11 Baldwin Georgia 52.88
5 Hamilton, William Palm Beach Central 53.45
6 Fordham, Malik 10 Bishop Snyder 53.55
7 Hayes, Isaac 12 Gainesville 55.25
8 Hall, Isaiah 09 Miami Killian 58.00
Heat 10 Preliminaries
1 Williams, Donavan 12 Raines 51.13
2 Cunningham, Cameron 12 Atlantic Coast 52.15
3 McCall, Desmyn 09 Sandalwood 52.51
4 Mayes, Jaheim 10 Cocoa 54.58
5 Preddie, Rajay 10 West Orange 55.17
6 Bailes, Nathan 09 P. K. Yonge 56.67
7 Bowles, E’maury 12 Johnson, Savannah 58.62
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Talbert, Jeremiah 12 Hillcrest 48.77q 7
2 thompson, micheal 12 Miami Northwestern 49.03q 4
3 Nance, Jordan 12 Rickards 49.32q 2
4 Fuller, Davonte 12 Stratford 49.40q 6
5 McNealey, Bryce 12 Carrollton 49.41q 4
6 James, Sam 12 Richmond Hill 49.93q 8
7 Steel, Charles 10 Ed White 49.96q 8
8 Sessom, Jordan 12 Stephenson 50.14q 5
9 Wilson, Trevor 11 Rickards 50.15 1
10 Bell, Aaron 09 Raines 50.65 3
11 Brown, Nicholi 11 Stanton 50.78 8
12 Austin, Rodheim 12 Terry Parker 50.91 7
13 Jack, Rakeel 11 Lincoln 50.93 9
14 Axon, Jason 12 Atlantic (Po) 50.95 2 50.941
15 Booker, Maurice 10 Olympia 50.95 9 50.943
16 Williams, Donavan 12 Raines 51.13 10
17 Jackson, Byron 10 Lincoln 51.22 2
18 Scarver, Leroy 10 First Coast 51.42 6
19 Williams, Tony 10 First Coast 51.45 4
20 Walton, Jameson 12 Sandalwood 51.87 3
21 Cummings, Simeon 10 Robert E. Lee 51.91 9
22 Cunningham, Cameron 12 Atlantic Coast 52.15 10
23 Bell, Zachary 11 Paxon 52.17 3
24 Bourne, Ezra 11 Ed White 52.18 7
25 Young, Branden 12 West Orange 52.22 7
26 Reed, Malcolm 11 Mainland 52.33 3
27 Mathis, Xavier 12 Hillcrest 52.46 5
28 McCall, Desmyn 09 Sandalwood 52.51 10
29 Campbell, Maximus 09 Atlantic (Po) 52.63 1
30 Mitchell, Kris 11 Mandarin 52.72 5
31 Kilgore, James 11 Baldwin Georgia 52.88 9
32 Pointer, Namon 11 Johnson, Savannah 52.97 6
33 Humphrey, Blake 12 Terry Parker 52.99 6
34 Polite, Brandon 11 Stratford 53.15 1
35 Hamilton, William Palm Beach Central 53.45 9
36 williamson, tyquandarius 12 Camden County 53.50 1
37 Fordham, Malik 10 Bishop Snyder 53.55 9
38 Walker, Xavier 11 Winter Springs 53.67 2
39 Isley, Jett 11 St. Johns Co 53.70 8
40 Sius, Brenden 11 Olympia 53.73 3
41 Eads, Bryce 11 Richmond Hill 53.79 1
42 Muldrow, Keon 10 Ribault 53.88 5
43 Jackson, Jalil 11 Westside 54.19 4
44 McDaniels, Corey 11 St. Johns Co 54.38 2
45 Gaines, Jalen 11 Ribault 54.50 7
46 Mayes, Jaheim 10 Cocoa 54.58 10
47 Elzy, Ryan 12 Atlantic Coast 54.75 5
48 Kennedy, Devon 12 Liberty 54.79 4
49 White, Xavier 11 Gainesville 55.08 5
50 Preddie, Rajay 10 West Orange 55.17 10
51 Hayes, Isaac 12 Gainesville 55.25 9
52 Miller, Tavion 10 Palatka 55.34 1
53 Lundy, Torey 12 Stanton 55.71 1
54 Lovell, Austin 09 Bradford 55.75 8
55 bolton, dominick 12 Camden County 55.89 6
56 Pierce, Allen Cocoa 56.37 6
57 Bailes, Nathan 09 P. K. Yonge 56.67 10
58 Thomson, Joshua 09 P. K. Yonge 56.90 2
59 Stanley, Jesse 12 Bishop Snyder 57.16 6
60 Steingraber, Matthew 12 Bell 57.20 6
61 Jackson, Jacoby Andrew Jackson 57.58 2
62 Hall, Isaiah 09 Miami Killian 58.00 9
63 Thomas, Kamren 10 Bradford 58.26 4
64 Bowles, E’maury 12 Johnson, Savannah 58.62 10
65 James, Elijah 10 Stephenson 58.84 7
66 Moscoso, Daniel 09 Miami Palmetto 58.85 4
67 Frazier, Alex Battery Creek 59.56 4
68 Chason, Alex 12 Bell 1:00.69 3
69 DePass, Aaron Battery Creek 1:01.30 3
70 Prindle, Javon SR N F E I 1:02.66 5
71 Baez, Alexander 09 Miami Killian 1:02.72 7
72 Ketter, Ja'Quez SR N F E I 1:11.97 2
Event 12 Boys 300 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries
1 holmes, torry 11 Miami Northwestern 41.89
2 Toliver, Daravius 10 Winter Springs 42.69
3 Lindsey, Kendric 12 Hillcrest 42.73
4 Hunte, Niles 12 Liberty 43.07
5 Manning, Malik 11 Camden County 44.12
6 Thomasson, Caleb 10 Westside 44.65
7 Sparks, Marquis 11 Richmond Hill 46.71
8 Batie, Trae Andrew Jackson 50.21
Heat 2 Preliminaries
1 Drew, Tyler 10 Palm Beach Central 39.88q
2 Jean-Francois, Marvin 12 Palm Beach Central 40.35q
3 Norris, Sedric 11 Raines 41.79
4 Hendley, Brandon 10 Westside 43.10
5 Thomas, Avonte 10 Wolfson 43.72
6 Knowles, Shaireef 09 Robert E. Lee 43.76
7 Cole, Jackson 09 Eastside 46.09
8 seagraves, ben 12 Camden County 46.20
Heat 3 Preliminaries
1 Davis, Daidren 12 Bartram Trail 38.15q
2 Robinson, Russell 11 West Orange 40.56q
3 Baldwin, Ge'Kelvion 10 Godby 41.82
4 Pollock, Keyon 11 Famu Drs 44.79
5 Davis, Santonio 10 Gainesville 46.79
6 McBride, Rajah 11 Ribault 47.66
-- Robinson, Christopher 11 Rickards DNF
Heat 4 Preliminaries
1 Adams, D'Marcus 12 Mainland 39.10q
2 Canady, Jadon 09 Paxon 40.97
3 Cooper, Lindon 11 Mainland 41.35
4 Murimwa, Simbarashe 12 Winter Springs 41.42
5 Bryant, Aubrey 09 Paxon 42.24
6 Adams, Darius 12 Raines 43.32
7 Porter, Johnnie 12 Ribault 44.35
8 Quiller, Joshua 12 Richmond Hill 47.40
Heat 5 Preliminaries
1 Bryant, Jabari 11 Rickards 39.11q
2 Kopp, Cody 10 University C 40.78
3 Miller, Jalien 12 Hillcrest 40.89
4 Glaze, Jalen 10 Lincoln 41.75
5 Thevenot, Christopher 12 West Orange 42.74
6 Bembry, Felipe 11 Stephenson 43.02
7 Brown, Marion 12 Liberty 43.89
8 Dunham, Tyrone 11 First Coast 44.93
Heat 6 Preliminaries
1 Carter, Edwin 12 Sandalwood 39.70q
2 Seavers, Norman 12 Gainesville 41.29
3 Howard, Jaleel 11 Lincoln 42.17
4 Jones, Dacarious 11 Baldwin Georgia 43.08
5 Presley, Braxston 12 Eastside 43.88
6 Birdsong, Justin 12 Stephenson 45.71
7 Langley, Jayson 12 Bell 46.58
Heat 7 Preliminaries
1 burns, thomas 12 Miami Northwestern 37.30q
2 Bradford, David 11 Ed White 40.85
3 Maat, Nyair 12 Mandarin 41.74
4 Jordan, Tyler 12 P. K. Yonge 42.63
5 Hale, Joseph 12 St. Johns Co 46.26
6 Brown, Anthony 10 Famu Drs 47.01
7 Douglas, Dale 12 Bell 49.78
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 burns, thomas 12 Miami Northwestern 37.30q 7
2 Davis, Daidren 12 Bartram Trail 38.15q 3
3 Adams, D'Marcus 12 Mainland 39.10q 4
4 Bryant, Jabari 11 Rickards 39.11q 5
5 Carter, Edwin 12 Sandalwood 39.70q 6
6 Drew, Tyler 10 Palm Beach Central 39.88q 2
7 Jean-Francois, Marvin 12 Palm Beach Central 40.35q 2
8 Robinson, Russell 11 West Orange 40.56q 3
9 Kopp, Cody 10 University C 40.78 5
10 Bradford, David 11 Ed White 40.85 7
11 Miller, Jalien 12 Hillcrest 40.89 5
12 Canady, Jadon 09 Paxon 40.97 4
13 Seavers, Norman 12 Gainesville 41.29 6
14 Cooper, Lindon 11 Mainland 41.35 4
15 Murimwa, Simbarashe 12 Winter Springs 41.42 4
16 Maat, Nyair 12 Mandarin 41.74 7
17 Glaze, Jalen 10 Lincoln 41.75 5
18 Norris, Sedric 11 Raines 41.79 2
19 Baldwin, Ge'Kelvion 10 Godby 41.82 3
20 holmes, torry 11 Miami Northwestern 41.89 1
21 Howard, Jaleel 11 Lincoln 42.17 6
22 Bryant, Aubrey 09 Paxon 42.24 4
23 Jordan, Tyler 12 P. K. Yonge 42.63 7
24 Toliver, Daravius 10 Winter Springs 42.69 1
25 Lindsey, Kendric 12 Hillcrest 42.73 1
26 Thevenot, Christopher 12 West Orange 42.74 5
27 Bembry, Felipe 11 Stephenson 43.02 5
28 Hunte, Niles 12 Liberty 43.07 1
29 Jones, Dacarious 11 Baldwin Georgia 43.08 6
30 Hendley, Brandon 10 Westside 43.10 2
31 Adams, Darius 12 Raines 43.32 4
32 Thomas, Avonte 10 Wolfson 43.72 2
33 Knowles, Shaireef 09 Robert E. Lee 43.76 2
34 Presley, Braxston 12 Eastside 43.88 6
35 Brown, Marion 12 Liberty 43.89 5
36 Manning, Malik 11 Camden County 44.12 1
37 Porter, Johnnie 12 Ribault 44.35 4
38 Thomasson, Caleb 10 Westside 44.65 1
39 Pollock, Keyon 11 Famu Drs 44.79 3
40 Dunham, Tyrone 11 First Coast 44.93 5
41 Birdsong, Justin 12 Stephenson 45.71 6
42 Cole, Jackson 09 Eastside 46.09 2
43 seagraves, ben 12 Camden County 46.20 2
44 Hale, Joseph 12 St. Johns Co 46.26 7
45 Langley, Jayson 12 Bell 46.58 6
46 Sparks, Marquis 11 Richmond Hill 46.71 1
47 Davis, Santonio 10 Gainesville 46.79 3
48 Brown, Anthony 10 Famu Drs 47.01 7
49 Quiller, Joshua 12 Richmond Hill 47.40 4
50 McBride, Rajah 11 Ribault 47.66 3
51 Douglas, Dale 12 Bell 49.78 7
52 Batie, Trae Andrew Jackson 50.21 1
-- Robinson, Christopher 11 Rickards DNF 3
Event 16 Boys 200 Meter Dash
================================================================
Name Year School Prelims
================================================================
Heat 1 Preliminaries Wind: 1.5
1 Grier, Larry 12 Raines 21.78q
2 Nance, Jordan 12 Rickards 22.00q
3 Austin, Rodheim 12 Terry Parker 22.32
4 Bowles, Eleik 12 Johnson, Savannah 22.77 22.770
5 Sessions, Jaylan 11 Palatka 23.36
6 Isley, Jett 11 St. Johns Co 23.89 23.885
7 Swayze, Joshua 12 Fort White 24.93
8 Davis, Zamari 10 Atlantic (Po) 26.28
Heat 2 Preliminaries Wind: 3.2
1 Floyd, Marcus 11 Middleburg 22.10q
2 Steel, Charles 10 Ed White 22.22q
3 Fudge, Aaron 12 Bishop Kenny 22.99
4 Franklin, Joseph 12 Gainesville 23.44
5 Clark, Brent 10 Eastside 23.52
6 Hope, Jayden 09 Palm Beach Central 23.62
7 Moore, Mitchell 11 Bell 25.21
Heat 3 Preliminaries Wind: 1.9
1 Brooks, Marlon 11 Raines 21.95q
2 Vaughn, Jeremiah 11 Bradford 22.77 22.764
3 Watkins, Jamal 10 Rickards 23.21
4 McNealey, Bryce 12 Carrollton 23.73
5 Gray, Omar 12 Westside 23.96
6 Carson, Jordan 11 Ribault 24.65
7 Jefferson, Bryce 11 P. K. Yonge 24.75
Heat 4 Preliminaries Wind: 2.9
1 Bembry, Deonta 12 Stephenson 22.21q
2 Brown, Joseph 11 Terry Parker 22.34
3 Mallory, Steffan 12 Mainland 22.36
4 Webb, AJ 12 Camden County 22.76 22.757
5 Jones, David 10 West Orange 23.02
6 Driskell, Jordan 10 Baldwin Georgia 23.49
7 Bass, Alex 11 Robert E. Lee 25.29
8 Kennedy, Joshua 09 Liberty 25.30
Heat 5 Preliminaries Wind: 1.5
1 Holmes, Caziah 10 Cocoa 22.14q
2 Norman, Julius 12 Lincoln 22.46
3 Favors, Bradley 09 Stephenson 22.90
4 Thornes, Doron 12 Sandalwood 23.53
5 Pace, Cornelius 11 Famu Drs 24.46
6 Turner, Brandon 11 Eastside 24.59
7 Bailes, Nathan 09 P. K. Yonge 25.46
8 Ketter, Ja'Quez SR N F E I 25.53
Heat 6 Preliminaries Wind: +0.0
1 Moses, Kcei 12 Lincoln 22.26
2 Williams, Trayvon 11 Palatka 22.33
3 Absolu, Kasimir 11 Mandarin 23.14
4 Moore, Jordan 10 First Coast 23.19
5 McDaniels, Corey 11 St. Johns Co 23.48 23.475
6 Bowles, Elavian 12 Johnson, Savannah 23.51
7 Lee, Te'von 11 Union County 24.17
8 Lugo, Jarlys 10 Miami Killian 27.55
Heat 7 Preliminaries Wind: 2.1
1 fleming, marcus 10 Miami Northwestern 22.08q
2 Mathis, Xavier 12 Hillcrest 22.48
3 Clark, Matthew 11 Richmond Hill 22.83
4 Ybarra, Isaiah 12 Bishop Kenny 23.45
5 Anderson, Mario 11 Stratford 23.47
6 Dove, Ricky Andrew Jackson 23.89 23.887
7 Floyd, Nyheim 10 Miami Palmetto 25.61
-- McKnight, Will 12 Gainesville DNF
Heat 8 Preliminaries Wind: 1.8
1 Johnson, Tyreuan 11 Wolfson 22.56
2 Bonner, Jordan 12 Carrollton 22.60
3 Cunningham, Cameron 12 Atlantic Coast 22.89
4 Clarke, Dante 11 Olympia 23.38
5 Valentine, Garrett 10 West Orange 23.42
6 Diston, Jalen 11 Union County 23.70
7 Dean, Eliijah Battery Creek 23.98
Heat 9 Preliminaries Wind: 3.6
1 James, Sam 12 Richmond Hill 22.23
2 taylor, jordan 10 Miami Northwestern 22.27
3 Robinson, Domictress 09 Ribault 22.43
4 Builion, Jovon 12 Westside 22.52
5 Cummings, Simeon 10 Robert E. Lee 22.53
6 Stephens, Devin 10 Baldwin Georgia 23.48 23.478
7 Moss, Johntay SR N F E I 24.12
8 Searles, Tyrik Battery Creek 25.15
Heat 10 Preliminaries Wind: +0.0
1 Charles, Jaariq 12 Cocoa 22.37
2 McKee, Justin 11 Episcopal 22.76 22.759
3 Chance, Jalen 10 Bishop Snyder 22.78
4 Marshall, Joshua 11 Olympia 23.40
5 Dryden, Cory 11 Fort White 24.53
6 Lionel, Francis 12 Stanton 25.02
========================================================================
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 Grier, Larry 12 Raines 21.78q 1.5 1
2 Brooks, Marlon 11 Raines 21.95q 1.9 3
3 Nance, Jordan 12 Rickards 22.00q 1.5 1
4 fleming, marcus 10 Miami Northwestern 22.08q 2.1 7
5 Floyd, Marcus 11 Middleburg 22.10q 3.2 2
6 Holmes, Caziah 10 Cocoa 22.14q 1.5 5
7 Bembry, Deonta 12 Stephenson 22.21q 2.9 4
8 Steel, Charles 10 Ed White 22.22q 3.2 2
9 James, Sam 12 Richmond Hill 22.23 3.6 9
10 Moses, Kcei 12 Lincoln 22.26 +0.0 6
11 taylor, jordan 10 Miami Northwestern 22.27 3.6 9
12 Austin, Rodheim 12 Terry Parker 22.32 1.5 1
13 Williams, Trayvon 11 Palatka 22.33 +0.0 6
14 Brown, Joseph 11 Terry Parker 22.34 2.9 4
15 Mallory, Steffan 12 Mainland 22.36 2.9 4
16 Charles, Jaariq 12 Cocoa 22.37 +0.0 10
17 Robinson, Domictress 09 Ribault 22.43 3.6 9
18 Norman, Julius 12 Lincoln 22.46 1.5 5
19 Mathis, Xavier 12 Hillcrest 22.48 2.1 7
20 Builion, Jovon 12 Westside 22.52 3.6 9
21 Cummings, Simeon 10 Robert E. Lee 22.53 3.6 9
22 Johnson, Tyreuan 11 Wolfson 22.56 1.8 8
23 Bonner, Jordan 12 Carrollton 22.60 1.8 8
24 Webb, AJ 12 Camden County 22.76 2.9 4 22.757
25 McKee, Justin 11 Episcopal 22.76 +0.0 10 22.759
26 Vaughn, Jeremiah 11 Bradford 22.77 1.9 3 22.764
27 Bowles, Eleik 12 Johnson, Savannah 22.77 1.5 1 22.770
28 Chance, Jalen 10 Bishop Snyder 22.78 +0.0 10
29 Clark, Matthew 11 Richmond Hill 22.83 2.1 7
30 Cunningham, Cameron 12 Atlantic Coast 22.89 1.8 8
31 Favors, Bradley 09 Stephenson 22.90 1.5 5
32 Fudge, Aaron 12 Bishop Kenny 22.99 3.2 2
33 Jones, David 10 West Orange 23.02 2.9 4
34 Absolu, Kasimir 11 Mandarin 23.14 +0.0 6
35 Moore, Jordan 10 First Coast 23.19 +0.0 6
36 Watkins, Jamal 10 Rickards 23.21 1.9 3
37 Sessions, Jaylan 11 Palatka 23.36 1.5 1
38 Clarke, Dante 11 Olympia 23.38 1.8 8
39 Marshall, Joshua 11 Olympia 23.40 +0.0 10
40 Valentine, Garrett 10 West Orange 23.42 1.8 8
41 Franklin, Joseph 12 Gainesville 23.44 3.2 2
42 Ybarra, Isaiah 12 Bishop Kenny 23.45 2.1 7
43 Anderson, Mario 11 Stratford 23.47 2.1 7
44 McDaniels, Corey 11 St. Johns Co 23.48 +0.0 6 23.475
45 Stephens, Devin 10 Baldwin Georgia 23.48 3.6 9 23.478
46 Driskell, Jordan 10 Baldwin Georgia 23.49 2.9 4
47 Bowles, Elavian 12 Johnson, Savannah 23.51 +0.0 6
48 Clark, Brent 10 Eastside 23.52 3.2 2
49 Thornes, Doron 12 Sandalwood 23.53 1.5 5
50 Hope, Jayden 09 Palm Beach Central 23.62 3.2 2
51 Diston, Jalen 11 Union County 23.70 1.8 8
52 McNealey, Bryce 12 Carrollton 23.73 1.9 3
53 Isley, Jett 11 St. Johns Co 23.89 1.5 1 23.885
54 Dove, Ricky Andrew Jackson 23.89 2.1 7 23.887
55 Gray, Omar 12 Westside 23.96 1.9 3
56 Dean, Eliijah Battery Creek 23.98 1.8 8
57 Moss, Johntay SR N F E I 24.12 3.6 9
58 Lee, Te'von 11 Union County 24.17 +0.0 6
59 Pace, Cornelius 11 Famu Drs 24.46 1.5 5
60 Dryden, Cory 11 Fort White 24.53 +0.0 10
61 Turner, Brandon 11 Eastside 24.59 1.5 5
62 Carson, Jordan 11 Ribault 24.65 1.9 3
63 Jefferson, Bryce 11 P. K. Yonge 24.75 1.9 3
64 Swayze, Joshua 12 Fort White 24.93 1.5 1
65 Lionel, Francis 12 Stanton 25.02 +0.0 10
66 Searles, Tyrik Battery Creek 25.15 3.6 9
67 Moore, Mitchell 11 Bell 25.21 3.2 2
68 Bass, Alex 11 Robert E. Lee 25.29 2.9 4
69 Kennedy, Joshua 09 Liberty 25.30 2.9 4
70 Bailes, Nathan 09 P. K. Yonge 25.46 1.5 5
71 Ketter, Ja'Quez SR N F E I 25.53 1.5 5
72 Floyd, Nyheim 10 Miami Palmetto 25.61 2.1 7
73 Davis, Zamari 10 Atlantic (Po) 26.28 1.5 1
74 Lugo, Jarlys 10 Miami Killian 27.55 +0.0 6
-- McKnight, Will 12 Gainesville DNF 2.1 7
Event 6 Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Section 1
1 Green, Xavier 11 Paxon 4:39.95
2 Alexander III, Allen 11 Ed White 4:41.69
3 Gardner, Thomas 12 Stratford 4:43.01
4 Faltemier, Daniel 12 Stanton 4:43.15
5 Calvert, Parker 12 Stratford 4:48.20
6 Mack, Alex 10 Richmond Hill 4:48.93
7 Cain, Nicholas 10 Gainesville 4:49.57
8 O'Toole, Troy 10 Olympia 4:52.65
9 Marberry, William 12 Olympia 4:53.25
10 Alexander, Adrian 10 Ed White 4:54.04 4:54.036
11 Jones, Dayoun 09 West Orange 4:54.04 4:54.040
12 Flores, Ian 10 P. K. Yonge 5:01.12
13 Anderson, Zachary 12 Atlantic Coast 5:01.33
14 Griffin, Donald 11 Stephenson 5:05.46
15 Foster, Jechorvion 12 Stephenson 5:22.49
Section 2
1 Snyder, Blaine 11 Palatka 4:53.88
2 Simpkins, Jordan 12 Ribault 4:59.14
3 Wilson, Austin 12 Union County 5:00.47
4 Watson, Dorian 11 Miami Killian 5:01.13
5 McCall, Jermell 10 Sandalwood 5:01.14
6 Townsend, Tristan 09 Bell 5:05.77
7 Reyes, Jonathan 10 Liberty 5:12.22
8 Mock, Benjamin 10 Gainesville 5:12.27
9 Moore, Amarie 09 Godby 5:17.11
10 Russell, Brandon 12 Atlantic Coast 5:21.98
11 Benvenuti, Alexander 12 Miami Killian 5:40.08
Section 3
1 Rooplal, Darnell 09 Atlantic (Po) 4:45.63
2 Reeves, Damarcus 10 Baldwin Georgia 4:47.40
3 Burke, William 11 Paxon 4:50.43
4 Del-Toro, Antonio 10 Miami Palmetto 5:11.40
5 Bernal, Ahmose 12 Miami Palmetto 5:20.52
6 Pennington, Noah 09 Atlantic (Po) 5:23.13
7 Daughtry, Chase 8 Fort White 5:46.69
8 Mathews, Alton 11 Fort White 5:57.48
9 Mitchell, Teegan Andrew Jackson 5:59.49
10 Nealy, Delton 09 Palatka 6:04.04
11 Lawrence, Caleb Andrew Jackson 6:08.23
12 Gray, Nathan 8 Bell 6:08.96
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Green, Xavier 11 Paxon 4:39.95 1
2 Alexander III, Allen 11 Ed White 4:41.69 1
3 Gardner, Thomas 12 Stratford 4:43.01 1
4 Faltemier, Daniel 12 Stanton 4:43.15 1
5 Rooplal, Darnell 09 Atlantic (Po) 4:45.63 3
6 Reeves, Damarcus 10 Baldwin Georgia 4:47.40 3
7 Calvert, Parker 12 Stratford 4:48.20 1
8 Mack, Alex 10 Richmond Hill 4:48.93 1
9 Cain, Nicholas 10 Gainesville 4:49.57 1
10 Burke, William 11 Paxon 4:50.43 3
11 O'Toole, Troy 10 Olympia 4:52.65 1
12 Marberry, William 12 Olympia 4:53.25 1
13 Snyder, Blaine 11 Palatka 4:53.88 2
14 Alexander, Adrian 10 Ed White 4:54.04 1 4:54.036
15 Jones, Dayoun 09 West Orange 4:54.04 1 4:54.040
16 Simpkins, Jordan 12 Ribault 4:59.14 2
17 Wilson, Austin 12 Union County 5:00.47 2
18 Flores, Ian 10 P. K. Yonge 5:01.12 1
19 Watson, Dorian 11 Miami Killian 5:01.13 2
20 McCall, Jermell 10 Sandalwood 5:01.14 2
21 Anderson, Zachary 12 Atlantic Coast 5:01.33 1
22 Griffin, Donald 11 Stephenson 5:05.46 1
23 Townsend, Tristan 09 Bell 5:05.77 2
24 Del-Toro, Antonio 10 Miami Palmetto 5:11.40 3
25 Reyes, Jonathan 10 Liberty 5:12.22 2
26 Mock, Benjamin 10 Gainesville 5:12.27 2
27 Moore, Amarie 09 Godby 5:17.11 2
28 Bernal, Ahmose 12 Miami Palmetto 5:20.52 3
29 Russell, Brandon 12 Atlantic Coast 5:21.98 2
30 Foster, Jechorvion 12 Stephenson 5:22.49 1
31 Pennington, Noah 09 Atlantic (Po) 5:23.13 3
32 Benvenuti, Alexander 12 Miami Killian 5:40.08 2
33 Daughtry, Chase 8 Fort White 5:46.69 3
34 Mathews, Alton 11 Fort White 5:57.48 3
35 Mitchell, Teegan Andrew Jackson 5:59.49 3
36 Nealy, Delton 09 Palatka 6:04.04 3
37 Lawrence, Caleb Andrew Jackson 6:08.23 3
38 Gray, Nathan 8 Bell 6:08.96 3
Event 2 Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Long, Jekhary 12 Sandalwood 14.09 3.0 10
2 burns, thomas 12 Miami Northwestern 14.12 3.0 8
3 Mathews, Jalen 12 Raines 14.39 3.0 6
4 Lindsey, Kendric 12 Hillcrest 14.58 3.0 5
5 Carter, Edwin 12 Sandalwood 14.63 3.0 4
6 Davis, Daidren 12 Bartram Trail 14.75 3.0 3
7 Miller, Jalien 12 Hillcrest 14.91 3.0 2
8 Drew, Tyler 10 Palm Beach Central 15.17 3.0 1
Event 4 Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 stuart, jaquez 11 Miami Northwestern 10.42 3.0 10
2 Lewis, Darius 11 First Coast 10.74 3.0 8
3 Mosley, Connell 11 Mandarin 10.75 3.0 6
4 Randolph, Michael 11 Winter Springs 10.79 3.0 5
5 Brown, Joseph 11 Terry Parker 10.80 3.0 4
6 Norman, Julius 12 Lincoln 10.82 3.0 3
7 Croft, Demadgyai 12 Hillcrest 10.86 3.0 2
8 Dawson, Maurice 11 First Coast 10.89 3.0 1
Event 35 Boys 1600 Meter Run LEWIS SIPLIN
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Hilliard, Micah 12 Suwannee 4:26.64 10
2 Kenne, Sebastian 11 Stanton 4:30.20 8
3 Czurak, Justin 12 Winter Springs 4:32.62 6
4 Murphy, Connor 11 Episcopal 4:34.17 5
5 Saurez, Fernando 11 Baldwin Florida 4:35.56 4
6 Keen, David 10 North Florid 4:37.24 3
7 Ross, Gavin 10 Palm Beach Central 4:37.44 2
8 Ortiz, Joshua 12 Palm Beach Central 4:40.97 1
9 Randall, Jack 10 Bishop Snyder 4:41.49
10 Littles, Rakeem 12 Richmond Hill 4:42.23
11 Pierre-Paul, Christian 11 West Orange 4:44.61
12 Tadrowski, Coleman 12 P. K. Yonge 4:44.65
13 Gordon, Jacob 11 Hillcrest 4:44.97
14 Kerby, Jacob 11 Hillcrest 4:47.84
15 Parks, Nathan 11 Eastside 5:11.24
Event 8 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Raines 'A' 41.11 10
2 Miami Northwestern 'A' 41.30 8
3 Hillcrest 'A' 41.67 6
4 Lincoln 'A' 41.90 5
5 First Coast 'A' 42.10 4
6 Sandalwood 'A' 42.98 3
7 Palatka 'A' 43.27 2
8 Stephenson 'A' 48.93 1
Event 10 Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Nance, Jordan 12 Rickards 48.83 10
2 thompson, micheal 12 Miami Northwestern 49.22 8
3 James, Sam 12 Richmond Hill 49.99 6
4 McNealey, Bryce 12 Carrollton 50.70 5
5 Talbert, Jeremiah 12 Hillcrest 52.04 4
6 Sessom, Jordan 12 Stephenson 52.70 3
-- Fuller, Davonte 12 Stratford FS
Event 12 Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 burns, thomas 12 Miami Northwestern 36.56 10
2 Davis, Daidren 12 Bartram Trail 37.74 8
3 Bryant, Jabari 11 Rickards 38.23 6
4 Adams, D'Marcus 12 Mainland 38.66 5
5 Robinson, Russell 11 West Orange 39.91 4
6 Jean-Francois, Marvin 12 Palm Beach Central 40.44 3
7 Drew, Tyler 10 Palm Beach Central 57.50 2
-- Carter, Edwin 12 Sandalwood DNF
Event 14 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Bame, Kofi 10 Paxon 2:05.26
2 Barney, Anthony 11 Paxon 2:05.99
3 Hamrick, James 12 Atlantic Coast 2:09.44
4 Brazil, Marcus 10 Ribault 2:09.88
5 Thomson, Joshua 09 P. K. Yonge 2:13.11
6 Burkhead, Kaleb 12 Stephenson 2:14.55
7 Conaty, Matthew 11 Gainesville 2:14.78
8 Anderson, Zachary 12 Atlantic Coast 2:15.85
9 Coley, Shawn Andrew Jackson 2:18.22
10 Brown, Darian 11 Sandalwood 2:23.72
11 Camel, John Andrew Jackson 2:27.57
12 Mendoza, Josh 09 Bell 2:28.49
13 Manders, Bradon 8 Bell 2:32.47
14 Mathews, Alton 11 Fort White 2:34.16
15 Daughtry, Chase 8 Fort White 2:40.60
Section 2
1 Williams, Donavan 12 Raines 2:05.05
2 Humphrey, Blake 12 Terry Parker 2:05.12
3 Austin, Rodheim 12 Terry Parker 2:06.54
4 Jinks, Barry 12 Raines 2:06.70
5 Murphy, Connor 11 Episcopal 2:06.94
6 Lynch, William 11 Bishop Snyder 2:08.12
7 Gollwitzer, Mason 11 Gainesville 2:09.68
8 Caneus, Jaylen 09 First Coast 2:09.70
9 Gibson, Ronald 12 Ribault 2:09.85
10 Hall, Christian 12 Ed White 2:13.57
11 Tarantelli, Zachary 10 Bishop Snyder 2:14.63
12 Moore, Amarie 09 Godby 2:14.85
13 Kart, Josh 12 Palm Beach Central 2:17.08
14 Lopez, Nilson 12 Miami Killian 2:18.12
15 Snyder, Blaine 11 Palatka 2:19.26
16 Frazier, Alex Battery Creek 2:20.81
Section 3
1 Martin, Amarion 10 Stratford 2:03.65
2 Guice, Jordan 09 Rickards 2:03.78
3 Kilgore, James 11 Baldwin Georgia 2:04.74
4 Lewis, John 10 West Orange 2:04.98
5 Johnson, Drew 12 Stanton 2:05.08
6 Jacques, Shmael 11 Olympia 2:05.11
7 Kamara, Richard 12 Mainland 2:05.33
8 Lewis, Artis 11 West Orange 2:05.64
9 Apalan, Marcus 12 Palm Beach Central 2:06.06
10 Skiles, Sam 12 Stanton 2:06.92
11 Brown, Nigel 11 Ed White 2:07.10
12 Pressley, Jaylon 12 Atlantic (Po) 2:07.50
13 Connelly, Kevin 11 Matanzas 2:07.79
14 Williams, Michael 12 Miami Killian 2:07.80
15 Smith, Stephen 12 Eastside 2:08.03
16 Cervantes, Armando 12 Hillcrest 2:09.16
17 Strothers, Christopher 12 Stephenson 2:09.73
Section 4
1 Miley, Jacob 11 Matanzas 1:55.37 10
2 quinn, winston 10 Miami Northwestern 1:55.49 8
3 Douglas, Amari 12 Lincoln 1:57.47 6
4 Hruda, Charles 11 Lincoln 1:57.95 5
5 Fuller, Davonte 12 Stratford 1:58.98 4
6 Murray, Jalen 11 Richmond Hill 2:00.25 3
7 Hilliard, Micah 12 Suwannee 2:02.20 2
8 toussaint, wilbert 12 Miami Northwestern 2:02.64 1
9 Cabrera, Dimitri 12 Winter Springs 2:04.54
10 Axon, Jason 12 Atlantic (Po) 2:05.16
11 Robinson, Christopher 11 Rickards 2:06.18
12 Tate, William 12 Hillcrest 2:06.29
13 Van Ginkel, Lucas 12 Richmond Hill 2:07.85
14 Londono, Nicholas 12 Olympia 2:12.69
-- Saurez, Fernando 11 Baldwin Florida DNF
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Miley, Jacob 11 Matanzas 1:55.37 4 10
2 quinn, winston 10 Miami Northwestern 1:55.49 4 8
3 Douglas, Amari 12 Lincoln 1:57.47 4 6
4 Hruda, Charles 11 Lincoln 1:57.95 4 5
5 Fuller, Davonte 12 Stratford 1:58.98 4 4
6 Murray, Jalen 11 Richmond Hill 2:00.25 4 3
7 Hilliard, Micah 12 Suwannee 2:02.20 4 2
8 toussaint, wilbert 12 Miami Northwestern 2:02.64 4 1
9 Martin, Amarion 10 Stratford 2:03.65 3
10 Guice, Jordan 09 Rickards 2:03.78 3
11 Cabrera, Dimitri 12 Winter Springs 2:04.54 4
12 Kilgore, James 11 Baldwin Georgia 2:04.74 3
13 Lewis, John 10 West Orange 2:04.98 3
14 Williams, Donavan 12 Raines 2:05.05 2
15 Johnson, Drew 12 Stanton 2:05.08 3
16 Jacques, Shmael 11 Olympia 2:05.11 3
17 Humphrey, Blake 12 Terry Parker 2:05.12 2
18 Axon, Jason 12 Atlantic (Po) 2:05.16 4
19 Bame, Kofi 10 Paxon 2:05.26 1
20 Kamara, Richard 12 Mainland 2:05.33 3
21 Lewis, Artis 11 West Orange 2:05.64 3
22 Barney, Anthony 11 Paxon 2:05.99 1
23 Apalan, Marcus 12 Palm Beach Central 2:06.06 3
24 Robinson, Christopher 11 Rickards 2:06.18 4
25 Tate, William 12 Hillcrest 2:06.29 4
26 Austin, Rodheim 12 Terry Parker 2:06.54 2
27 Jinks, Barry 12 Raines 2:06.70 2
28 Skiles, Sam 12 Stanton 2:06.92 3
29 Murphy, Connor 11 Episcopal 2:06.94 2
30 Brown, Nigel 11 Ed White 2:07.10 3
31 Pressley, Jaylon 12 Atlantic (Po) 2:07.50 3
32 Connelly, Kevin 11 Matanzas 2:07.79 3
33 Williams, Michael 12 Miami Killian 2:07.80 3
34 Van Ginkel, Lucas 12 Richmond Hill 2:07.85 4
35 Smith, Stephen 12 Eastside 2:08.03 3
36 Lynch, William 11 Bishop Snyder 2:08.12 2
37 Cervantes, Armando 12 Hillcrest 2:09.16 3
38 Hamrick, James 12 Atlantic Coast 2:09.44 1
39 Gollwitzer, Mason 11 Gainesville 2:09.68 2
40 Caneus, Jaylen 09 First Coast 2:09.70 2
41 Strothers, Christopher 12 Stephenson 2:09.73 3
42 Gibson, Ronald 12 Ribault 2:09.85 2
43 Brazil, Marcus 10 Ribault 2:09.88 1
44 Londono, Nicholas 12 Olympia 2:12.69 4
45 Thomson, Joshua 09 P. K. Yonge 2:13.11 1
46 Hall, Christian 12 Ed White 2:13.57 2
47 Burkhead, Kaleb 12 Stephenson 2:14.55 1
48 Tarantelli, Zachary 10 Bishop Snyder 2:14.63 2
49 Conaty, Matthew 11 Gainesville 2:14.78 1
50 Moore, Amarie 09 Godby 2:14.85 2
51 Anderson, Zachary 12 Atlantic Coast 2:15.85 1
52 Kart, Josh 12 Palm Beach Central 2:17.08 2
53 Lopez, Nilson 12 Miami Killian 2:18.12 2
54 Coley, Shawn Andrew Jackson 2:18.22 1
55 Snyder, Blaine 11 Palatka 2:19.26 2
56 Frazier, Alex Battery Creek 2:20.81 2
57 Brown, Darian 11 Sandalwood 2:23.72 1
58 Camel, John Andrew Jackson 2:27.57 1
59 Mendoza, Josh 09 Bell 2:28.49 1
60 Manders, Bradon 8 Bell 2:32.47 1
61 Mathews, Alton 11 Fort White 2:34.16 1
62 Daughtry, Chase 8 Fort White 2:40.60 1
-- Saurez, Fernando 11 Baldwin Florida DNF 4
Event 16 Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 Brooks, Marlon 11 Raines 21.28 3.8 10
2 Grier, Larry 12 Raines 21.56 3.8 8
3 Holmes, Caziah 10 Cocoa 21.66 3.8 6
4 fleming, marcus 10 Miami Northwestern 21.94 3.8 5
5 Bembry, Deonta 12 Stephenson 22.02 3.8 4
6 Floyd, Marcus 11 Middleburg 22.14 3.8 3
Event 18 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Miller, Nicholas 11 West Orange 10:08.19 10
2 Choe, Timothy 12 Suwannee 10:08.69 8
3 Littles, Rakeem 12 Richmond Hill 10:27.68 6
4 Ross, Gavin 10 Palm Beach Central 10:28.29 5
5 Townsend, Ian 11 Bell 10:29.86 4
6 Rooplal, Darnell 09 Atlantic (Po) 10:34.27 3
7 Hawley, Dalton 10 Matanzas 10:36.58 2
8 Whitehead, Riley 09 Hillcrest 10:42.61 1
9 Ortiz, Joshua 12 Palm Beach Central 10:46.77
10 O'Toole, Troy 10 Olympia 10:51.81
11 Jafri, Ahmed 12 Olympia 10:52.44
12 Rushing, Kyle 11 Richmond Hill 10:56.61
13 Brock, Justin 11 Gainesville 10:59.79
14 Lewis, Artis 11 West Orange 11:10.06
15 Townsend, Tristan 09 Bell 11:13.12
16 Gasper, Jared 11 Matanzas 11:15.54
17 Samuel, Nicholas 09 Lincoln 11:18.55
18 Reeves, Damarcus 10 Baldwin Georgia 11:25.66
19 Stanly, John Wright 10 Stanton 11:34.66
20 Del-Toro, Antonio 10 Miami Palmetto 11:35.31
21 McGinnis, Calvin 11 Lincoln 11:45.09
22 Adamczyk, Ryan 11 Stanton 12:01.07
23 Reyes, Jonathan 10 Liberty 12:08.58
24 Taranto, Adrian 11 Ed White 12:23.37
25 Cain, Hundson 10 Miami Palmetto 12:36.79
Event 22 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Section 1
1 Bishop Snyder 'A' 3:36.46
1) Chance, Jalen 10 2) Mayhew, Christian 12
3) Wilamowski, Gabriel 12 4) Fordham, Malik 10
2 Atlantic (Po) 'A' 3:36.54
1) Axon, Jason 12 2) Campbell, Maximus 09
3) Pressley, Jaylon 12 4) Robinson, Jeffrey 10
3 Miami Killian 'A' 3:42.83
1) Lopez, Nilson 12 2) Benvenuti, Alexander 12
3) Lugo, Jarlys 10 4) Williams, Michael 12
4 Palatka 'A' 3:43.05
1) Williams, Trayvon 11 2) Russell, Keshawn 11
3) Rasher, Markell 12 4) Sessions, Jaylan 11
5 Liberty 'A' 3:44.60
1) Kennedy, Joshua 09 2) Morten, Maurice 11
3) Kennedy, Devon 12 4) Berry, Rocci 12
6 Bell 'A' 3:52.66
1) Steingraber, Matthew 12 2) Yoder, Tony 12
3) Chason, Alex 12 4) Langley, Jayson 12
7 Andrew Jackson High School 'A' 3:57.54
1) Jackson, Jacoby 2) Jimenez, Francios
3) Cromer, James 4) Riggins, Micah
Section 2
1 Lincoln 'A' 3:23.42 4
1) Moses, Kcei 12 2) Jack, Rakeel 11
3) Johnson, Galen 09 4) Douglas, Amari 12
2 Cocoa 'A' 3:31.14
1) Charles, Jaariq 12 2) Mayes, Jaheim 10
3) Williams, Jamari 11 4) Holmes, Caziah 10
3 Gainesville 'A' 3:31.76
1) Seavers, Norman 12 2) White, Xavier 11
3) Hayes, Isaac 12 4) Franklin, Joseph 12
4 West Orange 'A' 3:31.85
1) Robinson, Russell 11 2) Preddie, Rajay 10
3) Lewis, John 10 4) Young, Branden 12
5 Ribault 'A' 3:36.58
1) Brazil, Marcus 10 2) Muldrow, Keon 10
3) Porter, Johnnie 12 4) Gaines, Jalen 11
6 Johnson, Savannah 'A' 3:39.75
1) Bowles, E’maury 12 2) Bowles, Elavian 12
3) Bowles, Eleik 12 4) Pointer, Namon 11
7 Camden County 'A' 3:40.27
1) crawford, micah 12 2) bolton, dominick 12
3) williamson, tyquandarius 12 4) Webb, AJ 12
8 Atlantic Coast 'A' 3:41.15
1) Byrd, Demetruis 11 2) Cunningham, Cameron 12
3) Elzy, Ryan 12 4) Broussard, Jamari 12
Section 3
1 Miami Northwestern 'A' 3:23.07 5
1) cook, james 12 2) thompson, micheal 12
3) burns, thomas 12 4) stuart, jaquez 11
2 Richmond Hill 'A' 3:29.57 3
1) Crump, Blake 12 2) Haddo, Danny 11
3) Murray, Jalen 11 4) James, Sam 12
3 Hillcrest 'A' 3:30.90 1
1) Miller, Jalien 12 2) Kenison, Jake 11
3) Mathis, Xavier 12 4) Talbert, Jeremiah 12
4 Stratford 'A' 3:31.23
1) Fuller, Davonte 12 2) Martin, Amarion 10
3) Polite, Brandon 11 4) Pearson, Elam 12
5 Westside 'A' 3:38.88
1) Gray, Omar 12 2) Hendley, Brandon 10
3) Thomasson, Caleb 10 4) Jackson, Jalil 11
6 Eastside 'A' 3:47.99
1) Clark, Brent 10 2) Johnson, Michael 11
3) Presley, Braxston 12 4) Smith, Stephen 12
7 Miami Palmetto 'A' 4:06.98
1) Bernal, Ahmose 12 2) Floyd, Nyheim 10
3) Moore, Quincy 09 4) Hernandez, David 10
-- Stephenson 'A' DNF
1) Bembry, Deonta 12 2) Favors, Bradley 09
3) Moody, Terence 12 4) Sessom, Jordan 12
Section 4
1 Rickards 'A' 3:17.37 10
1) Bryant, Jabari 11 2) Nance, Jordan 12
3) Robinson, Christopher 11 4) Wilson, Trevor 11
2 Mainland 'A' 3:18.59 8
1) Adams, D'Marcus 12 2) Mallory, Steffan 12
3) Sylvester, Latavies 12 4) White, Elijah 12
3 Raines 'A' 3:21.11 6
1) Ausgood, Eddie 12 2) Brooks, Marlon 11
3) Bell, Aaron 09 4) Grier, Larry 12
4 Sandalwood 'A' 3:30.52 2
1) McCall, Desmyn 09 2) Embry, Jhaylin 10
3) Walton, Jameson 12 4) Carter, Edwin 12
5 Winter Springs 'A' 3:31.19
1) Cabrera, Dimitri 12 2) Toliver, Daravius 10
3) Walker, Xavier 11 4) Murimwa, Simbarashe 12
6 First Coast 'A' 3:31.50
1) Clayton,, Taaron 11 2) Stephens, Javonte 11
3) Williams, Tony 10 4) Scarver, Leroy 10
7 Olympia 'A' 3:35.75
1) Booker, Maurice 10 2) Londono, Nicholas 12
3) Williams, Javawney 10 4) Sius, Brenden 11
8 Baldwin Georgia 'A' 3:36.36
1) Kilgore, James 11 2) Moore, Gary 11
3) Jones, Dacarious 11 4) Bullard, Javon 09
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Rickards 'A' 3:17.37 4 10
1) Bryant, Jabari 11 2) Nance, Jordan 12
3) Robinson, Christopher 11 4) Wilson, Trevor 11
2 Mainland 'A' 3:18.59 4 8
1) Adams, D'Marcus 12 2) Mallory, Steffan 12
3) Sylvester, Latavies 12 4) White, Elijah 12
3 Raines 'A' 3:21.11 4 6
1) Ausgood, Eddie 12 2) Brooks, Marlon 11
3) Bell, Aaron 09 4) Grier, Larry 12
4 Miami Northwestern 'A' 3:23.07 3 5
1) cook, james 12 2) thompson, micheal 12
3) burns, thomas 12 4) stuart, jaquez 11
5 Lincoln 'A' 3:23.42 2 4
1) Moses, Kcei 12 2) Jack, Rakeel 11
3) Johnson, Galen 09 4) Douglas, Amari 12
6 Richmond Hill 'A' 3:29.57 3 3
1) Crump, Blake 12 2) Haddo, Danny 11
3) Murray, Jalen 11 4) James, Sam 12
7 Sandalwood 'A' 3:30.52 4 2
1) McCall, Desmyn 09 2) Embry, Jhaylin 10
3) Walton, Jameson 12 4) Carter, Edwin 12
8 Hillcrest 'A' 3:30.90 3 1
1) Miller, Jalien 12 2) Kenison, Jake 11
3) Mathis, Xavier 12 4) Talbert, Jeremiah 12
9 Cocoa 'A' 3:31.14 2
1) Charles, Jaariq 12 2) Mayes, Jaheim 10
3) Williams, Jamari 11 4) Holmes, Caziah 10
10 Winter Springs 'A' 3:31.19 4
1) Cabrera, Dimitri 12 2) Toliver, Daravius 10
3) Walker, Xavier 11 4) Murimwa, Simbarashe 12
11 Stratford 'A' 3:31.23 3
1) Fuller, Davonte 12 2) Martin, Amarion 10
3) Polite, Brandon 11 4) Pearson, Elam 12
12 First Coast 'A' 3:31.50 4
1) Clayton,, Taaron 11 2) Stephens, Javonte 11
3) Williams, Tony 10 4) Scarver, Leroy 10
13 Gainesville 'A' 3:31.76 2
1) Seavers, Norman 12 2) White, Xavier 11
3) Hayes, Isaac 12 4) Franklin, Joseph 12
14 West Orange 'A' 3:31.85 2
1) Robinson, Russell 11 2) Preddie, Rajay 10
3) Lewis, John 10 4) Young, Branden 12
15 Olympia 'A' 3:35.75 4
1) Booker, Maurice 10 2) Londono, Nicholas 12
3) Williams, Javawney 10 4) Sius, Brenden 11
16 Baldwin Georgia 'A' 3:36.36 4
1) Kilgore, James 11 2) Moore, Gary 11
3) Jones, Dacarious 11 4) Bullard, Javon 09
17 Bishop Snyder 'A' 3:36.46 1
1) Chance, Jalen 10 2) Mayhew, Christian 12
3) Wilamowski, Gabriel 12 4) Fordham, Malik 10
18 Atlantic (Po) 'A' 3:36.54 1
1) Axon, Jason 12 2) Campbell, Maximus 09
3) Pressley, Jaylon 12 4) Robinson, Jeffrey 10
19 Ribault 'A' 3:36.58 2
1) Brazil, Marcus 10 2) Muldrow, Keon 10
3) Porter, Johnnie 12 4) Gaines, Jalen 11
20 Westside 'A' 3:38.88 3
1) Gray, Omar 12 2) Hendley, Brandon 10
3) Thomasson, Caleb 10 4) Jackson, Jalil 11
21 Johnson, Savannah 'A' 3:39.75 2
1) Bowles, E’maury 12 2) Bowles, Elavian 12
3) Bowles, Eleik 12 4) Pointer, Namon 11
22 Camden County 'A' 3:40.27 2
1) crawford, micah 12 2) bolton, dominick 12
3) williamson, tyquandarius 12 4) Webb, AJ 12
23 Atlantic Coast 'A' 3:41.15 2
1) Byrd, Demetruis 11 2) Cunningham, Cameron 12
3) Elzy, Ryan 12 4) Broussard, Jamari 12
24 Miami Killian 'A' 3:42.83 1
1) Lopez, Nilson 12 2) Benvenuti, Alexander 12
3) Lugo, Jarlys 10 4) Williams, Michael 12
25 Palatka 'A' 3:43.05 1
1) Williams, Trayvon 11 2) Russell, Keshawn 11
3) Rasher, Markell 12 4) Sessions, Jaylan 11
26 Liberty 'A' 3:44.60 1
1) Kennedy, Joshua 09 2) Morten, Maurice 11
3) Kennedy, Devon 12 4) Berry, Rocci 12
27 Eastside 'A' 3:47.99 3
1) Clark, Brent 10 2) Johnson, Michael 11
3) Presley, Braxston 12 4) Smith, Stephen 12
28 Bell 'A' 3:52.66 1
1) Steingraber, Matthew 12 2) Yoder, Tony 12
3) Chason, Alex 12 4) Langley, Jayson 12
29 Andrew Jackson High School 'A' 3:57.54 1
1) Jackson, Jacoby 2) Jimenez, Francios
3) Cromer, James 4) Riggins, Micah
30 Miami Palmetto 'A' 4:06.98 3
1) Bernal, Ahmose 12 2) Floyd, Nyheim 10
3) Moore, Quincy 09 4) Hernandez, David 10
-- Stephenson 'A' DNF 3
1) Bembry, Deonta 12 2) Favors, Bradley 09
3) Moody, Terence 12 4) Sessom, Jordan 12
|